To imię oznacza “szlachetnie urodzoną”. Piękne, ale rodzice o nim zapominają

Choć to imię jest eleganckie, ponadczasowe i wdzięczne, nie cieszy się wśród rodziców zbytnią popularnością. Według statystyk publikowanych na stronie gov.pl, w 2022 roku nadano je zaledwie 253 dziewczynkom.

Wybór imienia dla dziecka to niełatwe zadanie stawiane przed przyszłymi rodzicami. Niektóre pary podejmują decyzję w oparciu o brzmienie imienia, inne zaś koncentrują się na jego znaczeniu. Coraz więcej rodziców stawia też na imiona międzynarodowe, które nie będą sprawiały problemów za granicą. Wdzięcznym, choć mało popularnym przykładem imienia, które spełnia te trzy kryteria, jest Kamila.

Sprawdź: Imiona damskie na A. Rzadko nadawane, a to piękne i tradycyjne propozycje. Jedno z nich ostatnio zyskuje popularność

Pochodzenie imienia Kamila

Kamila to żeńska forma imienia Kamil, wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza osobę szlachetnie urodzoną. Do Polski to imię przywędrowało w XVIII wieku.

Imieniny Kamili obchodzone są 31 maja i 16 września. Najpopularniejsze zdrobnienia tego imienia to: Kama, Kamilka, Kami, Kamilcia, Kamusia, Kamunia.

“Szlachetnie urodzona” pojawiła się już w “Eneidzie” Wergiliusza, Kamila była wojowniczką, która w dzieciństwie została poświęcona Dianie, bogini łowów i przyrody.

Sprawdź: Zapomnij o popularnych imionach! Oto piękne imię dla dziewczynki, które kryje w sobie siłę, a rodzice rzadko je wybierają

Imię Kamila. Znaczenie

Kamila to imię kobiety, którą wyróżnia niespotykana energia i zapał, jest uparta i zdeterminowana w działaniu. Wrodzony wdzięk i urok sprawiają, że często nie brakuje jej adoratorów. Kamila świetnie odnajduje się w towarzystwie, wie, jak wykorzystywać swoje atuty, by odnosić sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Mimo to, bywa nieśmiała, zamknięta w sobie i nieufna, nie każdy jest w stanie zasłużyć sobie na jej zaufanie i sympatię. Kobiety o tym imieniu niechętnie dzielą się z innymi swoimi problemami i obawami oraz rzadko proszą o pomoc. Są indywidualistkami, które na każdy temat mają własne zdanie.

Kamila jest wrażliwa, ciekawa świata i pełna woli życia. Wrodzony zmysł piękna, elegancji i poezji sprawia, że często buja w obłokach i żyje marzeniami. Bywa kapryśna i pamiętliwa.

Sprawdź: Te imiona to koszmar dla nauczycieli! Pedagog zdradza, dlaczego ich nie znosi

Znane osoby o imieniu Kamila

  • Kamila (Camilla Parker Bowles) – królowa Wielkiej Brytanii, żona króla Karola III;
  • Kamila Baar – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna;
  • Camilla Cabello – amerykańska piosenkarka;
  • Kamila Skolimowska – polska lekkoatletka, złota medalistka igrzysk olimpijskich w 2000 roku;
  • Camilla Läckberg – szwedzka pisarka, autorka popularnych powieści kryminalnych.

Sprawdź: Najdziwniejsze imiona w Polsce mogą przyprawić o zawrót głowy. “Serio? Nie róbcie tego dziecku!”

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo