Jak usunąć żółte plamy z ram okiennych? Połącz z wodą i popsikaj. Zabłysną jak nowe

Warto na bieżąco czyścić i dbać o plastikowe ramy okienne. Okazuje się, że dobrze myć je nawet częściej niż same szyby. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że brak działania z czasem może doprowadzić do nieestetycznych zażółceń tworzywa. Na szczęście problem rozwiążesz tanimi, prostymi i domowymi metodami. Jak doczyścić ramy okienne?

Myjąc szyby okienne, nie zawsze przywiązujemy większą uwagę do ram. Niestety to błąd, który w przyszłości poskutkuje żółtym, trudnym do usunięcia nalotem. W trosce o czystość warto więc jak najszybciej zmienić nawyki. Okazuje się, że możesz nadać plastikowym ramom dawną świetność. Wystarczy, że przygotujesz domową mieszankę, spryskasz je i odczekasz kilka chwil.

Sprawdź: Ten prosty trik sprawi, że żółte plamy na poduszkach i pościeli znikną w okamgnieniu

Jak usunąć żółte plamy z ram okiennych? Dzięki domowej mieszance tworzywo odzyska dawny wygląd

Jeśli chcesz, by plastikowe ramy okienne były nieskazitelnie białe, musisz regularnie je czyścić. W przypadku gdy pozwolisz, by brud wniknął w tworzywo, z czasem nalot będzie coraz trudniejszy do usunięcia. Myjąc ramy, zachowaj ostrożność, by mechanicznie ich nie uszkodzić oraz odpuść stosowanie rozpuszczalników czy silnych, chemicznych preparatów ze sklepu. Niestety mogą działać za mocno i zniszczyć framugi. Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na wyczyszczenie ram okiennych jest wykorzystanie sody oczyszczonej z kuchni. Wystarczy, że zmieszasz produkt z wodą, by utworzyć gęstą papkę i nałożysz ją na zabrudzenia. Pocieraj ramy miękkimi ściereczkami, a wnet będą czyste jak nowe.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Jak doczyścić pożółkłe ramy okienne? Pomoże ocet i sok z cytryny

W czyszczeniu ram okiennych z powodzeniem poradzi sobie jeszcze inna domowa mieszanka. Wystarczy, że połączysz 120 ml wody, 30 ml soku z cytryny i 90 ml octu. Dla uzyskania przyjemnego zapachu dodaj do mieszanki kilka kropli ulubionego olejku eterycznego i spryskaj ramy okienne. Wystarczy, że po kilku minutach przetrzesz je do sucha, a zachwycą czystością.

Sprawdź: Zaparz w kubku i umyj brudne okna. Szybko zapomnisz o płynie do szyb

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo