Dni wolne od pracy 2024. Odpowiednio zaplanowany urlop może dać ponad 60 dni wolnego

Choć trudno w to uwierzyć, rok 2023 już się kończy. Wiele z nas rozpoczyna już robienie planów na kolejne 12 miesięcy, również tych związanych z urlopami. Przed wzięciem wolnego warto sprawdzić, kiedy wypadają wszystkie najważniejsze święta. Okazuje się, że z 26 dni urlopu można uzyskać aż dwa miesiące wolnego. Kiedy są dni wolne od pracy 2024?

Dni wolne od pracy 2024

Nie sposób optymalnie zaplanować urlopu na kolejny rok bez spojrzenia w kalendarz. Urlop zawsze najlepiej jest brać w okolicach dni ustawowo wolnych od pracy, aby wydłużyć sobie odpoczynek. Terminy świąt w 2024 roku układają się na tyle korzystnie, że wykorzystując maksymalną pulę 26 dni, można otrzymać ponad 60 dni wolnego.

Pierwsza okazja, z której można skorzystać, pojawi się już na początku stycznia. Nowy Rok wypada bowiem w poniedziałek. Biorąc 4 dni wolne 2, 3, 4 i 5 stycznia, będzie można odpoczywać w sumie aż 9. Na następną taką okazję trzeba będzie jednak poczekać aż do końca marca, do Świąt Wielkanocnych. Kiedy wypadają święta wolne od pracy w 2024?

  • 1 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny
  • 1 maja – środa, Święto Pracy,
  • 3 maja – piątek, Święto Konstytucji 3 maja
  • 30 maja – czwartek, Boże Ciało,
  • 15 sierpnia – czwartek, Święto Wojska Polskiego
  • 1 listopada – piątek, Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada – poniedziałek, Święto Niepodległości,
  • 25 i 26 grudnia – środa, czwartek, Boże Narodzenie.

Zobacz: Kiedy są ferie zimowe 2024? Niektórych uczniów po świętach czeka tylko 2 tygodnie lekcji

Kiedy wziąć urlop w 2024?

Aby przedłużyć sobie urlop do ponad 60 dni w całym roku, wolne warto wziąć w okolicach Wielkanocy, a dokładnie od wtorku 2 kwietnia do piątku 5 kwietnia, co da 9 długich dni odpoczynku.

Wyjątkowo korzystnie wypada w przyszłym roku weekend majowy. Wystarczy wziąć urlop od 29 do 30 kwietnia oraz w czwartek 2 maja, aby ponownie odpoczywać aż 9 dni.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości na maj. 30 maja wypada bowiem Boże Ciało, które zawsze obchodzi się w czwartek. Jeśli weźmiemy wolne 31 maja, to będziemy odpoczywać aż 4 dni. Podobna okazja nadarzy się również w sierpniu, jeśli weźmiemy urlop 12, 13, 14 oraz 16 sierpnia, to ponownie zyskujemy 9 dni wolnego.

W listopadzie można wziąć wolne od wtorku 12. do piątku 15. Natomiast w grudniu – od 23 do 24 grudnia (poniedziałek-wtorek), a następnie w piątek 27 grudnia.

Sprawdź też:

Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo