Kiedy koniec wakacji 2022? Tyle wolnego czeka jeszcze na uczniów

Wakacje to zdecydowanie najmocniej wyczekiwany okres w ciągu roku i to nie tylko przez uczniów. Chociaż to właśnie oni najpełniej z nich korzystają, odpoczywając przez dwa miesiące, to jednak wszystkim – również pracującym – udziela się letnia atmosfera. Korzystamy z pięknej pogody, słońca i wypoczywamy w pięknych okolicznościach przyrody. Dla uczniów jednak lato mogłoby nie kończyć się nigdy. Ten moment jednak musi w końcu nadejść i zawsze zbliża się nieubłagania i zbyt szybko. A jak to wypada w tym roku? Kiedy jest koniec wakacji 2022?

Kiedy koniec wakacji 2022?

Tegoroczne wakacje rozpoczęły się w piątek 24 czerwca, tuż po oficjalnym zakończeniu roku. Jak zawsze, większość uczniów z ogromną niecierpliwością oczekiwała na moment, kiedy będzie można schować książki na dno szafy i poświęcić się ulubionym rozrywkom, a także po prostu odpocząć. Tradycyjnie wakacje trwają nieco ponad dwa miesiące – obejmują zwykle ostatni tydzień czerwca oraz cały lipiec i sierpień. Zakończą się 31 sierpnia, a oficjalne rozpoczęcie roku, czyli 1 września, wypada w tym roku w czwartek. Ponieważ jednak tego dnia nie ma zajęć, a w kolejnych dniach lekcje mają raczej charakter organizacyjny i wprowadzający, to można założyć, że uczniowie powrócą w pełni do trybu szkolnego dopiero po 4 września.

Znacznie dłuższymi wakacjami mogą się cieszyć uczniowie, którzy w tym roku skończyli naukę w ostatnich klasach szkół ponadpodstawowych. Oni świętowali zakończenie roku już 29 kwietnia. Co więcej, jeśli wybierają się na studia, z wakacji będą się cieszyć aż do 30 września.

Zobacz: Nowe przedmioty w szkole. Od września na uczniów czekają ważne zmiany

Od kiedy do kiedy są wakacje 2022?

Przepisy określające harmonogram roku szkolnego stanowią, że “zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w najbliższy piątek po 20 czerwca”. W tym roku był to 24 czerwca. Od tego momentu uczniowie mieli ponad dwa miesiące wakacji – w sumie 69 dni wolnego (31 dni lipca, 31 dni sierpnia i 7 dni w końcówce czerwca). Oficjalnie wakacje zakończą się 1 września podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach.

Sprawdź: Jakie zeszyty do 4 klasy szkoły podstawowej?

Za ile dni do szkoły?

Licząc od połowy lipca, a dokładnie od 13, okazuje się, że uczniom zostało jeszcze całkiem sporo czasu na odpoczynek. Początek roku wypada bowiem dopiero za 49 dni.

Zobacz: Strajk nauczycieli na początku roku szkolnego? “Będziemy walczyć o najlepsze rozwiązania dla polskiej edukacji”

Rodzice i uczniowie pytają koniec wakacji 2022

Koniec wakacji kiedy?

31 sierpnia oficjalnie kończą się letnie wakacje dla uczniów, studenci odpoczywają z kolei do 30 września.

Do kiedy wakacje?

Wakacje trwają do 31 sierpnia. 1 września w szkołach odbywa się uroczyste rozpoczęcie roku.

Kiedy wakacje 2022 się skończą?

Tegoroczne wakacje zakończą się w środę 31 sierpnia, w czwartek uczniowie wezmą udział w uroczystych rozpoczęciach roku. Wakacje studencie natomiast skończą się 30 września.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo