Ferie wielkanocne 2023. Będzie okazja na dłuższy odpoczynek. Kiedy zacznie się przerwa?

Po zakończeniu ferii zimowych uczniowie muszą zawsze nieco dłużej poczekać na kolejne wolne od szkoły. Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością odliczają już dni do Świąt Wielkanocnych, kiedy to będą mieli okazję porządnie odpocząć. Data wiosennej przerwy zawsze jest ruchoma, ponieważ Wielkanoc co roku wypada w innym terminie – nie zmieniają się za dni tygodnia – zawsze wolne jest od czwartku do wtorku. Jak kalendarz ułożył się w tym roku? Kiedy ferie wielkanocne 2023? Do kiedy dzieci chodzą do szkoły przed Wielkanocą? Kiedy zaczyna się przerwa wielkanocna 2023?

Ferie świąteczne wielkanocne 2023

Wielkanoc należy do najważniejszych świąt w Kościele katolicki, dlatego z tej okazji zarówno dzieci, jak i rodzice mogą liczyć na dłuższy odpoczynek od codziennych obowiązków. W przypadku uczniów będzie to w sumie aż 6 dni wolnych z rzędu, natomiast od pracy ustawowo wolne są dwa dni – Niedziela Wielkanocna oraz Poniedziałek Wielkanocny.

Ze względu na to, że Wielkanoc jest świętem ruchomym, również przerwa świąteczna w szkole wypada co roku w innym terminie. Tym razem będzie to początek kwietnia. Wielkanoc wypada w niedzielę 9 kwietnia, w związku z czym przerwa w szkole zacznie się już 6 kwietnia, w czwartek. Ostatnim dniem nauki przed feriami będzie środa 5 kwietnia.

Zobacz: Piękne życzenia na święta wielkanocne 2023. Czego życzyć na Wielkanoc?

Kiedy do szkoły po Wielkanocy 2023?

Przerwa świąteczna 2023 na wiosnę wypada zawsze w te same dni tygodnia ze względu na charakter Wielkanocy, która również co roku przypada na niedzielę. Ustawowo wolny jest także Poniedziałek Wielkanocny, a uczniowie mają jeden dodatkowy dzień wolny – wtorek, aby spokojnie móc wrócić do normalnych obowiązków po krótkiej przerwie. Dlatego po Wielkanocy dzieci ponownie rozpoczną naukę w środę 12 kwietnia.

Sprawdź: Jak najlepiej zorganizować zabawy wielkanocne dla dzieci? Oto najciekawsze pomysły!

Czytelnicy pytają, od kiedy jest przerwa wielkanocna 2023

Kiedy przerwa wielkanocna w szkole 2023?

6-11 kwietnia 2023.

Od kiedy wolne Wielkanoc 2023?

Uczniowie mają wolne od szkoły od Wielkiego Czwartku, czyli od 6 kwietnia, natomiast wolne od pracy są tylko dwa dni – Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny (9-10 kwietnia).

Do kiedy jest wolne Wielkanoc 2023?

Szkoły będą zamknięte do wtorku 11 kwietnia, do obowiązków uczniowie wrócą w środę.

Do kiedy dzieci chodzą do szkoły przed świętami wielkanocnymi?

Do środy 5 kwietnia, czwartek będzie już wolny.

Kiedy wypada przerwa świąteczna Wielkanoc 2023?

Przerwa wielkanocna trwa od 6 do 11 kwietnia.

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo