Fanom kryminałów to imię kojarzy się ze znanym pisarzem. W 2022 otrzymało je 262 chłopców

Imię Remigiusz miłośnikom kryminałów od razu przywodzi na myśl autora bestsellerowych książek, czyli Remigiusza Mroza. Niewiele osób wiem, że oznacza ono “mężczyznę wyrabiającego wiosła”.

Rodzicom, którzy wciąż wahają się nad wyborem imienia dla dziecka, dziś przybliżymy znaczenie imienia Remigiusz. Choć nie cieszy się ono tak dużą popularnością, jak liderzy rankingów, to polski pisarz z pewnością nieco przyczynił się do jego rozsławienia.

Na imię Remigiusz nie decyduje się wiele par. Co roku otrzymuje je podobna liczba chłopców

Raczej w najbliższym czasie czołówka najpopularniejszych imion w Polsce nie ulegnie zmianom, o czym świadczą zestawienia publikowane na dane.gov.pl. Na podium niezmiennie od kilku lat wciąż utrzymują się te same propozycje. Wśród oryginalnych, ale nieco mniej popularnych imion, z pewnością warto zwrócić uwagę na Remigiusza. W 2020 roku imię nadano 255 chłopcom, rok później 242, w 2022 roku już 262. W pierwszej połowie 2023 roku 124 razy zdecydowano się na to imię.

Znacznie imienia Remigiusz. Inteligencja i spokój to ich znak rozpoznawczy

Imię Remigiusz wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza “mężczyznę wyrabiającego wiosła”. Mężczyźnie o tym imieniu trudno odpędzić się od kobiet, jednak ten fakt wcale go nie smuci. Jest świadomy swojej atrakcyjności dla płci przeciwnej i chętnie z tego korzysta. Nieśpieszno mu zatem do zakładania rodziny i ożenku. Wybierając w końcu partnerkę na resztę życia, kieruje się nie tylko uczuciem, ale i wygodą. Na co dzień spokojny, ale w towarzystwie potrafi się zmienić nie do poznania. Uwielbia przebywać wśród ludzi i bardzo ceni sobie przyjaźń w życiu. W pracy również jest stonowany i realizacja celu jest dla niego priorytetem. Nigdy nie pozwala zawładnąć emocjom. Jego spryt i inteligencja pozwalają mu wyjść z najbardziej kryzysowych sytuacji.

Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo