Domki ogrodowe dla dzieci: Drewniane czy plastikowe?

Prawdopodobnie każdy z nas marzył kiedyś o domku na drzewie. Nieodłącznie kojarzony z dzieciństwem stanowił obiekt westchnień dzieciaków na całym świecie. Z zazdrością również patrzono na rówieśników, którzy w swoich ogrodach mieli domki dla dzieci stojące solidnie na ziemi. Dawniej o tego typu luksusy skierowane dla najmłodszych było dosyć trudno, lecz teraz rynek oferuje szeroki wybór różnorodnych domków dla dzieci, w których maluchy mogą spędzać czas na wielogodzinnych zabawach.

Drewniany domek dla dziecka do ogrodu
Porównaj ceny drewnianych domków ogrodowych

Domki dla dzieci na drzewie

Domek na drzewie można w łatwy sposób zbudować własnym nakładem sił, lecz zazwyczaj największym problemem jest brak odpowiedniego drzewa. Powinno być ono stabilne, o grubym pniu i wytrzymałych gałęziach, które dodatkowo muszą tworzyć odpowiednią przestrzeń do umieszczenia domku.

Do zbudowania domku dla dzieci na drzewie niezbędne są deski, blacha na dach i narzędzia, takie jak młotek, gwoździe, wkrętarka oraz piła ręczna. Najpierw należy zacząć od zbudowania podłogi domku, która będzie jednocześnie jego podstawą. Dopiero do tej platformy dobudowuje się ściany domku bądź balustradę zabezpieczającą. Kluczowa jest również kwestia dostępu do domku – do wyboru są samonośne schodki, drabinka sztywna lub drabinka sznurkowa. Gotowy domek dobrze jest pokryć impregnatem, który uchroni go przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.

Osoby, które nie czują się na siłach, by budować domek na drzewie samodzielnie, mogą kupić gotowe konstrukcje, które należy jedynie samodzielnie zamontować. Ich ceny zaczynają się już od 500-600 złotych.

Niezależnie od tego czy domek będzie budowany samodzielnie czy kupowany gotowy, nie należy mocować go zbyt wysoko na drzewie. Ze względu na bezpieczeństwo bawiących się w nim dzieci, powinien być zamontowany nie wyżej niż dwa metry nad ziemią.

Domki dla dzieci do ogrodu

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta domków dla dzieci, które można postawić w ogrodzie. Można je kupić w wielu rozmiarach, od całkiem pokaźnych kilkupokojowych willi po malutkie domeczki z jednym pomieszczeniem. Niektóre z nich mają także tarasy i werandy. Ozdobione są uroczymi okienkami ze szprosami i okiennicami, a część z nich ma nawet donice zamontowane przy oknach, w których można zasadzić prawdziwe kwiaty.

Plastikowy domek dla dzieci
Sprawdź ceny plastikowych domków ogrodowych

Domki dla dzieci do domu

Domki ogrodowe są wspaniałym miejscem zabaw, ale jednak sezonowym i mocno zależnym od pogody. Domki dla dzieci, które można rozstawić w domu są dostępne przez cały rok i o każdej porze. Miniaturowe wersje domków wykonanych z plastiku można na stałe umieścić w pokoju dziecka. Często mają one ruchome drzwiczki i okna dające się otwierać.

Dostępne są także domki dla dzieci, które wykonane są z grubej tektury. Ich zaletą jest to, że maluch może samodzielnie ozdabiać ściany domku za pomocą farb, kredek i mazaków, może wcielić się więc w rolę architekta i dekoratora wnętrz.

 

A Wy jakie zabawki ogrodowe lubicie najbardziej?

[zdjęcia: nokaut.pl]

Dodaj komentarz

Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo