Te przedmioty codziennego użytku są niebezpieczne dla dziecka!
Niby zwykłe przedmioty codziennego użytku. Tymczasem okazuje się, że dziecko potrafi wykorzystać je w sobie właściwy, jakże pomysłowy sposób. Nie zawsze bezpieczny!

Baterie
Zabawki, piloty do telewizora, a nawet zegarki czy piloty do bramy wjazdowej – baterie są wszędzie. W ogóle nie zwracamy na nie uwagi. W przeciwieństwie do dziecka. Na oddziały szpitali raz na jakiś czas trafiają maluszki, które połknęły baterie. Szczególnie te malutnie okrągłe wyglądają wyjątkowo smakowicie i łatwo je przełknąć. W małym brzuszku bateria ulega rozszczelnieniu a żrący płyn wylewa się. Konsekwencje bywają przerażające. Jeśli podejrzewasz, że twoje dziecko połknęło baterię, natychmiast udaj się do szpitala lub zadzwoń po pogotowie. Na co dzień staraj się pilnować, by maluch miał z nimi jak najmniej kontaktu.
Magnesy
Zdawałoby się, że niewinne magnesy są ciekawą zabawką dla dziecka. Tak, ale pod warunkiem, że ich wielkość uniemożliwi małemu człowiekowi połknięcie obu na raz. Przechodząc przez jelita magnesy nie przestają się przyciągać i mogą doprowadzić do bardzo groźnego sklejenia jelit.
Ładowarka do telefonu
Końcówka ładowarki do telefonu kusi, by wziąć ją do buzi. Tymczasem często ma w sobie skumulowaną odrobinę prądu. Nie zrobi dziecku krzywdy, ale może je przestraszyć.
Wolnostojące meble
Nie bez powodu znana szwedzka marka załącza do komód, szaf i regałów elementy pozwalające zamontować je na ścianie. Szuflady komody aż się proszą, by otworzyć je wszystkie na raz powodując wywrócenie się mebla. Nie trzeba wiele wyobraźni, by regał na książki zaczął przypominać drabinę do wspinania. Po złożeniu mebli pamiętaj więc o umocowaniu już na ścianie w sposób, który uniemożliwi przewrócenie się i przygniecenie brzdąca.
Prostownica do włosów i lokówka
Oba urządzenia nagrzewają się do temperatury 180 – 220 stopni. Wystarczy chwila nieuwagi, by ciekawski maluch dość dotkliwie się oparzył.
Do kiedy wystawianie ocen 2023 1 semestr? Uczniowie powinni się śpieszyć z poprawieniem ocen
Zwrot podatku na dziecko 2023. Ta grupa rodziców nie skorzysta z ulgi przez limit dochodu. Kogo dotyczy?
Przysłowia na grudzień. Z ostatnim miesiącem roku wiąże się wiele ludowych mądrości
Zabawy ruchowe świąteczne dla dzieci do przedszkola i domu. Jak spędzić aktywnie czas z maluchami?
Matura próbna matematyka 2023 – odpowiedzi. Prezentujemy poprawne rozwiązania do wszystkich zadań!
REL – co to znaczy? Znamy zwycięzcę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2023
- Rodzice.pl
- Przedszkolak
- Zdrowie dziecka
- Te przedmioty codziennego użytku są niebezpieczne dla dziecka!
Pielęgniarka środowiskowa: Nie taka straszna jak ją malują
Czarne scenariusze o pielęgniarce środowiskowej O czymś takim jak obowiązkowa wizyta pielęgniarki środowiskowej po porodzie dowiedzieliśmy się z kilku źródeł. Wszystkie wróżyły najgorsze. Jednej znajomej pielęgniarka nawygarniała, że źle wyciera...
Czytaj dalej →Skoki rozwojowe u dzieci- Ile trwa skok rozwojowy? [Kalendarz skoków rozwojowych]
Pierwszy raz na zwrot “Skoki Rozwojowe” trafiłem, gdy “Mamuśki z for” obskoczyły na Facebooku mój wpis na temat Śledzika Niemowlaka. Pewna napisała, że cytuję: “jak przychodzi Skok Rozwojowy, to tego...
Czytaj dalej →Wieczór kawalerski
Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...
Czytaj dalej →