Jak pić siemię lniane? Rano czy wieczorem? Pora ma większe znaczenie niż ci się wydaje

Regularne picie naparu z siemienia lnianego może przynieść wiele korzystnych efektów. Jak i kiedy pić siemię lniane? Sprawdź, czy możesz robić to codziennie i dowiedz się, jak przygotować je do picia.

Siemię lniane zawiera wiele kwasów tłuszczowych omega-3, błonnika, kwasu foliowego, steroli roślinnych, magnezu, manganu, selenu potasu, wapnia i witamin z grup B, C, E i K. Jeśli chcesz regularnie je spożywać, a nie wiesz, czy jest to dla ciebie wskazane, warto w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem. Zaleca się to zwłaszcza osobom, które borykają się z problemami żołądkowymi. Okazuje się, że pora picia naparu z siemienia lnianego ma ogromny wpływ na organizm. Na co się zdecydować – poranek, czy wieczór?

Sprawdź: Pij kawę z tą przyprawą. Zadziała na złogi w jelitach jak miotła! Pożegnasz zbędne kilogramy

Jak i kiedy pić siemię lniane? Pora ma ogromne znaczenie

Okazuje się, że wybór pory na spożywanie siemienia lnianego zależy przede wszystkim od efektów, jakie zamierzasz uzyskać. Jeśli wypijesz je na czczo rano, możesz zmniejszyć bóle żołądka, zgagę czy problemy związane z refluksem. Spożycie siemienia lnianego może też wpłynąć na uczucie sytości, dzięki czemu zrezygnujesz z podjadania w ciągu dnia, będziesz odczuwać mniejszy głód oraz rozwiążesz niektóre problemy natury trawiennej.

Jeśli wypijesz napar z siemienia lnianego wieczorem, wspomożesz pracę jelit i zmniejszysz problemy z zaparciami. Produkt dzięki zawartości tryptofanu (aminokwasu przyspieszającego wytwarzanie melatoniny) wpłynie też pozytywnie na sen i zlikwiduje problemy z zasypianiem.

Sprawdź: Te fryzury są absolutnie passé i postarzają! Unikaj fryzur, które dodają lat

Jak przygotować siemię lniane do picia? To niezwykle proste

Okazuje się, że przyrządzenie naparu z siemienia lnianego jest szybkie i łatwe. Co należy zrobić?

  1. Wsyp do naczynia 2-3 łyżki nasion i zalej je 1 szklanką ciepłej wody.
  2. Odstaw napar na około godzinę.
  3. Odcedź siemię i spożywaj powstały kisiel.

Możesz pić siemię lniane do 3 razy dziennie, jednak pamiętaj, że przed podjęciem działania lepiej skonsultować się z lekarzem.

Sprawdź: Rozcieńcz z wodą i spryskaj ubranie. Spacer będzie przyjemny i żadna meszka się nie zbliży

Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo