Psi bohater domu. Zobacz wideo, jak pies uspokaja płaczące dziecko i daje wytchnienie rodzicom

Dużo dobrego słyszy się na temat wychowywania dzieci ze zwierzętami. Z tego nagrania wynika, że pies w domu nie tylko pozytywnie wpływa na codzienny rozwój malucha, ale i na jego dobry nastrój. Po histerii ani śladu dzięki psiemu bohaterowi domu.

Wiele mówi się o pozytywnym wpływie zwierząt na dzieci, na ich rozwój, podejście do świata i chociażby wzbogacanie odporności. Powstało sporo odłamów terapii związanych ze zwierzętami jak np. felinoterapia (z kotami), hipoterapia (z końmi) i najczęstsza kynoterpia (z psami). Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniać histerię dziecka w śmiech? To marzenie wielu rodziców. Okazuje się, że można je prosto ziścić, wystarczy mieć w domu tak inteligentnego psa jak ten z nagrania.

Humory kilkuletnich dzieci – zmora rodziców i sąsiadów

Każdy rodzic przyzna rację, że zdarzają się dni, kiedy zły nastrój naszego malucha jest nie do opanowania. Nie pomaga ulubiona zabawa, spacer, bajka czy nawet słodycze. Mamie opadają ręce, tata wyrywa włosy z głowy, a dziecko nadal szaleje, krzyczy i tłucze. Sąsiad za ścianą na pewno też słyszy co nieco. Kilkuletnie dziecko potrafi dać w kość wszystkim, trzeba to przyznać. Jednak z pomocą może przyjść nam prawdziwy cichy bohater domu – pies! Więź łącząca dziecko ze zwierzęciem, z którym się wychowuje jest bardzo silna i do tego specyficzna.

Po histerii ani śladu. Psi bohater uspokaja dziecko

Na nagraniu widać jak mający dość histerii chłopca pies włącza się do krzyków. Zwraca na siebie uwagę wyjąc do sufitu. Wspólnie chwilę hałasują i chłopiec nagle milknie nie wiedzą co się dzieje. Płacz zamienia się w śmiech, a później w błogą ciszę w domu. Pies nie musiał się nawet podnosić z legowiska, jednym sprytnym zagraniem uciszył dziecko i wprowadził spokój w domu. Jest to idealny przykład na to, że zwierzę w domu potrafi rozładować napięcie, nie tylko dzieci ale i dorosłych. I jak tu nie twierdzić, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka?

@stephpalmer1125 #terribletwos #toddlertantrums #pomsky ♬ original sound – Steph Palmer
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo