Imiona męskie na K – Imiona dla chłopca na K

Rodzicu! Pewnie zastanawiasz się, jakie imię najlepiej będzie korespondowało z charakterem Twojego dziecka. Czasami to przychodzi samo z siebie – wystarczy spojrzeć na pociechę, a dostajemy przebłysk – tak, takie imię będzie najlepiej. Ale nie zawsze tak jest. Często pary ustalają właściwie imię tygodniami. My dziś prezentujemy imiona męskie na K z dodatkowymi informacjami na temat każdego z nich. Wszystko po to, by mogli Państwo wybrać imię nie tylko sercem, ale także rozumem.

Popularne imiona męskie na K

  • Kamil
  • Kacper
  • Karol
  • Krystian
  • Krzysztof
  • Kazimierz

Imiona męskie na K

Czym się kierować przy wyborze imienia dla przyszłego mężczyzny? Nie da się tego jednoznacznie określić. Na pewno wiele osób docenia imiona, które mają dodatkowe, głębokie znaczenie w naszym język. Ale popularne są też takie imiona, które pochodzą od nazwy drzewa, czy regionu geograficznego. Przy wyborze z jednej strony liczy się inwencja rodzica. To bardzo ważne, by imię nam się dobrze kojarzyło. Popularne jest nadawanie imion, które dla nas wiele znaczyły w trakcie naszego życia – np. po rodzicach, czy po osobach, które zmieniły nas na lepszych ludzi.

Istotne przy wyborze imienia może być także to, jakie ma ono znaczenie. Chodzi tu o głębszy przekaz, często możemy przetłumaczyć imię z danego języka na nasz – np. Konstanty to osoba niezmienna, ale musimy dopisać także do tego znaczenie, które będzie miało to imię dla naszego dziecka. Czyli wracając do tego przykładu – zawsze będzie mogło myśleć o sobie, jako osobie, która ma silne poglądy i nie zmienia ich łatwo, bo ma do nich zaufanie. To takie bardzo przenośne kwestie, ale one mogą mieć naprawdę spory wpływ na kształtowanie się tożsamości naszego dziecka. Mało tego – jako rodzic wybieramy nie tylko imię dla naszego dziecka, ale także imię, którym będą zwracać się do niego jego bliscy.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców na K

Imion na literę K w Polsce używamy całkiem sporo. Zacznijmy więc od tych popularniejszych. Bardzo popularne w ostatnich latach jest imię Kacper. Pochodzi ono z terenów dzisiejszego Iranu – bogatego i opływającego w wysoką kulturę imperium – Persji.

Kolejnym, często używanym w Polsce imieniem jest imię Kamil. Oznacza ono członka szlachty i wywodzi się z południa Europy.

W Polsce bardzo często używa się imienia Karol, które to pochodzi z języka niemieckiego i oznacza człowieka.

W Polsce mamy także nasze własne imię na K, które ma bardzo bogatą historię i unikalny wydźwięk. Mowa tu oczywiście o imieniu Kazimierz, które związane jest z naszym krajem od wielu, wielu lat. To imię jednego z najwybitniejszych władców w historii średniowiecza, nie tylko w Polsce zresztą – Kazimierza Wielkiego.

W Polsce używa się także imienia Konrad – też jest bardzo popularne w ostatnich latach.

Rzadziej spotkamy imię Krystian, które pochodzi z hebrajskiego i oznacza kogoś związanego z Chrystusem. Może być także wykorzystywane jako Chrystian, jednak forma Krystian wydaje się bardziej współczesna.

Istnieje także oczywiście bardzo popularne imię Krzysztof – noszących je jest w naszym kraju naprawdę wiele. Krzysztof, podobnie jak Chrystian i Krystian nieodzownie połączony jest z Chrystusem – znaczy niosący Chrystusa. Ale samo to imię wywodzi się z języka greckiego.

W Polsce sporadycznie przewija się także imię Ksawery, które pochodzi z Hiszpanii, wywodzi się natomiast z nazwy jednej z tamtejszych miejscowości. Jak więc widać, imiona na K są bardzo popularne. Ale nie możemy mieć pełnego obrazu, gdy nie poznamy tych mniej popularnych imion. A należy do nich kilka bardzo unikatowych.

Wyjątkowe imię na K

Jednym z mniej popularniejszych, choć posiadających bogatą historię w Polsce, jest imię Kornel. Pochodzi ono z łaciny. Mamy także zbliżone znaczeniowo do niego imię Korneliusz.

W naszym kraju napotkamy także Kosmę – jest to greckie imię, które wyraża absolut, oraz imię Klaudiusz, które jest mocno związane z historią Europy.

W Grecji jest jeszcze imię Kastor, które w Polsce nie jest tak popularne, jego znaczenie też nie ma zbytniej głębi.

Jednym z bardziej unikatowych imion w Polsce jest Krzesimir. To nasze rodzime imię, które jednak nie jest specjalnie popularne.

W Polsce spotkamy jeszcze takie imiona męskie na K jak Kasper (wariant imienia Kacper), czy Kajetan albo Kilian. To ostatnie jest szczególnie interesujące, bo przy swoim braku popularności oferuje nam bardzo bogaty przekaz – jest to osoba, która kontempluje, walczy, dedykuje się wierze, ale także udziela się w trakcie bitew i bardzo ciekawe pochodzenie – wywodzi się z języków celtyckich. Jak więc widać tych mniej popularnych propozycji jest równie dużo co najpopularniejszych imion, a ich historie są niekiedy bogatsze i bardziej zawiłe.

Imiona na K

Odkrycie idealnego imienia dla dziecka nie jest łatwe. Szczególnie gdy mowa o literze K, od której rozpoczyna się wiele wspaniałych imion, które w historii budowały naszą kulturę, kraj, społeczeństwo. Imiona męskie na K to duży potencjał – może ono wyrażać siłę, walkę, niezależność, ale także spokój, pokój, chęć krzewienia pozytywnych wartości. Wszystkie imiona mają swój indywidualny charakter, a dobranie go do naszej pociechy wcale do prostych nie należy.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo