12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko! Premier przedstawił szczegóły

15 maja Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło założenia programu Polski Ład. Mateusz Morawiecki zapowiedział między innymi nowe prorodzinne ulgi. Jakie nowe zasady przedstawił premier?

Premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński dużo czasu poświęcili sytuacji polskich rodzin w czasie prezentacji Nowego Polskiego Ładu – programu rządzącej partii, który ma zapewnić rozwój kraju po wyjściu z pandemii koronawirusa.

Nowe świadczenie: 12 tysięcy na drugie i kolejne dzieci.

Niedługo ma pojawić się nowe świadczenie socjalne: 12 tysięcy złotych dla każdej rodziny – na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Środki te będzie można wykorzystać pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia dziecka. Rodzice będą mogli opłacić za nie na przykład na żłobek czy kupić ubrania.

To nie jedyne bonusy dla rodzin, które znalazły się w Polskim Ładzie. Rodzice posiadający dzieci, którzy zdecydują się na zakup mieszkania na kredyt, mogą liczyć na to, że Skarb Państwa spłaci część ich kredytu mieszkaniowego – w wysokości 20 tys. złotych od drugiego dziecka, 60 tys.złotych od trzeciego dziecka. Maksymalna dopłata wyniesie 160 tys. złotych.

Diagnostyka prenatalna będzie niedługo dostępna dla wszystkich kobiet – w tej chwili obejmuje jedynie przyszłe matki z grupy ryzyka.

Zostanie powołane Centrum Dziecka i Rodziny – jednostka systemu oświaty, wspomagającą dzieci i rodziny starające się o dziecko. Dodatkowo w każdej gminie ma w przyszłości działać żłobek.

Małżonkowie będą mogli rozliczać się wspólnie już w roku zawarcia małżeństwa.

Równocześnie premier Morawiecki zapewnił, że nie zajdą zmiany w takich programach jak 500+ i Dobry Start, czyli popularnej wyprawki 300+. Program Maluch Plus ma zostać rozszerzony.

Dodaj komentarz

Prawo, Finanse, Newsy

Czym są alimenty natychmiastowe?

Alimenty natychmiastowe ułatwią uzyskanie dodatkowych pieniędzy na dziecko tym rodzicom, którzy czekają na zasądzenie właściwych alimentów. Alimenty natychmiastowe będą przyznawane bez orzeczenia sądu w przeciągu zaledwie kilkunastu dni od momentu...

Czytaj dalej →
Gry i zabawy dla dzieci

LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

Czytaj dalej →
Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general