Rozmiary spodni męskich – Jak dobrać odpowiedni rozmiar spodni?

Rozmiary spodni męskich mogą wydawać się prawdziwą czarną magią. Podane liczby, często wzbudzają pewne zakłopotanie w sklepie. Co oznacza na metce 32/34? Warto się tego dowiedzieć, aby wybrać odpowiedni rozmiar spodni męskich.

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Męskie rozmiary spodni można podzielić na szerokość w pasie oraz długość od krocza do końca nogawki.
 • Tabela rozmiarów spodni męskich może się różnić w zależności od danego rodzaju spodni oraz sklepu.
 • Cal, to przyjęta na całym świecie jednostka miary spodni.

Rozmiary spodni męskich

Dobranie odpowiednich spodni wydaje się dość proste. Wystarczy przecież, jedynie wejść do sklepu, wybrać spodnie, które nam się spodobały, kupić i wyjść. Jednak, po zmierzeniu tej części ubioru, może się okazać, że mimo wszystko jest z nimi coś nie tak. Rozmiarówka spodni męskich jest najczęściej podawana w calach. To właśnie ta jednostka jest pewną ogólnoświatowo przyjętą normą w przypadku sprzedaży spodni. Męskie rozmiary spodni można podzielić na szerokość w pasie oraz długość od krocza do końca nogawki. Najlepiej jest sprawdzić podane wartości przed udaniem się do sklepu, chociażby za pomocą dostępnej powszechnie w pasmanterii miarki krawieckiej. W niektórych sklepach można spotkać jedynie pojedynczą liczbę, w kwestii rozmiarów męskich spodni.

Rozmiar jeansów męskich

 • Rozmiar spodni 30, to inaczej rozmiar S. Obwód w pasie wynosi 78 cm, zewnętrzna i wewnętrzna długość nogawki to kolejno 99 i 72 cm, szerokość kroku to 23 cm, a wysokość stanu to 22 cm.
 • Rozmiar spodni 32, to inaczej zwykła M. Obwód w pasie to 82 cm w pasie, zewnętrzna i wewnętrzna długość nogawki to kolejno 100 i 72 cm, szerokość kroku to 24 cm, a stan 23 cm.
 • Rozmiar spodni 34, to inaczej rozmiar L. Obwód w tym przypadku wynosi 86 cm, zewnętrzna i wewnętrzna długość nogawki to kolejno 101 i 72 cm, szerokość kroku to 25 cm, a stan to 23 cm.
 • Rozmiar spodni 36, to inaczej 92 cm w pasie, 102 cm to długość zewnętrznej nogawki, 74 cm wewnętrzna nogawka, 27 cm długość kroku, oraz 24 cm stan.
 • Rozmiar spodni 38, to inaczej 104 cm w biodrach, oraz 91 cm w długości talii.
 • Rozmiar spodni 40, to inaczej 108 cm w biodrach, oraz 96 cm w obwodzie talii.
 • Rozmiar spodni 42, to inaczej 116 cm w biodrach, oraz 101 cm w obwodzie talii.

Zobacz także: Czy wszystkie rozmiary odzieży męskiej można kupić przez internet?

Inne rodzaje spodni

 • Rozmiar spodni 44, to inaczej 90 cm w biodrach, oraz 70 cm w obwodzie talii.
 • Rozmiar spodni 46, to inaczej 92 cm w biodrach, oraz 72 cm w obwodzie talii.
 • Rozmiar spodni 48, to inaczej 96 cm w biodrach, oraz 77 cm w obwodzie talii.
 • Rozmiar spodni 50, to inaczej 100 cm w biodrach, oraz 80 cm w obwodzie talii.
 • Rozmiar spodni 52, to inaczej 104 cm w biodrach, oraz 86 cm w obwodzie talii.
 • Rozmiar spodni 54, to inaczej 108 cm w biodrach, oraz 91 cm w obwodzie talii.
 • Rozmiar spodni 56, to inaczej 112 cm w biodrach, oraz 96 cm w obwodzie talii.
 • Rozmiar spodni 58, to inaczej 116 cm w biodrach, oraz 101 w obwodzie talii.

Tabela rozmiarów spodni męskich

Tabela rozmiarów spodni męskich może się różnić, w zależności od danego rodzaju spodni oraz sklepu. Jednak pewne wartości możliwe do sprawdzenia, mogą się przydać w każdym przypadku. Przykładowa tabela spodni jeansowych w jednym z popularnych sklepów, będą posiadały rozmiary od 30 do 42. W przypadku innej sieci sklepów mogą to być rozmiary od 38 do 46 itd. Rozmiary męskich spodni będą w ten sposób znacząco się różniły, zwłaszcza w przypadku niektórych krajów.

Zobacz także: Jak czytać rozmiary spodni?

Jak mierzyć spodnie?

Jak zmierzyć długość spodni? Aby tego dokonać, należy zbadać dwa najważniejsze czynniki. Będą to kolejno: obwód pasa oraz długość nogawki.

Aby wyliczyć szerokość w pasie spodni, należy umieścić zapięte spodnie na płaskiej powierzchni. Następnie, za pomocą wspomnianej miarki, zmierzyć wewnętrzną krawędź szerokości pasa. Na końcu, należy pomnożyć dwukrotnie wcześniej zmierzoną szerokość. W ten sposób można łatwo odpowiedzieć na pytanie, jak zmierzyć spodnie w pasie. Aby zmierzyć długość nogawki, należy zmierzyć je od wewnętrznej strony, od krocza do końca nogawki.

Męska rozmiarówka spodni polega głównie na tych wartościach. Jeśli wcześniej zmierzyliśmy, chociażby spodnie, które były na nas idealne, w ten sposób możemy porównać je do nowych, a tym samym sprawdzić ich długości i szerokości. Należy jednak pamiętać, że nadal najlepszą możliwością doboru spodni, jest po prostu ich założenie, dlatego sporo sklepów oferuje możliwość zwrotu produktu, w przypadku błędnego rozmiaru. Możliwe jest również zwyczajne udanie się do sklepu, aby skorzystać z zazwyczaj dostępnej przebieralni.

Jak dobrać rozmiar spodni?

Rozmiarówka męska spodni może się różnić pod wpływem wielu czynników. Dla przykładu, rozmiary spodni z UK posiadają inne oznaczenia, niż znane wszystkim S, M, L. Taka sama sytuacja w przypadku oznaczeń typowo amerykańskich. Wiele różnych rodzajów spodni ma własne tabele. Przykładem tutaj mogą być popularne jeansy.. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem w celu dobrania odpowiedniego rozmiaru, jest zwyczajne zmierzenie danego wariantu w domu, lub przebieralni.

Jak czytać rozmiar spodni?

Oznaczenia rozmiarów spodni mogą nie zawsze być takie proste do rozszyfrowania. W wielu krajach to oznaczenie będzie różne. Oprócz tego nie zawsze spotkamy na zakupach znaczek L, M czy S. Czasem, można spotkać liczbowy rozmiar spodni, który jest pewnym wyznacznikiem danej rozmiarówki. Profesjonalne firmy, korzystają jednak najczęściej z dwuliczbowego oznaczenia, które kolejno pokazuje szerokość pasa, oraz długość nogawki, podane najczęściej w calach. Aby przeliczyć to na jednostkę cm, należy pomnożyć daną wartość podaną w calach, przez 2,54. Możliwe jest w ten sposób wyliczenie danych wymiarów spodni.

W przypadku wielu krajów Europejskich, rozmiary spodni męskich mogą być całkowicie różne. Przykładem może być rozmiar spodni 40, podany według standardu Europejskiego. Chociażby we Francji, będzie to rozmiar 32, we Włoszech również 32, ale w przypadku Wielkiej Brytanii będzie to już rozmiar 30. W ten sposób można bardzo łatwo się pogubić, w kwestii tego, aby odpowiednio dobrać rozmiary spodni męskich.

Zobacz także: Legginsy ciążowe – top 8 najwygodniejszych modeli na każdy tydzień ciąży. Pomieszczą wszystko!

Rodzice pytają o rozmiary spodni męskich:

Rozmiar 34 – ile to cm?

Jest to inaczej rozmiar L. Długość spodni o rozmiarze 34, to obwód w pasie 86 cm, zewnętrzna długość nogawki 101 cm, wewnętrzna 72 cm, szerokość kroku 25 cm, a wysokość stanu 23 cm.

Rozmiar spodni 56 – ile to w pasie?

Jest to odpowiednik rozmiaru jeansów 40. Obwód talii wynosi 96 cm, a obwód bioder 112 cm

Rozmiar spodni 52 – ile to cm?

Jest to odpowiednik jeansów, o rozmiarze 36. Obwód bioder wynosi 104 cm, a talii 86 cm.

Rozmiar spodni 32 34 – co oznacza?

Warto w tym celu, zastosować przelicznik rozmiarów spodni. Dwie cyfry oznaczają oznaczenie szerokości oraz długości. Rozmiar 32/34 oznacza obwód w pasie 84 cm, długość od kroku 85 cm, długość od pasa 111 cm.

Rozmiar 32 – ile to cm?

Jest to obwód w pasie o szerokości 80 cm, oraz o obwodzie bioder 100 cm.

Rozmiar 30 – ile to cm?

Jest to obwód pasa 73 cm, oraz obwód biodra 91 cm.

Dodaj komentarz

NA ZAKUPACH

Jaką sukienkę ciążową kupić na wesele?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy w sukience ciążowej możesz pięknie wyglądać, spójrz jak fantastycznie prezentowała się w niej Shakira. Wybierając się na wesele możesz przebierać w dostępnych fasonach. Na który z...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do butelek to według wielu osób jedna z obowiązkowych pozycji w wyprawce niemowlęcia. Można jednak się również spotkać z opiniami, że to zbędny gadżet. Kto ma rację? Czy podgrzewacz...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to bardzo ważny element garderoby, którego powinno się używać nie tylko latem, ale w słoneczne dni przez cały rok. Okulary mogą ochronić delikatne dziecięce oczy między...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Wiosenne sukienki dla ciężarnych

Wiosenne trendy na światowych pokazach mody wywierają wpływ na modę, a tym samym sukienki dla ciężarnych. Na co będziemy stawiać w nadchodzących miesiącach?   Wiosenne sukienki dla ciężarnych 2017 Jakie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo