Pączki dobre na drugi dzień? Sprawdź, jak zachować świeżość ulubionych słodkości! Paczki dobre na drugi dzien 2

Pączki dobre na drugi dzień? Sprawdź, jak zachować świeżość ulubionych słodkości!

Pączki dobre na drugi dzień? To możliwe i szczególnie ważne, gdy zbliża się Tłusty Czwartek! Właśnie w ten dzień dozwolone jest objadanie się, a ulubionymi przysmakami są faworki oraz pączki. Większość osób zjada tego dnia nawet kilka pączków – jednak gdy zostaną kupione czy zrobione w nadmiarze, prawdopodobnie część z nich nie zostanie skonsumowana. Pojawia się więc pytanie jak przechowywać pączki żeby były świeże? Czy można je zamrozić? I jak je podgrzać by się nie spiekły?

Jak odświeżyć pączki?

Kiedy chcielibyśmy zjeść pączusie na drugi dzień, jednak zdążyły one już nieco stwardnieć, można skorzystać z pomocy mikrofalówki lub piekarnika. Wystarczy już 10 sekund w mikrofalówce, by słodka bułeczka z nadzieniem ponownie stała się miękka i puszysta – trzeba go jednak zjeść natychmiast po wyjęciu. Jak odświeżyć pączki w piekarniku? Wystarczy umieścić je w rozgrzanym piekarniku i piec około 15 minut. To odpowiednia ilość czasu by się podgrzały, a jednocześnie zbyt mało by się spiekły. Warto jednak umieścić wówczas w piekarniku również naczynie żaroodporne z wodą – zapobiegnie to wyschnięciu pączków.

Czy można mrozić pączka?

Wiele osób zastanawia się czy mrożenie pączków jest dobrym pomysłem i jak mrozić pączki by po rozmrożeniu były smaczne. Okazuje się, że ich zamrożenie jest jak najbardziej możliwe i rozsądne gdy wiemy, że ich liczba jest za duża by móc je zjeść. Po rozmrożeniu można je odświeżyć w mikrofalówce lub w piekarniku. W piekarniku powinny podgrzewać się przez kilkanaście minut w 80-100 stopniach Celsjusza, a w przypadku mikrofalówki trzeba ogrzewać je kilka razy po 10 sekund (3-5 razy), przewracając z góry na dół i z dołu do góry. 

Jak przechowywać pączki?

Kuliste ciastka drożdżowe, nadziewane i smażone w tłuszczu dłużej zachowają świeżość, jeśli będą w odpowiedni sposób przechowywane. Najlepiej trzymać je w papierowej torbie, albo owinąć papierową serwetką. Można je też okryć folią – następnego dnia będą smakować podobnie jak zaraz po upieczeniu. Zawinięte w papier śniadaniowy pączusie przechowujemy w temperaturze pokojowej, na przykład w szafce. Jeśli wiemy, że nie zostaną zjedzone następnego dnia, można je też zamrozić. 

Sprawdź: Wszystko na temat tłustego czwartku

Jak przechować pączki na drugi dzień?

By nasze nadziewane bułeczki były smaczne nie tylko zaraz po upieczeniu, ale również na następny dzień można zmodyfikować nieco przepis. Część mąki można zastąpić gotowanymi ziemniakami, a zamiast mleka użyć jogurtu. To sprawi, że ciasto nie będzie tak szybko wysychać, a nasze bułeczki pozostaną miękkie i smaczne. To znakomity sposób na pączki dobre na drugi dzień!

Rodzice pytają, co zrobić żeby pączki były dłużej świeże

Czy pączki można zamrozić?

Tak, nadziewane bułeczki mogą zostać zamrożone. To prosty sposób, żeby się nie zmarnowały, gdy zrobi się ich zbyt dużo.

Jak odświeżyć mrożone pączki?

Mrożone bułeczki nadziewane można odświeżyć na przykład w piekarniku. Wystarczy kilkanaście minut w jego rozgrzanym wnętrzu by były znów smaczne i miękkie. Można też użyć mikrofalówki. 

Co zrobić żeby pączki były świeże?

Pączusie można włożyć do papierowej torby lub zawinąć w papierowe serwetki – wówczas dłużej zachowają świeżość. 

Czy ciasto na pączki można zrobić dzień wcześniej?

Ciasto można zrobić dzień wcześniej, a następnie włożyć do lodówki na całą noc. Rano trzeba je wyjąć by się ogrzało i można zająć się wykrawaniem bułeczek. 

Jak odświeżyć pączka?

Nadziewane bułeczki można odświeżyć w piekarniku lub w mikrofalówce. Już kilka minut w piekarniku czy kilka sekund w mikrofalówce sprawi, że staną się znów miękkie i puszyste. 

Jak zamrozić pączki?

Bułeczki po przygotowaniu można zamrozić, by dłużej były zdatne do spożycia. Nie jest to trudne – wystarczy je ostudzić i umieścić w zamrażalniku. 

Zobacz również: