9900 zł na każde dziecko od stycznia? Minister Czarnek zapowiada większe wsparci i ostrzega: “Opozycja zabierze 500 plus”

Minister edukacji Przemysław Czarnek udzielił w ostatnich dniach wywiadu dla TVP Info, w którym ostrzegał Polaków, że “gdy opozycja wygra wybory, bezwzględnie zabierze 500 plus”. Podkreślał jednocześnie, że jego ugrupowanie w następnej kadencji obiecuje aż 9900 zł rocznego wsparcia dla każdego dziecka.

Minister Czarnek: od stycznia 9900 zł na dziecko

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek udzielił wywiadu dla TVP Info, w którym skupiał się przede wszystkim na sukcesach programów socjalnych rządu Zjednoczonej Prawicy. Pytany był również o planowaną podwyżkę świadczenia 500 plus, a przy okazji przypomniał, że przed objęciem władzy przez Prawo i Sprawiedliwość rodzicom nie przysługiwało niemal żadne wsparcie finansowe od państwa.

Jak podkreślił, po podliczeniu świadczeń i uwzględnieniu waloryzacji 500 plus wychodzi, że w przyszłym roku rodzice dostaną na każde dziecko minimum 9900 zł (12x 800 zł + 300 zł na wyprawkę szkolną).

Od 2016 r., a zwłaszcza 2017 r., kiedy już wszystkie dzieci są objęte naszym programem 500 plus, 6300 zł włącznie z wyprawką sierpniową rodzice otrzymują rocznie na każde dziecko. Podnosząc to świadczenie do 800 zł od 1 stycznia 2024 r. spowodujemy, że rodzice na każde dziecko w Polsce będą mieli rocznie 9900 zł, za które będą mogli ubrać dzieci, wysłać na dodatkowe zajęcia, wysłać na wycieczki, wysłać na wakacje, czy zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt, choćby informatyczny […]minister Przemysław Czarnek w wywiadzie dla TVP Info

Zobacz: Podwójne 500 plus na dziecko co miesiąc. Dodatkowe środki wypłacane są przez 2 lata. Kto je otrzyma?

“Gdy opozycja wygra, zabierze 500 plus”

Wskazując na sukcesy rządu, minister Czarnek nie zapomniał wspomnieć o opozycji. Nie tylko zaznaczył, że za czasów rządów koalicji PO-PSL rodziny nie mogły liczyć na podobne wsparcie co obecnie, ale ostrzegł także wyborców, że “gdy opozycja wygra, to bezwzględnie zabierze 500 plus”.

Nie, w ogóle ma takiej możliwości, żeby je utrzymali […]. Zrobią tak: “co prawda chcieliśmy dać 800 plus już od czerwca, ale sytuacja budżetowa jest tak dramatyczna po rządach PiS-u, że musimy, niestety, zaciskać pasa i dlatego zabieramy 500 plus”. Zrobią to bezwzględnie, dlatego, że traktują Polaków jak darmozjadów, traktują Polaków jak tych, którym się nic nie należy.minister Przemysław Czarnek w wywiadzie dla TVP Info

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo