Co na rybiki cukrowe? Nasącz waciki i rozłóż w zakamarkach. Żaden insekt się nie zbliży

Rybiki cukrowe są insektami, które lubią zamieszkiwać wilgotne zakamarki łazienki. Żywią się złuszczonym ludzkim naskórkiem i choć nie stanowią żadnego zagrożenia, ich zauważenie może wystraszyć lub spowodować obrzydzenie. Jeśli nie chcesz, by pojawiały się w twoim mieszkaniu, możesz szybko i skutecznie je odstraszyć, dzięki czemu długo się nie pojawią. Oto co należy zrobić.

Rybiki cukrowe cenią sobie wilgotne i ciepłe środowisko. Nic więc dziwnego, że najczęściej pojawiają się w łazienkach, gdzie opary z gorącej wody są dla nich bardzo przyjemne. Zdarza się, że zauważamy je w pomieszczeniu, wchodząc do niego w środku nocy i zapalając światło. Rybiki zazwyczaj nie wychodzą z kryjówek, gdy w pobliżu jest człowiek, dlatego mogą szybko czmychnąć do niewielkiej dziurki w kafelkach czy pod łazienkową szafkę. Okazuje się, że można sprawić, że rybiki cukrowe zaczną omijać naszą łazienkę szerokim lukiem.

Rybiki cukrowe. Jak się pozbyć maleńkich stawonogów?

Rybiki cukrowe nie są groźne i nie przenoszą żadnych groźnych dla człowieka chorób. Choć nie ma powodu, by się ich bać i żywić do nich niechęć, niektórzy nie lubią nieproszonych gości w postaci srebrzyków i chcieliby się ich pozbyć. Warto w tym przypadku posłużyć się nieprzyjemnymi dla rybików zapachami. Wystarczy, że zaaplikujesz w łazience niewielkie ilości olejków eterycznych. Sprawdzi się rozmaryn, cynamon, szałwia i lawenda. Wystarczy nasączyć waciki wybranym płynem i rozłożyć je w kilku miejscach w łazience.

Co na rybiki? Jak się ich pozbyć domowym sposobem?

Jeśli nie chcesz, by rybiki mieszkały w twojej łazience, zwróć też uwagę na zakamarki, w których mogłyby się ukrywać. Uszczelnij niewielkie pęknięcia i szczeliny i nie kładź ubrań po kąpieli na podłodze. Srebrzyki również i w nich mogą upatrywać schronienia. Warto również co jakiś czas dezynfekować łazienkę lub czyścić płytki roztworem octu i wody.

Pułapka na rybiki. Jak zwalczyć srebrzyki?

Oprócz przedstawionych metod możesz również przygotować domową pułapkę na rybiki. Jak ją zrobić? Wystarczy, że weźmiesz niewielki kawałek kartonika, posmarujesz go miodem i położysz na podłodze. Gotowy produkt zadziała jak lep — pozwoli szybko wyłapać większość rybików, a później wynieść je z łazienki.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo