Uwaga kleszcze! 30 kleszczy wbitych w ciało trzylatka!

Uwaga na kleszcze. Rodzice trzylatka ostrzegają! Dzielą się swoją historią, żeby przestrzec innych. Trzyletni Finn wraz z mamą Lisą i młodszym bratem wybrał się na spacer do podmiejskiego parku. Jego mama zauważyła zaczerwienienia na skórze dziecka, ale początkowo myślała, że to jedynie ugryzienia komarów. Dopiero po dokładnym obejrzeniu skóry chłopca stwierdziła, że znajduje się pod nią aż 30 kleszczy. U młodszego braciszka Finna znaleziono “tylko” 4 pajęczaki.

Zaniepokojona matka chłopców zgłosiła się z nimi do szpitala. Przestraszyła ją nie tylko ilość kleszczy, ale również rumień, który pojawił się wokół miejsca ukłucia. Może on być reakcją alergiczną, jak również pierwszym objawem boreliozy.

Dowiedz się: Jak wyglądają pierwsze objawy boleriozy?

Przypadek Finna poruszył media w Australii, gdzie mieszka chłopiec. Eksperci apelowali do rodziców i ostrzegali ich przed kleszczami. Pajęczaki żyją nie tylko w lasach, ale też w mieście. Mogą znajdować się w krzakach lub trawie, dlatego po każdym spacerze należy dokładnie sprawdzać skórę dzieci.

Sprawdź: Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

Dodaj komentarz

Zdrowie rodziców

Sperma: czy wpływa na kobietę?

Sperma często kojarzona jest jedynie z samymi plemnikami. Tymczasem stanowią one zaledwie 1% wydzieliny. Męskie nasienie i jego skład od lat są przedmiotem badań naukowców. Dzisiaj wiadomo, że znajduje się...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Najbrzydsze suknie ślubne

Najbrzydsze suknie ślubne? To niemożliwe! A jednak… Najbrzydsze suknie ślubne zdecydowanie wykraczają poza nasze wyobrażenia o tym, jak może wyglądać panna młoda. Owszem: są białe, często uszyto je nawet z...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general