500 plus na ferie 2022. Część rodziców może skorzystać z dodatku! Jak to zrobić?

Ferie zimowe 2022 już trwają. Część uczniów wkrótce skończy przerwę, inni mają ją dopiero przed sobą. To doskonała okazja, aby wybrać się na rodzinny wyjazd, np. na narty. Tym bardziej, że wiele osób musiało zrezygnować z tych planów rok temu, kiedy w okresie ferii obowiązywał całkowity lockdown. Być może jednak nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że wciąż mogą skorzystać z dofinansowania do wyjazdu. Sprawdź, jak otrzymać dodatkowe 500 plus na ferie zimowe 2022!

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Rodzice, którzy do tej pory nie wykorzystali bonu turystycznego mogą to jeszcze zrobić do 30 września 2022, a więc także podczas tegorocznych ferii zimowych.
  • Bon w wysokości 500 złotych przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia.
  • Środki można wykorzystać do opłacenia np. hotelu, obozu czy wycieczki.

Dodatkowe 500 plus na ferie 2022

Okres ferii rozpoczął się już jakiś czas temu. Część województw niedługo skończy przerwę, a uczniowie powrócą do nauki w formie zdalnej. W innych regionach Polski natomiast szkoły mają zimowy odpoczynek wciąż jeszcze przed sobą. Wiele rodzin decyduje się w tym czasie na wspólny wyjazd – to doskonała okazja, aby udać się na narty czy po prostu w góry.

Dla wszystkich rodziców planujących taki urlop mamy dobre wiadomości. Jeśli jeszcze nie wykorzystali przysługującego im bonu turystycznego, wciąż mogą otrzymać dofinansowanie do ferii 2022. Niedawno przyjęto nowelizację ustawy, zgodnie z którą ważność bonu zostaje wydłużona o 6 miesięcy – aż do 30 września 2022. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby środki przeznaczyć na zimowe wyjazdy i tym samym obniżyć jego koszty. Sprawdź, jak uzyskać 500 zł na ferie zimowe 2022!

Sprawdź: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy: kiedy wypłaty? To musisz wiedzieć, aby nie stracić pieniędzy!

Ferie zimowe 2022 – bon turystyczny

Bon turystyczny obowiązuje od sierpnia 2020 roku. Świadczenie zostało wprowadzone, aby wesprzeć rodziny z dziećmi w zorganizowaniu wakacyjnych wyjazdów, a przy okazji pomóc również branży turystycznej, którą szczególnie mocno dotknęły skutki pandemii i lockdownu.

Bon o wartości 500 złotych przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia (w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności rodzice otrzymają dodatkowy bon w tej samek kwocie). Można nim zapłacić za pobyt w hotelu czy pensjonacie lub pokryć koszty imprezy turystycznej (np. obozu, kolonii czy wycieczki). Aby uzyskać środki, nie trzeba składać żadnych wniosków. Wystarczy mieć profil na platformie PUE ZUS. Do naszego indywidualnego konta powinna być przypisana odpowiednia liczba bonów (tj. po jednym na każde dziecko). Bony należy aktywować, co można zrobić w dowolnym momencie.

Po aktywacji bonu otrzymamy specjalny kod, za pomocą którego dokonuje się płatności (podajemy go w momencie rozliczania np. w hotelu, jeśli właściciel respektuje bony). Kodem można płacić kilkukrotnie aż do wyczerpania środków. Co ważne, bonów nie można otrzymać w gotówce.

Jeśli zatem planujesz wyjazd, a nie wykorzystałeś jeszcze przysługującego bonu, warto już teraz zajrzeć na swoje konto i upewnić się, czy dane się zgadzają. Warto również upewnić się, czy hotel lub organizator wycieczki lub obozu uznaje płatności bonem, aby nie doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Po aktywacji można już spokojnie wykorzystać dodatkowe 500+ na ferie.

Zobacz: Rodzinny urlop? Wybierz hotel, w którym dziecko będzie czuło się doskonale!

Rodzice pytają o dodatkowe 500 plus na ferie zimowe 2022

Bon turystyczny na ferie – jak go otrzymać?

Jeśli dotychczas nie wykorzystałeś 500 zł bonu turystycznego, możesz to do końca września. Oznacza to, że część rodziców wciąż może otrzymać 500+ na ferie 2022. Wystarczy aktywować bon na swoim koncie w serwisie PUE ZUS.

Będzie dodatkowe 500 plus na wakacje 2022?

Tak, w życie weszła nowelizacja ustawy, zgodnie z którą ważność bonu zostaje przedłużona do 30 września 2022, a wiec obejmie także tegoroczne wakacje.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo