Wrzuć do miski i wstaw na 20 minut do piekarnika. Brud i tłuszcz zejdzie bez szorowania

Nie możesz pozbyć się zaschniętego tłuszczu z wnętrza piekarnika? Zamiast wydawać krocie na kolejne środki chemiczne, sięgnij po prosty i naturalny sposób z wykorzystaniem składników dostępnych w kuchni.

Regularne czyszczenie kuchenki to podstawa. Warto pamiętać, aby resztek jedzenia i tłuszczu pozbywać się od razu. W ten sposób nie doprowadzimy do ich gromadzenia się i zasychania. Są jednak triki, dzięki którym niestraszny ci będzie nawet największy brud. Piekarnik może lśnić jak nowy w niecałe 30 minut. Jak tego dokonać? Podpowiadamy.

Jak wyczyścić piekarnik w środku? Domowe sposoby na zaschnięty tłuszcz

Tiktokera posługująca się nickiem @washy_wash postanowiła podzielić się prostym patentem na czyszczenie piekarnika. Jedyne czego potrzebujemy to miska lub naczynie żaroodporne, woda i jedna cytryna. Wystarczy pokroić cytrynę w plasterki, zalać ją wodą, a naczynie wstawić do nagrzanego do 200 stopni piekarnika na minimum 20 minut. Później wyjmujemy miskę, czekamy chwilę aż piekarnik ostygnie, moczymy szmatkę w wodzie wyjętej z piekarnika i dokładnie czyścimy wnętrze. Brud powinien zejść bez szorowania.

@washy_wash #foryou #lifehack #yum ♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Pożegnasz się z zabrudzeniami na dobre

Równie świetne rezultaty przyniesie trik z tabletką do zmywarki. Nagrzewamy piekarnik do 100 stopni. Jedną tabletkę wrzucamy do żaroodpornego naczynia i zalewamy ją wrzątkiem. Później wstawiamy całość do piekarnika na około 2 godziny. Wysoka temperatura sprawi, że środek zacznie osadzać się na ściankach urządzenia. Dodatkowo para wodna rozpuści brud, dzięki czemu nie będzie konieczne szorowanie. Po upływie powyższego czasu wyjmujemy naczynie i czekamy na ostygnięcie piekarnika. Wnętrze wycieramy nawilżoną ściereczką i gotowe.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo