Niszowe imię pnie się w rankingu. Jest międzynarodowe i ma piękne znaczenie

Wybór imienia dla dziecka to bardzo trudne zadanie dla rodziców. Mogą się oni kierować wieloma czynnikami. Jedni chcą, aby imię brzmiało międzynarodowo i nowocześnie, inni wolą bardziej tradycyjne i ponadczasowe propozycje. To imię dla chłopca łączy obydwa te podejścia.

Wśród imion dla chłopców w ostatnim czasie widoczny jest zwrot ku imionom tradycyjnym, takim jak Antoni, Jan czy Franciszek. Jeśli szukasz równie klasycznego, ale mniej popularnego imienia dla synka, może spodobać ci się imię Klemens. Brzmi ono bardzo dostojnie i ma piękne znaczenie. Przekonuje się do niego coraz więcej rodziców.

Sprawdź: Te imiona noszone są przez najbardziej inteligentne osoby. Sprawdź, które znalazły się na liście

Imię Klemens. Znaczenie

Imię Klemens pochodzi z języka łacińskiego i oznacza osobę o łagodnym usposobieniu oraz kogoś delikatnego i miłosiernego. Imię to znane jest nie tylko w Polsce, ale ma swoje odpowiedniki w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. W Polsce imię to jest dość niszowe – nosi je 1594 mężczyzn. W ciągu ostatnich lat jego popularność jednak stale wzrasta. W 2012 roku imię Klemens otrzymało 20 chłopców, w 2017 – 27, a w 2022 już 40 chłopców. Klemens obchodzi imieniny siedem razy w roku: 23 stycznia, 15 marca, 20 marca, 10 września, 20 września, 23 listopada oraz 4 grudnia.

Sprawdź: Najdziwniejsze imiona w Polsce mogą przyprawić o zawrót głowy. “Serio? Nie róbcie tego dziecku!”

Imię Klemens. Charakterystyka

Klemens to imię dla wrażliwego i empatycznego chłopca. Osoby o tym imieniu mają bardzo dobrze rozwiniętą intuicję i wytrwale pracują nad swoim charakterem. Są one bardzo towarzyskie i mają wielu bliskich przyjaciół. Klemens będzie również świetnym liderem. Ważne będą dla niego nie tylko wyniki, ale też dobro zespołu, dzięki czemu pracownicy będą go doceniać. Klemens potrafi szybko podejmować decyzje i jest konsekwentny w działaniu.

Sprawdź: Imię męskie kończące się na a

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general