Wypróbuj metodę czwórki na kopytka. Będą miękkie i delikatne jak obłoczek

Prosty przepis na obiad? W tej roli doskonale sprawdzą się kopytka. Są szybkie i proste w przygotowaniu, a dzięki zastosowaniu metody czwórki, wyjdą zawsze mięciutkie i puszyste. Na czym polega?

Kopytka to nie tylko smaczny, ale też przede wszystkim pomysł na szybki obiad. Do przygotowania ciasta potrzebujemy zaledwie kilku składników, a samo wykonanie jest banalnie proste. Poradzi sobie z nim nawet kulinarny amator. Pomocna będzie przy tym tzw. metoda czwórki.

Jak zrobić kopytka? Prosty przepis, który zawsze wyjdzie

Jednym z największych atutów kopytek jest fakt, że do ich przygotowania potrzebujemy niewielu składników, które zazwyczaj większość z nas ma w domu. Klasyczny przepis składa się bowiem z 4 elementów:

  • 1,5 kg ugotowanych ziemniaków,
  • 1,5 szklanki mąki pszennej,
  • 2 jajka,
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej.

Ugotowane i lekko przestudzone ziemniaki należy w pierwszej kolejności przecisnąć przez praskę do miski. Następnie stosujemy właśnie metodę czwórki tzn. dzielimy ciasto na cztery części, jedną z nich wyciągamy, a w jej miejsce wsypujemy mąkę ziemniaczaną i pszenną. Później dodajemy wyjętą masę z ziemniaków i jajka. W międzyczasie przygotowujemy garnek z osoloną wodą i zagotowujemy. Wówczas odkrywamy małe kawałki ciasta lub odcinamy je nożem i wrzucamy go gotującej się wody. Wyciągamy je łyżką cedzakową po około minucie od wypłynięcia.  

Sprawdzony przepis na mięciutkie kopytka to nie wszystko. Unikaj tych błędów

Najczęstszym błędem podczas przygotowywania kopytek jest ich długie wyrabianie. Sprawia to, że ciasto może zacząć się kleić, przez co będzie mniej sprężyste i puszyste. Ponadto gotowane ziemniaki najlepiej rozdrabniać praską lub ewentualnie tłuczkiem do ziemniaków. Stosowanie blendera może spowoduje, że nie będzie już tak delikatne.

Dodaj komentarz

Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Wieczór kawalerski i panieński

Wieczór kawalerski

Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general