Dziecko wybrudziło telewizor? Wystarczy ci środek za 2 zł. Fortuna niewydana, a ekran bezpieczny

Odciski rączek i maziaje niewiadomego pochodzenia? To wszystko można znaleźć na ekranie telewizora, kiedy ma się małe dziecko w domu. Zobacz jak wyczyścić telewizor tanio i bez obawy o uszkodzenie.

Brudny telewizor nie wygląda estetycznie, a do tego przeszkadza w oglądaniu. Jednak utrzymanie go w idealnej czystości przy jednym albo dwóch dzieciach w domu jest nie lada wyzwaniem. Masło z kanapki na środku ekranu? To nic dziwnego, kiedy malec chcąc pokazać nam coś niesamowitego w bajce, dotyka go rączką. Czego użyć, aby pozbyć się tych uporczywych plam i dodatkowo nie zniszczyć telewizora? Wystarczy, że przygotujesz ten domowy środek za 2 złote. Efekt murowany, a ekran telewizora w pełni bezpieczny.

Czym wyczyścić ekran telewizora? Na pewno nie płynem do szyb!

Obecnie nowoczesne telewizory mają płaskie ekrany, przez co są delikatniejsze i łatwiej je uszkodzić. Sprzątanie takiego ekranu musi być przemyślane, by nie zarysować czy nie zniszczyć powłoki. Zdecydowanie odradzamy płyn do szyb. Wszystkie detergenty na bazie alkoholu mogą uszkodzić powłokę ekranu i doprowadzić do stałego zniszczenia telewizora. Dodatkowo zapomnij o używaniu gąbek czy ręcznika papierowego. To najprostsza droga do porysowania go.

Jak poprawnie wyczyścić telewizor? Nic prostszego, wykonaj tylko te trzy kroki

Przed rozpoczęciem czyszczenia ekranu pamiętaj o:

  • kroku pierwszym – odłączeniu go od prądu
  • kroku drugim – jeśli był niedawno włączony odczekaj chwilę, aż ekran całkowicie ostygnie
  • krok trzeci – delikatnie przecieraj miękką ściereczką

Sucha ściereczka z mikrofibry usunie wszelkie zabrudzenia powstałe z kurzu, paprochów i pyłków. Możesz użyć do tego również miękkiej miotełki do kurzu, która zaabsorbuje kurz do wnętrza materiału i nie rozniesie go po mieszkaniu. Jeśli jednak mamy do czynienia z plamami po zabawie naszego dziecka w mazanie ekranu, bezwzględny będzie tu domowy środek, który pozbędzie się tłustych śladów po palcach.

Czym umyć ekran telewizora? Domowy sposób za 2 złote

Tanim, prostym i szybkim sposobem na pozbycie się dziecięcych paluszków z ekranu telewizora jest wyczyszczenie go tym domowym środkiem. Przygotuj sobie wodę destylowaną i ocet. Ważna jest tu proporcja. Wymieszaj je dokładnie 1:1 nie przekraczając ilości octu. Na bawełnianą szmatkę nanieś niewielką ilość roztworu i delikatnie, okrężnymi ruchami wyczyść ekran. Pamiętaj, aby nie używać absolutnie żadnej gąbki czy papieru ręcznikowego. Dodatkowo nie psikaj roztworem bezpośrednio na ekran, zawsze nakładaj go na ściereczkę.

Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo