Domki ogrodowe dla dzieci: Drewniane czy plastikowe?

Prawdopodobnie każdy z nas marzył kiedyś o domku na drzewie. Nieodłącznie kojarzony z dzieciństwem stanowił obiekt westchnień dzieciaków na całym świecie. Z zazdrością również patrzono na rówieśników, którzy w swoich ogrodach mieli domki dla dzieci stojące solidnie na ziemi. Dawniej o tego typu luksusy skierowane dla najmłodszych było dosyć trudno, lecz teraz rynek oferuje szeroki wybór różnorodnych domków dla dzieci, w których maluchy mogą spędzać czas na wielogodzinnych zabawach.

Domki ogrodowe dla dzieci: Drewniane czy plastikowe?

Domki dla dzieci na drzewie

Domek na drzewie można w łatwy sposób zbudować własnym nakładem sił, lecz zazwyczaj największym problemem jest brak odpowiedniego drzewa. Powinno być ono stabilne, o grubym pniu i wytrzymałych gałęziach, które dodatkowo muszą tworzyć odpowiednią przestrzeń do umieszczenia domku.

Do zbudowania domku dla dzieci na drzewie niezbędne są deski, blacha na dach i narzędzia, takie jak młotek, gwoździe, wkrętarka oraz piła ręczna. Najpierw należy zacząć od zbudowania podłogi domku, która będzie jednocześnie jego podstawą. Dopiero do tej platformy dobudowuje się ściany domku bądź balustradę zabezpieczającą. Kluczowa jest również kwestia dostępu do domku – do wyboru są samonośne schodki, drabinka sztywna lub drabinka sznurkowa. Gotowy domek dobrze jest pokryć impregnatem, który uchroni go przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.

Osoby, które nie czują się na siłach, by budować domek na drzewie samodzielnie, mogą kupić gotowe konstrukcje, które należy jedynie samodzielnie zamontować. Ich ceny zaczynają się już od 500-600 złotych.

Niezależnie od tego czy domek będzie budowany samodzielnie czy kupowany gotowy, nie należy mocować go zbyt wysoko na drzewie. Ze względu na bezpieczeństwo bawiących się w nim dzieci, powinien być zamontowany nie wyżej niż dwa metry nad ziemią.

Domki dla dzieci do ogrodu

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta domków dla dzieci, które można postawić w ogrodzie. Można je kupić w wielu rozmiarach, od całkiem pokaźnych kilkupokojowych willi po malutkie domeczki z jednym pomieszczeniem. Niektóre z nich mają także tarasy i werandy. Ozdobione są uroczymi okienkami ze szprosami i okiennicami, a część z nich ma nawet donice zamontowane przy oknach, w których można zasadzić prawdziwe kwiaty.

Sprawdź:  Lalki Barbie: ulubione zabawki naszych dzieci?

Domki dla dzieci do domu

Domki ogrodowe są wspaniałym miejscem zabaw, ale jednak sezonowym i mocno zależnym od pogody. Domki dla dzieci, które można rozstawić w domu są dostępne przez cały rok i o każdej porze. Miniaturowe wersje domków wykonanych z plastiku można na stałe umieścić w pokoju dziecka. Często mają one ruchome drzwiczki i okna dające się otwierać.

Dostępne są także domki dla dzieci, które wykonane są z grubej tektury. Ich zaletą jest to, że maluch może samodzielnie ozdabiać ściany domku za pomocą farb, kredek i mazaków, może wcielić się więc w rolę architekta i dekoratora wnętrz.

 

A Wy jakie zabawki ogrodowe lubicie najbardziej?

[zdjęcia: nokaut.pl]

Dodaj komentarz

Moda dla kobiet w ciąży
Sukienki ciążowe: lato wkrótce się zacznie!
Wkrótce doczekamy się upragnionego przez większość z nas lata – okresu pięknej pogody i urlopowego lenistwa. W co ubierać się podczas ciepłych miesięcy, by mieć maksymalny komfort? Sukienki ciążowe na
Czytaj dalej
Sukienki na wesele dla gości
Sukienki na wesele dla dziewczynek
Wszystkie małe dziewczynki niezależnie od tego, jaką rolę będą pełniły na ślubie i weselu marzą o pięknej sukience. Zobacz przegląd sukienek na wesele dla dziewczynek. Najczęściej młode damy doskonale wiedzą, jakie
Czytaj dalej
Zabawki
Prezent dla 8 latki
Bycie rodzicem, dziadkiem lub wujkiem, a w szczególności chrzestnym to ciągłe zagwozdki związane z prezentami. Urodziny, dzień dziecka, święta i wiele innych okazji przy których człowiek chce sprawić dziecku przyjemność.
Czytaj dalej
Zabawki
Zabawki dla 2-latka. Jaki prezent dla 2-latka sprawdzi się najlepiej?
Zakup zabawki dla 2-latka to czasem dla rodziców czy krewnych nie lada wyzwanie. Dobrze jest, gdy dzięki nim maluch się rozwija, uczy nowych umiejętności. Zabawki dla dwulatka muszą być również
Czytaj dalej
Zabawki
LEGO® HIDDEN SIDE™: zabawa przenosi się do rzeczywistości AR!
LEGO HIDDEN SIDE to pionierskie rozwiązanie wprowadzone przez Grupę LEGO, które otwiera przed dziećmi zupełnie nowe doświadczenia, łączące zabawę fizycznymi zestawami LEGO i w rozszerzonej rzeczywistości. LEGO HIDDEN SIDE: zabawa w
Czytaj dalej
Zabawki
Domek dla lalek: mini przewodnik po najciekawszych propozycjach
Domek dla lalek to must have dla każdej małej dziewczynki. Zabawka może być różnej wielkości, wykonana z plastiku czy drewna. Jej cena zaczyna się od siedemdziesięciu złotych. Górna granica? Prawdziwe
Czytaj dalej