Seks na studniówce to zdana matura? Dla wielu uczniów to powiedzenie to nie żart. Nowa moda na imprezach?

Studniówka to bardzo ważna, a przy tym niezwykle uroczyste i oficjalne wydarzenie. Imprezy odbywają się zazwyczaj w bardzo eleganckich lokalach, wymagany jest odpowiedni ubiór, a w czasie zabawy obecna jest większość grona pedagogicznego, czasami również rodzice. Okazuje się jednak, że bale mają również swoje mniej oficjalne oblicze. Część młodzieży zdaje się dość poważnie podchodzić do starego powiedzenia, że seks na studniówce = zdana matura.

Seks na studniówce = zdana matura?

Zakończenie nauki w szkole średniej, podejście do egzaminu maturalnego oraz studniówka to naprawdę przełomowe wydarzenia w życiu młodego człowieka, jest to również symboliczny moment wejścia w dorosłość. W końcu nie bez przyczyny określa się maturę egzaminem dojrzałości. W związku z tym młodzież często postanawia uczcić te chwile w wyjątkowy sposób, imprezując na całego. Zdarza się niestety, że tracą przy tym wszelkie hamulce.

W teorii studniówka ma charakter bardzo oficjalny i dosyć uroczysty. Oprócz eleganckich strojów i tradycyjnego poloneza jest jednak jeszcze druga strona. Picie alkoholu w trakcie imprezy, po kryjomu to już właściwie standard. Okazuje się, że aktualnie dominuje moda na coś zupełnie innego. Wiele młodych osób postanawia sprawdzić, czy powiedzenie “seks na studniówce = zdana matura” rzeczywiście jest prawdziwe.

Zobacz: Walc na studniówce w Olsztynie podbija serca internautów. Niezwykły taniec maturzystów stał się hitem sieci

Nowa moda na studniówkach?

Wiele wskazuje na to, że moda na studniówkowy seks przywędrowała do Polski z amerykańskich filmów oraz z mediów społecznościowych. W internecie można niekiedy natknąć się na wyznania osób, które swój “pierwszy raz” przeżyły właśnie podczas licealnej imprezy – w toalecie, w samochodzie na parkingu czy w hotelowym pokoju. Młodzież chce, aby w ten sposób ich pierwszy seks stał się naprawdę niezapomniany. Niestety problem może pojawić się następnego dnia, gdy okaże się, że młody człowiek na seks zdecydował się tylko po wpływem emocji, chwilowej ekscytacji czy – w najgorszym wypadku – alkoholu i chęci zaimponowania komuś. Uleganie modzie czy presji w tak ważnych kwestiach jest najgorszym pomysłem.

Do pierwszego seksu należy się odpowiednio przygotować – przede wszystkim pod względem psychicznym i emocjonalnym. Trzeba również zadbać o należyte zabezpieczenie, nie tylko przed niechcianą ciążą, ale także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie można tu absolutnie robić nic na siłę, pod presją i warto zadbać o komfort.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka, Newsy

To OSPA? NIE PODAWAJ Ibuprofenu!

Ibuprofen i Patracetamol to leki, po które sięgasz odruchowo, gdy dziecko ma gorączkę? Uważaj! Lekarstwa na bazie Ibuprofenu mogą być bardzo niebezpieczne podczas Ospy! Przekonała się o tym Hayley Lyons....

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general