500+ na pierwsze dziecko jest niesprawiedliwe!

500+ na pierwsze dziecko, długo wyczekiwany projekt PiS, nie spotkał się z pełną akceptacją Polaków. Niemal połowa naszych rodaków wskazuje na niesprawiedliwość programu. Dlaczego? 

500+ na pierwsze dziecko budzi mieszane uczucia

Wydawałoby się, że program 500+ na pierwsze dziecko, na który czekało tak wielu rodziców spotka się z ogromną akceptacją społeczną. I faktycznie: jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal ciekaweliczby.pl ponad połowa (53%) Polaków popiera wprowadzenie świadczenia w odniesieniu do każdego dziecka w rodzinie. Najwięcej zwolenników programu 500+ jest wśród wyborców PiS (aż 75%).  Za wprowadzeniem dopłat dla każdego dziecka jest też 50% wyborców Koalicji Europejskiej i 59% zwolenników Wiosny.

Źródło: ciekaweliczby.pl

500+ na pierwsze dziecko? To niesprawiedliwe!

Ale to tylko jedna strona medalu. Jak wynika z odpowiedzi respondentów 14% z nich nie ma zdania odnośnie wprowadzenia 500+ na każde dziecko, a aż 33% uważa, że wykorzystywanie w ten sposób pochodzących z budżetu środków jest niesprawiedliwe. Dlaczego? Po pierwsze ankietowani (61% pytanych) przypominali, że w budżecie od dawna brakuje pieniędzy na zdecydowanie wyższe świadczenia dla osób niepełnosprawnych oraz na podwyżki dla nauczycieli. Respondenci (aż 68% osób) uważają za niesprawiedliwe wypłacanie świadczenia rodzicom, którzy celowo rezygnują z pracy i utrzymują się z kolejnych zasiłków.

Co ciekawe brak środków na wsparcie osób niepełnosprawnych nie przeszkadza wyborcom partii rządzącej – 39% z nich uważa, że mimo to program 500+ na każde dziecko jest rozwiązaniem sprawiedliwym. Inne zdanie ma elektorat Koalicji Europejskiej oraz Wiosny – odpowiednio 75% i 82% wyborców którzy wskazują na niesprawiedliwość takiego podziału środków pochodzących z budżetu państwa.

Źródło: ciekaweliczby.pl

500+ na pierwsze dziecko dla rodziców, którzy nie pracują z wyboru

Zgodnie z zapowiedziami partii rządzącej, pieniądze z programu 500+ będą przyznawane bez dodatkowych wymagań, czyli także tym rodzicom, którzy uchylają się od pracy i wolą pobierać zasiłki. Przeciwnko przyznaniu im dodatkowej kwoty na pierwsze dziecko w rodzinie opowiada się 68% Polaków.

Źródło: ciekaweliczby.pl

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo