Jak po ruchach odkryć położenie dziecka ???

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #63448

  lotos

  Powiedzcie dziewczyny czy wiecie jak są ułozone wasze maluszki? Czy możma to wywnioskować po ruchach dziecka?
  Mnie wcześniej kopała po lewej stronie, niemal w pachwinie – wtedy byłam akurat u lakarza o okazało się ze leży jeszcze główką do góry.
  Od kilku dni czuję kopanko po lewej stronie ale na wysokości pępka i w okolicach samego pępka- po prawej cisza. Jak więc jest ułożone dziecko teraz?
  No i najważniejsze pytanie- gdzie czuć kopanie jeśli dziecko leży już prawidłowo główką do dołu???

  Ania

  #805629

  olinja

  Re: Jak po ruchach odkryć położenie dziecka ???

  Nasz junior jeszcze jakis czas był ułozony stópkowo. Kopniecia były bardzo nieprzyjemne bo w pęcherz i w szyjkę. Mogłam isć do toalety i wystarczyło kilka kopniaczków i znowu.
  W tej chwili od jakisdwóch tygodni jubior ułozył sie główkowo. Kopniaczki zapodaje na boki i pępek. Czasami czuje jego łapki to wtedy nizej i tak jakby w środku mnie bardziej, wewnątrz sa odczuwalne pukniecia. Kiedy się przeciaga, a lubi to robić, to wiem gdzie ma stópki bo to mniej wiecej rozmaiowo pasuje. Łaskoczę go wtedy to sieszybciutko chowa :o)

  Olinka
  <><  #805630

  kra

  Re: Jak po ruchach odkryć położenie dziecka ???

  Dziecko jest zwinięte w kłębek, więc właściwie może machać rękami i nogami na wszystkie strony, szczególnie, jeśli jest bardzo ruchliwe. Jak już główka się wstawi w kanał rodny (ale u Ciebie na to jeszcze za wcześnie), to w miejscu, gdzie ona jest raczej się nic nie poczuje – żadnych ruchów. Nie wiem, czy po kopniakach można wywnioskować położenie. Natomiast na pewno można przypuszczać, gdzie jest łożysko. Tam, gdzie ono jest ruchy są znacznie słabsze, albo wręcz nie ma ich wcale, to znaczy nie czuje się ich. Więc może właśnie dlatego nie czujesz nic po prawej stronie, bo tam masz łożysko?
  PS. Ja też czuje ruchy tylko po lewejj i właśnie taka jest przyczyna…

  Kra, Wiktorek (19.11.2003) i * (10.08.2005)

  #805631

  gosik

  Re: Jak po ruchach odkryć położenie dziecka ???

  Do ułożenia się główką do dołu Dzidzia ma jeszcze trochę czasu. Mój Fifi w 30 tyg odstawiał takie wygibasy że głowa mała….czasem budziłam się w nocy i czułam dokładny obrót o 180 stopni. (co potem potwierdzało usg)
  Gdy już był ułożony główką w dół, większość ruchów czułam pod żebrami i z boku nad miednicą, czułam też jak przekręca się na drugi bok (widziałam ,,sunące” plecy) i ruchy przechodziły pod drugie żebra. Wierz lub nie, kilkakrotnie przez pępek czułam jego piąstki!!! To było chyba najpiękniejsze uczucie, jeśli chodzi o ruchy……….

  Pamiętaj, że każda mama odczuwa ruchy inaczej….dużo zależy od ułożenia dzidzi, lokalizacji łożyska..no i …..wiadomo 🙂 znajoma przy kości powiedziała mi, że jej mąż poczuł dzidzię dopiero pod koniec 7 miesiąca, jak się wyraziła ,,nie dziwię się, przez takie pokłady tłuszczu ciężko się przebić”

  Pozdrawiam i miłych obserwacji ruchów 🙂

  GOSIA i Filipek

  #805632

  karolka

  Re: Jak po ruchach odkryć położenie dziecka ???

  Ja po czkawce czułam,ze głowa jest na dole;-) Z kopaniem to trudniej, bo nie wiesz, czy czujesz rączkę czy nóżkę;-)

  Karolka, Iza01.08.03,

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close