Ogórki kiszone puste w środku? To wina tych błędów. Wypróbuj te wskazówki i pozbądź się problemu

Ogórki kiszone to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przysmaków polskiej kuchni. W sezonie nasze piwnice i spiżarnie wypełniają się słoikami, tak że przez cały rok możemy sięgać po te pyszności. Domowe kiszonki nie zawsze jednak wychodzą idealnie, mimo wysiłku i trzymania się dobrze znanych przepisów. Kilka drobnych błędów może sprawić, że ogórki wyjdą niesmaczne lub puste w środku. Dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć?

Dlaczego ogórki kiszone są puste w środku?

Domowy przepis na ogórki kiszone jest znany niemal w każdym polskim domu, chociaż każda gospodyni i każdy gospodarz wprowadzają do swoich receptur drobne modyfikacje i własne metody. Nie ma nic lepszego od zajadania się swoimi ulubionymi przetworami, prosto ze spiżarni. Niestety niekiedy po sięgnięciu do spiżarni czeka nas nieprzyjemna niespodzianka. Mimo poświęconego czasu i cierpliwości, ogórki nie zawsze smakują dobrze, czasami psuje się również konsystencja.

Bardzo często po otwarciu słoika okazuje się, że ogórki kiszone są puste w środku. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że wybieramy zbyt duże sztuki. Do kiszenia najlepiej wybierać mniejsze warzywa.

Zobacz: Idealne ciasto na pierogi? Dodaj jedną łyżkę! Po chwili będzie miękkie i elastyczne

Jak uniknąć tego problemu?

Nie tylko duże sztuki mogą okazać się puste w środku po kiszeniu. Tak samo może stać się w przypadku starszych warzyw, które poleżały nieco dłużej przed kiszeniem. Do słoików najlepiej wkładać ogórki świeże, jędrne, dopiero co przyniesione z warzywniaka czy z targu. Po czasie ogórki zaczynają tracić wodę, przez co w środku mogą pojawiać się puste przestrzenie i dziury. Aby zwiększyć elastyczność wybranych warzyw, warto również namoczyć je przez około godzinę przed rozpoczęciem procesu kiszenia.

Sprawdź też:

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general