Termofor dla dzieci: z pestkami wiśni, suchy czy miś? Który najlepszy?

Powoli można odczuć nadciągające chłody. Termofor dla dzieci to idealne rozwiązania na ogrzanie najmłodszych, gdy za oknem zagości już jesień i zima. Termofor sprawdzi się świetnie zarówno do robienia ciepłych, jak i zimnych okładów, które pomogą na wiele dolegliwości. Podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze.
[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/termofory/” limit=”8″]

Termofor dla dzieci i niemowląt

Termofor dla dzieci ma wiele zastosowań. Świetnie sprawdza się do ogrzewania bolących mięśni i stawów. Przyda się w przypadku stłuczeń i pomaga na wiele innych dolegliwości zdrowotnych. Idealnie nadaje się do ogrzania w bardzo chłodne dni lub wtedy, kiedy maluszek ma problemy z krążeniem. Warto w takim wypadku zaopatrzyć się w mini termofor, który można trzymać w rękach w czasie pobytu na dworze.

Ten słodki termofor miś WARMIES ma szansę stać się nie tylko lekiem na niemal całe zło, ale przede wszystkim ulubioną przytulanką Twojego dziecka! Zobacz więcej modeli >>>>

Pierwszym momentem w życiu dziecka, kiedy można wykorzystać termofor jest walka z kolkami u niemowląt. Przyczyny kolki nie są do końca znane lekarzom, ale ogrzewanie brzuszka rozkurcza nieco mięśnie i sprawia, że ból ustępuje lub łagodnieje. Zdarza się też, że niektóre mamy zalecają swoim już miesiączkującym córkom, by przykładały ogrzewacz do brzucha, aby złagodzić ból menstruacyjny. Problem w tym, że ciepło wspomaga silniejsze krwawienie, dlatego trzeba go używać rozważnie i nie za często.

Termofor świetnie nadaje się natomiast w przypadku infekcji dróg moczowych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Stosowanie naparów i ogrzewanie podbrzusza w połączeniu z ziołami moczopędnymi jest tradycyjną formą radzenia sobie z tym rodzajem infekcji i trzeba przyznać, że przynosi szybką ulgę w bólu.

Termofor można stosować do ogrzania dzieci lub niemowlaka, ale również do robienia zimnych okładów. Wystarczy napełnić go chłodną wodą lub schłodzić w zamrażarce. Zimne okłady stosuje się w przypadku wszelkich stłuczeń i zwichnięć, ale też aby zbić zbyt wysoką gorączkę. Chcąc obniżyć temperaturę ciała dziecka warto robić okłady na karku maluszka. Są sprawdzoną metodą radzenia sobie z  silnymi i utrzymującymi się bólami głowy, a nawet przy ugryzieniach insektów. Schłodzenie źródła bólu przynosi ulgę, a użycie do tego termoforu jest naturalną metodą i idealną alternatywą dla leków.

Jaki termofor wybrać?

Termofor z pestek wiśni

Większość mam kojarzy zapewne plastikowe termofory napełniane wrzątkiem. To jednak nie jest najlepszy termofor dla dzieci i niemowlaka, ze względu na to, że woda może się wylać i poparzyć dziecko. Istnieją jednak na rynku bezpieczniejsze termofory idealne dla najmłodszych. Jednym z takich modeli jest ten wypełniony pestkami wiśni. Taki termofor jest zarówno bezpieczny, jak i ekologiczny. Wystarczy wrzucić go do mikrofali, piekarnika czy innego źródła ciepła. Jeśli chcemy użyć go do zimnych okładów, wystarczy włożyć go do zamrażarki na 30 min.

Ekologiczny, a to tego zabawnie wyglądający. Jednak co najważniejsze: termofor z pestkami wiśni na pewno nie poparzy dziecka.
Zobacz więcej modeli>>>

Suchy termofor miś

Istnieją również ogrzewacze pluszaki z wkładem solnym. Aby zaczął wydzielać ciepło wystarczy “złamać” patyczek znajdujący się w środku. Takie modele nagrzewają się do ok. 50 stopni Celsjusza i są wielokrotnego użytku. By użyć go ponownie wystarczy włożyć ogrzewacz do ciepłej wody na kilka minut. Zarówno model z pestkami wiśni, jak i z wkładem solnym są o wiele bezpieczniejszy dla dziecka, niż ten wypełniony wodą.

Gdzie kupić termofor i jaka jest jego cena?

Termofory dla dzieci kosztują od ok. 20 zł do ok. 80 zł. Znajdziemy je w sklepach online, aptekach, w Smyku i innych sklepach z akcesoriami dla dzieci. Warto przed zakupem przeczytać opinie innych rodziców, by wybrać jak najlepszy model. Termofor dla dzieci nie kosztuje wiele, a ma wiele praktycznych zastosowań. Najnowsze modele są całkowicie bezpieczne dla dzieci, dlatego warto zainwestować w jego zakup.

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/termofory/” limit=”8″]

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo