Ten popularny owoc to tajna broń ogrodników. Ślimaki wyniosą się z ogrodu na dobre

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Większość osób ze względu na uprawy nie chce sięgać po chemiczne sposoby i słusznie. Wystarczy bowiem owoc, który często jest wykorzystywany przez ogrodników.

Szczególnie po deszczu w ogrodzie pojawiać zaczyna się inwazja ślimaków. Przyciągają je warzywne ogródki, ale także ozdobne rośliny. Niestety po takiej wizycie zazwyczaj zastajemy spustoszenie w postaci podgryzionych upraw. Jak temu zaradzić? Jest kilka sprawdzonych trików.

Jak odstraszyć ślimaki z ogrodu? Poznaj najskuteczniejszy środek na ślimaki

Wynosząc ślimaki z daleka od ogrodu, możecie być pewni, że nie znajdą do niego drogi powrotnej. Jak jednak zrobić to skutecznie i szybko? W tym celu przyda się skórka od grejpfruta. Wystarczy rozrzucić ją w kilku miejscach w ogrodzie, a ta zadziała jak wabik. Pozwoli to zebrać wszystkie mięczaki z ogródka w jednym miejscu. Następnie należy je zabrać i gotowe.

Jak zwalczyć ślimaki domowym sposobem? Dowiedz się, czego boją się ślimaki

Oczywiście warto również zapobiegać wcześniejszemu pojawieniu się ślimaków w ogródku. Przydadzą się do tego naturalne pułapki, które jednocześnie będą bezpieczne dla naszych roślin. Jedną z nich są… skorupka jajek. Dobrą alternatywą będzie też piasek wymieszany z popiołem. Wystarczy rozsypać trochę w pobliżu upraw. Takie podłoże sprawi bowiem trudność mięczakom. Polecamy również skorzystanie z zapachów, które odstraszą ślimaki od upraw. Na skorupki czy też piasek, można posypać dodatkową warstwę fusów z kawy lub cynamonu. Niechciani goście nie zbliżą się do warzywniaka.

Kolejnym sposobem jest posadzenie w ogrodzie dodatkowych roślin, których ślimaki nie cierpią. Będą stanowić nie tylko piękną, ale i praktyczną ozdobę. O jakich kwiatach mowa? M.in.: nasturcji, lawendzie wąskolistnej, rozchodniku czy wiesiołku krzewiastym.

Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general