500+ na pierwsze dziecko: kto stracił na zmianach? Nowe terminy składania wniosków w 2018!

Minęły dwa lata od wprowadzenia programu Rodzina 500 Plus. Wkrótce urzędy ponownie zaczną przyjmować wnioski o wypłatę świadczeń. Co zmieni się w programie 500 Plus w 2018 roku?

500+ na pierwsze dziecko: kto stracił na zmianach? Nowe terminy składania wniosków w 2018!

500 Plus ZMIANY od 2017 na pierwsze dziecko

W 2017 roku nastąpiły zapowiadane przez minister Elżbietę Rafalską zmiany w programie 500 Plus. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt, który doprecyzował przepisy i tym samym ograniczył pobieranie świadczenia na pierwsze dziecko przez rodziny, które w rzeczywistości są do tego nieuprawnione. Czego dokładnie dotyczyły zmiany i kto odczuł je najbardziej? Jak dostać 500 zł na pierwsze dziecko po tych zmianach?

Do tej pory 500+ na pierwsze dziecko przysługiwało rodzinom, w których miesięczny dochód na osobę nie przekraczał 800 zł lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. W 2017 roku kryterium dochodowe się nie zmieniło, ale… urzędnicy zaczęli dokładniej sprawdzać, czy świadczenie naprawdę się należy.

500+ na pierwsze dziecko - ZMIANY

500+ na pierwsze dziecko samotnych rodziców

Od 2017 roku deklaracja o samotnym wychowywaniu dziecka już nie wystarczy. O świadczenie będą mogli ubiegać się jedynie ci rodzice, którzy wystąpią do sądu o alimenty. Zwolnieniem ze spełnienia tego warunku mają być trzy sytuacje: śmierć jednego z rodziców, nieustalone ojcostwo oraz oddalenie powództwa o alimenty. Zmiana ta celuje w rodziców, którzy żyją w konkubinacie/nieformalnych związkach, a w urzędzie wskazują, że samotnie wychowują dziecko. Według Ministerstwa jest to najczęściej naruszana zasada programu 500 Plus.

Jeżeli rodzic nie złożył do sądu wniosku o alimenty, to jego podanie o 500 Plus zostanie automatycznie odrzucone.

 


Sprawdź:

Celowa utrata dochodu, by dostać 500 zł na dziecko

Urzędnicy zaczęli też sprawdzać ciągłość umów osób ubiegających się o 500+ na pierwsze dziecko. Jeśli okazuje się, że umowa pracownika została rozwiązana, a następnie znów podpisana z tym samym pracodawcą, ale z niższym wynagrodzeniem, taki rodzic będzie miał prawo do pobierania świadczenia dopiero po trzech miesiącach. Ma to zapobiegać sytuacjom umyślnego obniżania wynagrodzenia, by spełnić warunek dochodowy programu 500+.

Sprawdź:  Msza dla dzieci: TV i online. Na którym kanale? O której godzinie? Sprawdź program TV na Wielkanoc 2020!

depositphotos.com

Program 500 PLUS na pierwsze dziecko dla przedsiębiorcy

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się ryczałtem lub na podstawie karty podatkowej, przy składaniu wniosku o przyznanie 500+ na pierwsze dziecko wcześniej jedynie deklarowali swój dochód. Urzędnicy zaś nie mogli sprawdzić, czy jest on zgodny z rzeczywistością. Po zmianach w 2017 r. rodzic prowadzący działalność gospodarczą będzie zobowiązany do ujawnienia swoich dochodów. Resort MRPiPS sprawdza nie tylko dochód, który bardzo często zaniżany jest poprzez generowanie kosztów. Urzędnicy skupiają się również na przychodzie firmy.

Termin składania wniosków o 500 Plus w 2018 r.

Okres rozliczeniowy 500 Plus trwa od 1 października do 30 września kolejnego roku. W celu uzyskania świadczenia w październiku, należy złożyć wniosek do końca sierpnia 2018.
Dokumenty wnioskujące o przyznanie świadczenia co roku składają również te rodziny, które już przystąpiły do programu.

Od 2018 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wprowadziło dwa terminy, w których można składać wnioski o 500 Plus w zależności od sposobu ich składania:

  • od 1 lipca można złożyć wniosek online
  • od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane również w formie papierowej.

Osoby, którym zależy, by otrzymać świadczenie 500+ w październiku, muszą złożyć wniosek do 31 sierpnia 2018 r. Po przekroczeniu tego terminu dostaną zasiłek później.

Co jeśli złożymy wniosek do końca września? Świadczenie zostanie wypłacone z miesięcznym opóźnieniem, ale w kwocie powiększonej o miesiąc, za który go nie otrzymaliśmy.

Wnioski należy złożyć w urzędzie miasta lub gminy. Można to także zrobić online. Taką możliwość udostępnia m.in. większość banków.

Jeśli wniosek wpłynie do gminy we wrześniu, urząd będzie miał czas na wypłatę 500+ do końca listopada. Gdy złożymy go w październiku, świadczenie otrzymamy do końca grudnia, w listopadzie – do końca stycznia 2018 roku.

Sprawdź:  "Rodzice decydują". Zmiana prawa oświatowego według Andrzeja Dudy?

Co myślicie o zmianach, które uszczelniają program 500+ i dają wszystkim równe, uczciwe szanse na uzyskanie dodatkowych środków do życia?

Propozycje zmian w 500 Plus złożone przez opozycję

Przypominamy, że swoje propozycje zmian do programu przedstawiła także opozycyjna partia Platforma Obywatelska. Najważniejsze zmiany, które powinny zostać wprowadzone w programie 500+ według PO to:

  • Przyznawanie świadczenia każdemu dziecku, nawet pierwszemu;
  • Przyznawanie świadczenia tylko osobom pracującym.

Propozycje zostały odrzucone przez ministerstwo. Według minister Rafalskiej koszt rozszerzenia programu na pierwsze dziecko kosztowałby nasz kraj około 45 miliardów złotych, co byłoby tragiczne w skutkach dla naszego budżetu. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie widzi także powodu dla którego miałoby dyskryminować osoby niezatrudnione.

Sprawdź też:

27 komentarzy: 500+ na pierwsze dziecko: kto stracił na zmianach? Nowe terminy składania wniosków w 2018!

omatkocozacyrk Dodane ponad rok temu,

no tak, to teraz będą nadal żyć w konkubinatach, tyle że będą sobie płacić alimenty 🙂 super rozwiązanie heh, tak trzymać 🙂 program od początku jest źle zaprojektowany, zamiast się wziąć za to co istotne, to celują w rodziny najmniej dochodowe. Gdyby wszystko było tak jak się należy, nie byłoby kombinowania !!

Sprawdź:  Samochód z trójką dzieci dachował i wbił się w barierkę. Prowadziła całkowicie pijana matka
Asia Dodane ponad rok temu,

Ja jestem mamą trójki dzieci. 500+ dostajemy tylko, albo zdaniem wielu aż na dwójkę młodszych dzieci. Innych zasiłków też nie dostajemy. Żadne dodatki tytułu wychowywania w rodzinie wielodzietnej itp. Na pierwsze 500+ nam się nie należy, bo za dużo zarabiamy. A mąż pracuje na 2 etety, żebysmy mieli godne życie. Denerwują mnie ludzie, którzy wkładają wszystkich do jednego worka. Kiedys nie było 500+.Rozumiem, że wychowanie każdego dziecka kosztuje. Ale zawsze najwięcej komentują ci którzy nic nie dostają. Ktoś ustalił przepisy, ktos inny musi się do nich stosować. Nikomu się nigdy nie dochodzi. Prawdą jest też, że niektórym rodziną zamiast gotówki powinno się dawać tylko np. bonu żywnościowe, albo inną formę pomocy. Żeby faktycznie wesprzeć rodzinę.

Sprawdź:  Twój e-PIT 2019 a ulga na dziecko. Jak odliczyć ulgę prorodzinną i 1% podatku online?
Karolina Dodane ponad rok temu,

Nie rozumiem czemu wszyscy patrzą tak wrogo na matki nie pracujące A że ktoś ma już trójkę dzieci to już patologia no straszne macie podejście. Jak można mówić że dzieci wychowane w,patologi ‘ będą takie same już z góry są przegrane.. I to pisze kobieta kobiecie. W niemczech ludzie dostają kindergeld nie zależnie od zarobków nie ważne ile dzieci mają bo się należy i nikt o to pretensji nie ma boże jaka zawiść w ludziach. A dla Pani która ma wspaniałe troje dzieci życzę szczęścia i wiele sukcesów. Powodzenia

Sprawdź:  Msza dla dzieci: TV i online. Na którym kanale? O której godzinie? Sprawdź program TV na Wielkanoc 2020!
magda Dodane ponad rok temu,

No wkońcu ! dajcie tym którym się należy faktycznie a nie tyle matek siedzi sobie w domu z partnerem ślubu nie maja ale 500+ dostają i jeszcze na czarno dorabiaja… a ty jeba… na nich bo po ślubie jesteś żenada. A są ludzie którym faktycznie się to przyda. A jak już tak chcecie pomóc to zróbcie więcej żłobków i przedszkoli państwowych. Bo za chwile kobieta z dwójką małych dzieci będzie pracować tylko na żłobki i przedszkola prywatne..

Sprawdź:  Niezwykłe pożegnanie nauczycielki. Ten utwór uczniowie zadedykowali zmarłej polonistce
tita Dodane ponad rok temu,

zgadazm sie w 100%. U mnie na wsi nei ma żłobka a za 3 msc kończy mi się macierzyński ( 1000zł) i co?? usłyszałam w gminie ze te 1,5 roku chyba dam rade z 1 wypłaty męża przeżyć i potem mogę do przedszkola zapisać i czekac na miejsce…. 🙁 no tak mężowa wypłata 2600zł to majątek i juz 500 się nie nalezy. Chyba wezmę rozwód przykładem innych cwaniaków

Sprawdź:  Niezwykłe pożegnanie nauczycielki. Ten utwór uczniowie zadedykowali zmarłej polonistce
betka Dodane ponad rok temu,

no wlasnie ja mam jedno dziecko bo starsza corka skonczyla 18 lat i juz od pazdziernika nam sie nie nalezy bedziemy musialy zyc za 400 zł na miesiac…brawo dla rzadu za bezmyslnosc,ja bym zabrala to 500+ i do pensji dolozyla jednemu z rodzicow kazdy by mial po rowno

Sprawdź:  Niezwykłe pożegnanie nauczycielki. Ten utwór uczniowie zadedykowali zmarłej polonistce
Malgorzata Dodane ponad rok temu,

Mam 2 doroslych dzieci i corke 7 lat ale mi sie nie nalezy bo ta 2 jest pelnoletnia,przeciez tymbardziej powinnam dostac,bo starsze juz placa zus,czyli zarabiaja na czyjas emeryture(bo nie na swoja) a ja jestem matka 3 dzieci a nie jednego!!!!!!!

Sprawdź:  Samochód z trójką dzieci dachował i wbił się w barierkę. Prowadziła całkowicie pijana matka
Oburzona Dodane ponad rok temu,

A co z rodzinami, w których rodzic celowo nie podejmuj pracy tylko po to aby pobierać 500+ albo zwalnia się z pracy bo wygodniej siedzieć na d… i 500 zgarnąć co miesiąc a do tego jeszcze “wytargać” ile się da od MOPSu?

Sprawdź:  Niezwykłe pożegnanie nauczycielki. Ten utwór uczniowie zadedykowali zmarłej polonistce
beti bu Dodane ponad rok temu,

No przepraszam a to ze nie ma slubu to juz gorszy? nie kazdy to darmozjad wypraszam sobie, my z moim niepelnosprawnym nazeczonym nie mamy slubu ale tez nie zerujemy na innych mamy malenstwo ale ja pracuje w szpitalu za najnizsza krajowa nie zamierzam rezygnowac z pracy, popieram ze wiekszosc siedzi na dupach i biora 500 + i dodatkowe zasilki najgozej jak sie slyszy ze przepijaja lub wydaja na swoje potrzeby, a my ktorzy pracuja jeszcze zabieraja

Sprawdź:  "Rodzice decydują". Zmiana prawa oświatowego według Andrzeja Dudy?
Sylwia Dodane ponad rok temu,

jestem mamą 2 dzieci, we wrześniu kończy mi się urlop macierzyński, czy mam szansę na dofinansowanie na pierwsze dziecko? przechodzę na urlop wychowawczy, czyli nie będę miała aktualnie dochodu, czy to nie wpływa na decyzję o przyznaniu świadczenia na pierwsze dziecko??

Sprawdź:  "Rodzice decydują". Zmiana prawa oświatowego według Andrzeja Dudy?
karoina Dodane ponad rok temu,

Bezsensowne rozwiazanie..we wrzesniu urodze dziecko nie jestem po ślubie i co nie dostane 500+ bo nie mam alimentow od partnera. Skoro razem żyjemy to po co mi od niego alimenty.? Do pracy iść nie moge bo ktoś musi dziecko wychować. Wiec jestem nieuczciwym rodzicem? Żeanda totalna..za to teraz Ci ktorym dochod przekraczał i sa bez slubu ale juz otrzymywali 500 + teraz pojdą po alimenty i beda zarabiac 5 tys miesiecznie i do tego dostaną 500+ bo im sie nalezy a osoby takie jak ja beda musialy zyc z jednej wyplaty bo nic im sie nie nalezy…

Sprawdź:  Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? Poznaj dane GUS za 2016 rok
ssss Dodane ponad rok temu,

+500 to żenada, całkowita niesprawiedliwość, że dostają kasę bogaci którzy nie potrzebują +500, ale jak dają to czemu nie brać przecież będzie na wytworną kolację…. A tym co brakuje to jeszcze muszą to finansować w podatkach, właśnie odbija się to na samotnych matkach którym każda podwyżka w sklepie odbija się na portfelu… Na to, to już nikt nie patrzy że ona musi zapłacić rachunki, zakupić jedzenie, zrobić wyprawkę do szkoły czy przedszkola itp., przecież taka matka z każda podwyżką sobie poradzi…. A ludzie durni jak zwykle przed oczami maja tylko kasę…..dług się robi a będzie trzeba go spłacić, wcześniej czy później i kto będzie go płacił właśnie te dzieci które przychodzą na świat i obecne maluchy…..+ 500 dla każdego albo dla nikogo….warunkiem powinno być też zatrudnienie a nie że matki polki zwalniają się z roboty ( chcesz +500 to zarób na nie) a na ich miejsce zatrudniane są osoby nie z naszego kraju….żenada…..dyskryminacja…podział ludzi…lenistwo matek

Sprawdź:  Dwuletnia Amelia z Lublina uratowana dzięki reakcji sąsiadów
Pati Dodane ponad rok temu,

To nie tak że jak nie masz alimentow to sie nie nalezy. Po prostu wtedy wykazujrsz dochody partnera i swoje i jak nie przekroczycie progu to dostaniesz. Z kolei Ci, ktorzy zarabiają po 5tys. mając jedno dziecko i tak 500 nie dostana, bo przekraczają kryterium dochodowe

Sprawdź:  Na świat przyszedł gigantyczny noworodek. Dziecko ważyło 6 kg
Wiolka Dodane ponad rok temu,

No dobrze co ze mną i moim dzieckiem ja żyję w konkubinacie ale nigdy nie starałam się o żadne pieniądze z tytułu samotnie wychowującej dziecko GPS dobrze o tym wie przedstawiałam wszystkie dochody które otrzymywał mój partner. Teraz właśnie od 3 tygodnia przebywa w zakładzie karnym nie chce go podać o alimenty bo po 1 chce z nim być jak wróci na wolność a po 2 i tak to będzie płacił państwo a nie on no bo niby z kąd weźmie no ale później jak narosna długi to tez trzeba będzie to odsiedzieć wiec co mam zrobić wybrać pieniądze na życie czy życie w samotności????. A te matki które tak wyludzaly pieniądze to nie tylko ich wina ośrodki pomocy doskonale wiedzą że żyją razem tylko szli im na rękę moim zdaniem to nie tylko my matki powinnyśmy zostać ukarane !!!!!

Sprawdź:  Twój e-PIT 2019 a ulga na dziecko. Jak odliczyć ulgę prorodzinną i 1% podatku online?
Iza Dodane ponad rok temu,

A ja mam gdzieś te wszystkie zasiłki. Cale życie żyje bez pomocy państwa i jakoś sobie radzę. Nie lubię o nic prosić Zacząć z mopsem to człowiek jest tylko upokarzany, wszyscy twierdzą że mają prawo wlazic nam w życie z butami i nas kontrolowac . Siedzą paniusie za biurkiem,guzik wiedzą o życiu a wydaje im się że wszystko im wolno. Prawie jak bogowie…. Temu dać temu nie dać. Jak już muszą dać zbyt wiele to są w stanie nawet zabrać dzieci za brak biurka!!!!! Skandal. Nie będzie mi zadna paniusia mówić czy mam się starać o alimenty czy nie !!!!!. Mam swój chonor i święty spokój.Zamiast odbierać zasiłki tym którzy ich potrzebują naprawdę,niech lepiej zajmą się katami którzy katują żony i dzieci żeby uniknąć kolejnych tragedi!!!!!!

Sprawdź:  Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? Poznaj dane GUS za 2016 rok
Polka Dodane ponad rok temu,

Wiec drodzy czytelnicy, w naszym Kraju, trzeba nie pracować, być darmozjadem i wówczas Państwo pomaga:) Narobić sobie dzieci, i nic nie wnosić do Kraju i skarbu Państwa. Wówczas dostaje się wszystko 🙂 Od pieniędzy po mieszkania i inne profity 😀 Nie pracujmy!!!!!! Bo po co;)

Sprawdź:  Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? Poznaj dane GUS za 2016 rok
Zły Dodane ponad rok temu,

Niestety masz rację. Pracuję całymi dniami, a i tak jestem pod kreską na koniec miesiąca. Żona jest niepełnosprawna, chodź jest całkowicie niezdolna do pracy nie ma renty gdyż nie ma ciągłości 5 lat przepracowanych. Na jej leki wydajemy 400-500 zł miesięcznie. Ja płacę 600 zł alimentów. Po opłaceniu rachunków zostaje nam 600 zł. W tym roku nie dostaliśmy ani zasiłku rodzinnego ani 500+. Syn już jest nastolatkiem i też ma swoje potrzeby. Chciałem wyjechać do pracy za granice by zapewnić lepszy byt rodzinie ale stan zdrowia żony na to nie pozwala. Natomiast koło mnie żyje rodzina ona 34 lata,on 39. Mają 10 dzieci -oni nie pracują bo po co mają 500+, stypendia dla dzieciaków, kartę dużej rodziny, rodzinne. A tylko jak dostaną pieniądze to lecą do sklepu po fajeczki i piwko. Patrząc dalej -rodzina 4-osobowa piękny dom, 3 samochody ona zarabia ok 4 tysięcy na umowie 2 tys. On jeździ na tirach zarabia ok 7 tys ((pracuje na czarno) mają dodatkowy dochód w ciągu wakacji gdzie zatrudniają na pole ludzi -dochód od 40-60 tys (wiem bo dorabiałem u nich i w sumie dobrze się znamy). Dostają 500+ na 1 i 2 dziecko bo dochód w U. S jest wykazany tylko jej -te dwa tys. Więc się pytam naszego rządu gdzie tu sprawiedliwość!!!!!

Sprawdź:  Twój e-PIT 2019 a ulga na dziecko. Jak odliczyć ulgę prorodzinną i 1% podatku online?
Eliza Dodane ponad rok temu,

Nie tylko w naszym Kraju dostaje się pieniądze na dzieci.W Niemczech czy Anglii dostają dużo więcej, nie jesteśmy tu liderem. Lepiej dawać Naszym dzieciom niż imigrantów. Proszę się lepiej zastanowić gdzie były te pieniadze które teraz Rząd daje dzieciom za czasów poprzedniego Rządu??? też Pani dawała tylko nie wie komu.

Sprawdź:  Rejestracja dziecka w USC
Janina Dodane ponad rok temu,

Przedsiebiorcy również płacą podatki, zusy i w dodatku o wiele wyższe. A tłumaczenie że płacą więcej bo więcej zarabiają jest bezsensowne. Bywają różne sytuacje i niejednokrotnie przychód miesięczny,po odliczeniu kosztów uzyskania przychodów wynosi tyle samo co najniższa krajowa. Pobiera 500+ na drugie dziecko -wiec jest pazerny, zlodziej,darmozjad itp,tak?
Albo też jego żona…”leniwa matka”,która siedzi na dupie w domu, ponieważ taka podjęli decyzję (jedne pracuje,drugie zajmuje się dziećmi) …Nie powinna pobierac świadczenia wychowawczego, ponieważ nie płaci podatku? A to że mąż płaci,nie ma znaczenia? Przecież dziecko jest wspólne,a zasiłek pobiera jedna osoba…
Niektóre komentarze są żenujące…Jakby osoby je piszace nie miały prawdziwych,normalnie funkcjonujących rodzin,a ich teorie oparte były nie na życiu NORMALNM a jakimś wyimaginowany schemacie.

Komentarze będą sprzeczne i różnice zdań,dlatego że program 500+ nie ma ściśle określonych i przemyślanych zasad,ale wszystkiego przewidzieć się nie da. (Np. naglego wzrostu degradacji, za czym idzie Mniejsza pensja) swoją drogą nie każdy wpadlby na taki pomysł,i nie każdy pracodawca zgodził by się na to.
Więc to,że państwo podejmuje pierwsze kroki aby program uszczelnić wyjdzie na +. Być może następnym razem będą inne zmiany,aż w końcu okaże się bezbledny.
Uczciwy nie ma się czego obawiać,a o innych po co rozprawiać?Pan Bóg nie rychliwy,ale sprawiedliwy?

Sprawdź:  Samochód z trójką dzieci dachował i wbił się w barierkę. Prowadziła całkowicie pijana matka
Katarzyna Dodane ponad rok temu,

Witam. Mam pytanie. Mieszkam z rodzicami wychowuje sama córke, bez jej ojca. Ojciec dziecka nie żyje. Dziecku nie przysługuje renta zmarł gdy córka miała 6 miesięcy. Z racji tejak że dość dobrze zarabiam nie przysługuje nam prawo do żadnych dodatków rodzinnych, ani nic takiego. Czy w tym przypadku 500+ też się nie należy ? (Państwo zmusza mnie żebym chorowała jak wòł bo ja nie należę do ludzi którzy potrafią odmówić swojemu dziecku. Renta nie przysługuje, żadne inne swiadczenie tez nie wiec trzeba sobie radzić inaczej. )

Sprawdź:  Na świat przyszedł gigantyczny noworodek. Dziecko ważyło 6 kg
AGNIESZKA Dodane ponad rok temu,

Uważam, za krzywdzący projekt PISu, że ja jako matka samotnie wychowująca dwójkę dzieci ( Syn student) miesięczny koszt jego utrzymania to około 1500 zł. i 8 letniej córki nie mam 500 plus. Student to już nie Syn według Pisu, a Córka gorszy gatunek bo druga. Prawda jest taka, że ledwo wiążę koniec z końcem jak większość mam samotnie wychowyjących ” jedno dziecko”, pracuję od rana do wieczora, Syn też mimo studiów dorabia, bo inaczej nie mógłby studiować. Szlag mnie trafia, że z moich podatków i ciężkiej pracy, wielu wyżeczeń dla mojej rodziny płacę na patologię. Tak drodzy państwo katolicki PIS wprowadził 500 plus patologię do naszego państwa. Matki rzucają pracę bo im się nie opłaca pracować, rodziny fikcyjnie rozwodzą się. Pytam się prezesa PiS gdzie tu praworządność i sprawiedliwość? Mieszkam na wsi… i w sklepie wiejskim widać kiedy wypłacono 500 plus, stoi kolejka za piwem i tanim winem. Latem stałam w sklepie za taką rodziną (mąż i żona ) zakupy robili 20 piw, dwie paczki fajek, 9 chlebów ( chyba dużo tych dzieci) dwa serki topione, 1 kg cebuli. Na litość boską dlaczego ja mam dawać na alkohol rodzinom, które żyją z moich podatków, a ja sama ledwo co mam dla swojej rodziny. Rząd odbiera swoim rodakom chleb od ust by nakarmić hołotę, która na nich zagłosuje. Nie chcę 500 plus, ale błagam zmiejszcie podatek od zabawek, ubrań dziecięcych, wakacji, książek, zmiejszcie podatek dla rodziców pracujących. To byłoby uczciwe, a nie karmienie patologii i tworzenia państwo Polskie chorym i patalogicznym organizmem.

Sprawdź:  Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? Poznaj dane GUS za 2016 rok
Sisi Dodane ponad rok temu,

To nie jest dyskryminacja tylko taki system. Sprawiedliwie było by dla wszystkich dzieci ale to nie zmienia faktu że rodzic nie pracujący mialby nie miec. Bo pani zarabia na emeryturę ale swoją. To nie jest usprawiedliwienie. Wystarczy zmienić kryterium dochodowe na większe może tak się stanie program dopiero się rozwija trzeba na to czasu.

Sprawdź:  Dopłata "Za bachora" w hotelu w Karpaczu wywołała oburzenie wśród (nie wszystkich) rodziców
Sisi Dodane ponad rok temu,

Ludzie, toż to czysta ekonomia.Wg przewodywań jeden podatnik będzie utrzymywał 2 emerytów i/lub recistow. Rodzice jedynaka nie dostaną 500+, bo on w przyszłości będzie pracował jedynie na ich emeryturę. Pozostali, ktorzy “wyprodukują” wiecej podatników są gratyfikowani, bo pomogą w ten sposob podtrzymać chwiejny ZUS. ?

Sprawdź:  Samochód z trójką dzieci dachował i wbił się w barierkę. Prowadziła całkowicie pijana matka
m Dodane ponad rok temu,

Niestety ale taki program nie wygeneruje ‘płatnika składek” w przyszłości. Młody człowiek patrzy i widzi. Wystarczy być, żeby mieć. Program polegający na obniżce podatków, uczyłby młodych że praca popłaca. Program polecający na rozdawnictwie – już nie.

Sprawdź:  Samochód z trójką dzieci dachował i wbił się w barierkę. Prowadziła całkowicie pijana matka
Agi Dodane ponad rok temu,

Ja się czuję dyskryminowana jako osoba pracująca !!!! 500+ na pierwsze dziecko zrujnuje budżet haha to jest jakiś żart z nas pracujących ja mam 1 dziecko z racji tego, że boję się że mogę stracić pracę, gdy kolejny raz pójdę na macierzyńskie a gdy dziecko będzie często chorować ( tak jak pierwsze) będę musiała ciągle brać opiekę na dziecko- moja mama jeszcze musi pracować ma 4 lata do emerutury, nie stać mnie na nianię,więc ja pracując robię na dzieci tych którym się po prostu do pracy iść nie opłaca.

Sprawdź:  Niezwykłe pożegnanie nauczycielki. Ten utwór uczniowie zadedykowali zmarłej polonistce

Dodaj komentarz

Ciąża Planowanie ciąży
Późne macierzyństwo, czyli ciąża po 30 roku życia
Jeszcze do niedawna kobiety, które nie urodziły przed trzydziestką były nazywane późnoródkami lub mamami last minute. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na dziecko dopiero po 30, a niektóre nawet
Czytaj dalej
Newsy
Jest wyrok sądu w sprawie lekarki, która urwała dziecku główkę podczas porodu. Czy popełniła błąd w sztuce lekarskiej?
"Myślałam, że matka może urodzić naturalnie i powiedziałam jej, żeby parła" - zeznawała Vaishnavy Laxman. Poród skończył się tragicznie. Jest już wyrok sądu w tej sprawie. Dziecko zmarło podczas porodu 16 marca
Czytaj dalej
Prawo
Wypowiedzenie umowy z przedszkolem prywatnym lub żłobkiem [WZÓR]
Przedszkola i żłobki prywatne to dla wielu rodziców jedyna pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi. Zwłaszcza, gdy obydwoje rodzice pracują, korzystanie z usług takich instytucji staje się najlepszym rozwiązaniem. Co
Czytaj dalej
Finanse Prawo
Alimenty od dziadków 2020: W jakich przypadkach alimenty płacą dziadkowie?
Zdarza się czasem tak, że pomimo zasądzenia przez sąd alimentów, rodzic zobowiązany do ich płacenia uchyla się od obowiązku. W takich sytuacjach istnieje kilka sposobów na uzyskanie środków na dziecko.
Czytaj dalej
Finanse Prawo
Darowizna pieniężna od rodziców [Limit, Umowa, Podatek]
Rodzice często nawet dorosłe dzieci wspierają finansowo, a jedną z najpopularniejszych form takiego wsparcia jest oficjalna darowizna pieniężna. Zwykle opiewa ona na znaczne sumy, dlatego też wiele osób zadaje sobie
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo dzieci Prawo
Przewożenie dzieci w samochodzie: Jazda bez fotelika w 2020 roku
Niespełna trzy lata temu weszły zmiany w przepisach dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie. Przepisy te obowiązują także w bieżącym 2020 roku. Co się zmieniło w 2017 roku? Czego nie można?
Czytaj dalej