Wrocław: Zdesperowany uczeń wyskoczył z klasy oknem.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w szkole podstawowej we Wrocławiu. Dwoje uczniów zostało zamkniętych przez katechetkę bez opieki w klasie. Jedno dziecko wyskoczyło oknem. 

O włos uniknięto tragedii w szkole podstawowej nr 109 przy ulicy Inżynierskiej we Wrocławiu.

Chłopiec i dziewczynka zostali zamknięci po lekcji religii w klasie przez katechetkę. Powodem miało być to, że zbyt długo ubierali się po zakończeniu zajęć. Chłopiec postanowił wydostać się z klasy, skacząc przez okno z wysokości 3 metrów. Szczęśliwie nie odniósł obrażeń. 

Wobec nauczycielki zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe. 

Przeanalizowaliśmy obowiązujące procedury, a w stosunku do nauczyciela, który zawinił, zostały podjęte działania dyscyplinarne wynikające z Karty Nauczyciela.– powiedziała na antenie Radia Wrocław dyrektor szkoły nr 109 Dorota Wójcik-Hetman.

Sprawę bada Kuratorium Oświaty. 

Jesteśmy na etapie wyjaśniania sprawy.– komentuje Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Wrocław: Zdesperowany uczeń wyskoczył z klasy oknem.

 1. Podam drastyczny przykład z życia wzięty – znacznie większego kalibru – 2 lata temu w szkole plastycznej w Nowym Wiśniczu uczennica szykanowana przez nauczyciela malarstwa, chciała wyskoczyć okna II piętra… Po kolejnej scysji z nauczycielem, ośmieszona na forum klasy, w trakcie lekcji wybiegła z pracowni z zamiarem popełnienia samobójstwa. DR- dyplomowany nauczyciel, laureat nagrody Ministra Kultury – zarazem winny zaistniałej sytuacji, nie wyszedł za uczniem, pozostawił uczennicę bez opieki. Uratował ją zwykły robotnik budowlany pracujący w budynku naprzeciwko który zareagował widząc zdesperowaną dziewczynę stojącą na parapecie otwartego okna, uspokoił, zagadał, , odwiódł od skoku – budowlaniec, nie nauczyciel tej szkoły! Jak problem rozwiązano? Wyciszono, zamieciono pod dywan. Nauczycielowi nie spadł włos z głowy, nadal pracuje, a uczennica-ofiara pożegnała się ze szkołą. Czy komisja dyscyplinarna dla nauczycieli przy Małopolskim Kuratorze Oświaty uznała ze nauczyciel postąpił zgodnie z prawem? że należy stanąć po stronie kata, a nie ofiary? Co z tą szkołą, co z nadzorem wewnętrznym nad nauczycielem, a także z nadzorem Ministerstwa Kultury nad szkołą? Jakie organizacyjne kroki podjęło Ministerstwo, by ucznia przyszłości nie spotkały szykany zamiast zrozumienia, poszanowania i poczucia bezpieczeństwa?

  Sukienki na wesele, Sukienki na wesele dla mamy

  Sukienki na wesele dla mamy

  Suknia mamy to druga po Pannie Młodej najbardziej poszukiwana kreacja. Mamy Pary Młodej przeżywają ślub na równi z nimi i chcą wyglądać odpowiednio do rangi uroczystości. Zwłaszcza, że to także na...

  Czytaj dalej →
  Ciąża

  Strach przed porodem, jak zwalczyć?

  Urodzenie dziecka, zwłaszcza pierwszego, jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu. Z tego powodu nie można się dziwić, że tak wiele kobiet w ciąży odczuwa strach przed nadchodzącym rozwiązaniem. W niektórych...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general