To imię ma nie najlepszą renomę wśród mam. “Budzi religijne skojarzenia i rzadko pasuje do nazwiska”

Poszukiwania oryginalnego imienia dla dziecka może być równie ciekawe, co trudne. Nie wystarczy kierować się własnym gustem, rodzice muszą także wziąć pod uwagę, czy imię nie jest zbyt dziwne, nietypowe i czy nie przyniesie dziecku w przyszłości jakichś problemów czy nieprzyjemności. Czasami warto przeanalizować, jaką opinią cieszy się dane imię i czy na pewno będzie dobrze zgrywać się z nazwiskiem. Zasada może się sprawdzić w przypadku pewnego imienia dla chłopców.

To imię nie podoba się rodzicom. Powodem nietypowe brzmienie

Imię Tobiasz niektórym wydaje się nieco problematyczne i już od lat budzi dyskusje i wątpliwości wśród przyszłych rodziców, poszukujących idealnego pomysłu dla swojego dziecka. Część mam twierdzi, że jest naprawdę wyjątkowe i brzmi uroczo, zdaniem innych jest zdecydowanie zbyt wyszukane. Nie brakuje także głosów, że chłopcy o takim imieniu mogą stać się obiektem kpin i śmiechu rówieśników.

Nawet mamy, którym podoba się imię Tobiasz, często wahają się, czy na pewno będzie to odpowiedni wybór. Powodem jest zwykle fakt, że nie najlepiej zgrywa się z niektórymi nazwiskami i może budzić religijne skojarzenia. Obawy te nie są pozbawione podstaw, imię Tobiasz jest bowiem grecką formą hebrajskiego Toviyyah, który oznacza “Bóg jest dobry”. Przez całe stulecia kojarzyło się z pewną biblijną opowieścią znaną pod tytułem “Tobiasz i Anioł”.

Wątpliwości rodziców widać w rankingach najczęściej nadawanych imion. W 2022 roku Tobiasz uplasował się bardzo daleko. Nazwano tak zaledwie 363 chłopców.

Zobacz: To trzyliterowe żeńskie imię oznacza “uczciwość”. Jest wyjątkowe i nosi je tylko 136 Polek

Oryginalne imiona dla chłopców. Poznaj te niszowe propozycje

W katalogu polskich imion znajdziemy jeszcze wiele oryginalnych propozycji dla chłopców, które dziś są rzadko wybierane. Jednocześnie są na tyle nietypowe, że często pojawia się wobec nich wiele obiekcji i rodzice wolą nie ryzykować. Mowa tu o takich imionach jak:

  • Jędrzej – pochodzi z języka greckiego, wariant imienia Andrzej,
  • Dorian – imię greckiego pochodzenia, które powstało od od nazwy greckiego plemienia Dorów,
  • Cyprian – imię pochodzenia łacińskiego, utworzone od nazwy wyspy Cypr,
  • Ernest – imię wywodzące się z języka germańskiego, oznacza “”powaga, zapał, walka”.

Sprawdź też:

Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general