Zabawki zręcznościowe na Dzień Dziecka. Odkryj gry i zabawki, które ćwiczą koncentrację i umiejętności motoryczne

Dzieci uczą się nowych umiejętności właściwie przez cały czas – przede wszystkim poprzez zabawę i obserwację otoczenia. Codzienne aktywności służą więc nie tylko rozrywce i zapełnieniu czymś czasu, ale są niezwykle ważne w procesie rozwoju małego człowieka. Dlatego też wybierając prezenty na urodziny czy inne okazje, warto dobrze przemyśleć zakupy i stawiać na wartościowe gry i zabawki, które ćwiczą kreatywność, rozwijają koncentrację i umiejętności motoryczne. Wybrane przez nas zabawki zręcznościowe to idealny upominek na Dzień Dziecka – sprawdź prezentownik i zainspiruj się.

Zabawki zręcznościowe na Dzień Dziecka

Gry zręcznościowe świetnie sprawdzają się jako narzędzie do nauki koncentracji, precyzji i spostrzegawczości. Maluchy nie tylko dobrze się przy tym bawią, ale także trenują swoją cierpliwość i motorykę małą. Będzie to strzał w dziesiątkę szczególnie w przypadku dzieci bardzo aktywnych, których rozpiera energia. Będą mogły ją spożytkować w wartościowy sposób.

Zabawki zręcznościowe na Dzień Dziecka

Gra zręcznościowa “Balansujący astronauta”

To idealna gra dla całej rodziny, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pozwala doskonalić równowagę i koordynację ruchową. Wygrywa ta osoba, która umiejętnie pierwsza ułoży wszystkie figurki na planszy. Gra ta zapewnia świetną rozrywkę oraz możliwość wspólnego spędzania czasu w domu czy na świeżym powietrzu.


Zabawki zręcznościowe na Dzień Dziecka

Zestaw do mini golfa

Zestaw oferujący mnóstwo świetnej zabawy – pozwala organizować mini turnieje w ogrodzie, na plaży lub w parku. Poprzez zabawę dzieci mogą ćwiczyć koncentrację, a także koordynację i precyzję. Świetnie sprawdzi się w przypadku maluchów, które są istnymi wulkanami energii.


Zabawki zręcznościowe na Dzień Dziecka

Mata do tańczenia

Idealna zabawka dla aktywnych dzieci, która pozwala spędzić czas w interesujący sposób, wspólnie z całą rodziną. Mata reaguje na dotyk i ruch, co sprawia, że jest interaktywna i angażująca. Uczy motoryki, ćwiczy umiejętność skupiania się i spostrzegawczości.

Zobacz: Twórcze zestawy do rysowania na Dzień Dziecka. Najlepsze prezenty dla maluchów, które uwielbiają prace plastyczne

Zręcznościowe, aktywne zabawki na Dzień Dziecka

Zabawki zręcznościowe stanowią doskonały wybór, które pozwalają na rozwijanie koncentracji oraz umiejętności motorycznych w sposób przyjemny i kreatywny. W tym celu świetnie sprawdzą się m.in. klocki, zabawki balansujące czy gry z rzucaniem do celu. Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Zabawka balansująca

Balansujący pingwinek to naprawdę urocza zabawka, która skradnie serca nie tylko najmłodszych dzieci. Zabawa daje nie tylko mnóstwo frajdy i śmiechu, ale także rozwija zdolność logicznego myślenia i planowania.


Gra zręcznościowa “Głodne hipcie”

To naprawdę oryginalna gra zręcznościowa, która zachwyci nie tylko dzieciaki, ale także dorosłych. Zadanie polega na sprawnym poruszaniu swoim “Hipciem”, aby w odpowiednim momencie pożarł jak najwięcej kuleczek. Rozgrywka gwarantuje mnóstwo śmiechu, ale przy okazji ćwiczy także koncentrację i refleks.


Łowienie rybek

Klasyczna gra zręcznościowa dla dzieci w różnym wieku. Świetna rozrywka, która przynosi radość, emocje i rozwija umiejętności motoryczne oraz refleks. Wygrywa ten, kto złapie więcej rybek, co stanowi nie lada wyzwanie.

Sprawdź też:

Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo