Leśnik pokazał “sprawdzony środek do usuwania kleszczy”. Kosztuje tylko 5 zł

Sezon na kleszcze z pewnością można już uznać za otwarty. Są to szczególnie groźne pasożyty ze względu na możliwość przenoszenia chorób tj. kleszczowe zapalenie mózgu czy borelioza. Jaki jest najlepszy preparat na kleszcze?

Wystarczy otrzeć się o trawę lub liść, na którym siedzi kleszcz, aby paść ofiarą tego pajęczaka. Często znajdują się one nie tylko w lasach, ale też na obszarach niekoszonych np. trawie w parku czy przydomowych ogrodach. Ich największa aktywność przypada na godzinny poranne do około południa, a następnie od około 16:00 aż do zmroku. Jakiś czas temu na twitterowym profilu Karkonoskiego Parku Narodowego znalazł się ciekawy trik na pozbycie pasożytów z ubrań.

Skuteczny środek na kleszcze dla ludzi. Leśnik pokazał, jak usunąć pasożyty z ubrań

Nadleśniczy Krzysztof Bisaga z KPN przetestował i podzielił się swoim pomysłem na usunięcie kleszczy z odzieży. Jak się okazuje, “sprawdzonym do tego środkiem” jest… rolka do czyszczenia ubrań. Można ją kupić w niemal każdym sklepie oraz drogeriach, a koszt wynosi od 5 do 8 zł.

Domowe sposoby na kleszcze? To zdjęcie podbija sieć

Niedawno furorę zaczęło również robić inne zdjęcie krążące po sieci. Kleszcze najczęściej “atakują”, wchodząc na nogi. Dopiero później wędrują wyżej do miejsc pod kolanami, pachwin lub innych dobrze ukrwionych. W związku z tym ktoś podzielił się pomysłem, aby obkleić sobie kostki dwustronną taśmą. Sądząc po komentarzach, użytkownikom Facebooka spodobał się ten nietypowy patent.

Sprytne, sprytne

Od dziś robię się cała w taśmę 

Dodaj komentarz

Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general