12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko! Premier przedstawił szczegóły

15 maja Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło założenia programu Polski Ład. Mateusz Morawiecki zapowiedział między innymi nowe prorodzinne ulgi. Jakie nowe zasady przedstawił premier?

Premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński dużo czasu poświęcili sytuacji polskich rodzin w czasie prezentacji Nowego Polskiego Ładu – programu rządzącej partii, który ma zapewnić rozwój kraju po wyjściu z pandemii koronawirusa.

Nowe świadczenie: 12 tysięcy na drugie i kolejne dzieci.

Niedługo ma pojawić się nowe świadczenie socjalne: 12 tysięcy złotych dla każdej rodziny – na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Środki te będzie można wykorzystać pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia dziecka. Rodzice będą mogli opłacić za nie na przykład na żłobek czy kupić ubrania.

To nie jedyne bonusy dla rodzin, które znalazły się w Polskim Ładzie. Rodzice posiadający dzieci, którzy zdecydują się na zakup mieszkania na kredyt, mogą liczyć na to, że Skarb Państwa spłaci część ich kredytu mieszkaniowego – w wysokości 20 tys. złotych od drugiego dziecka, 60 tys.złotych od trzeciego dziecka. Maksymalna dopłata wyniesie 160 tys. złotych.

Diagnostyka prenatalna będzie niedługo dostępna dla wszystkich kobiet – w tej chwili obejmuje jedynie przyszłe matki z grupy ryzyka.

Zostanie powołane Centrum Dziecka i Rodziny – jednostka systemu oświaty, wspomagającą dzieci i rodziny starające się o dziecko. Dodatkowo w każdej gminie ma w przyszłości działać żłobek.

Małżonkowie będą mogli rozliczać się wspólnie już w roku zawarcia małżeństwa.

Równocześnie premier Morawiecki zapewnił, że nie zajdą zmiany w takich programach jak 500+ i Dobry Start, czyli popularnej wyprawki 300+. Program Maluch Plus ma zostać rozszerzony.

Dodaj komentarz

Edukacja i psychologia, Newsy

Egzamin ósmoklasisty 2021

Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie miał zmienioną datę, formułę oraz zostaną wprowadzone zmiany ze względu na pandemię. Zostanie on przeprowadzony na podstawie nowych wymagań egzaminacyjnych. Sprawdź jakie zmiany czekają ósmoklasistów! Kiedy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general