To koniec epoki papieru toaletowego? Niedługo możemy zacząć podcierać się czymś innym

Z roku na rok rośnie świadomość istoty ekologii i potrzeby dbania o środowisko naturalne. Kryzys klimatyczny grozi nam coraz bardziej, dlatego jeśli nie zostaną wprowadzone odpowiednie zmiany, już niedługo wszyscy poniesiemy tego konsekwencje. Okazuje się, że Unia Europejska chce rewolucji w… papierze toaletowym. Na czym miałaby polegać?

W ostatnim czasie w zagranicznych mediach jest głośno o kryzysie ekologicznym i możliwości wprowadzenia zamiennika papieru toaletowego. Miałby być wytwarzany z zupełnie innych materiałów. Jakich?

Sprawdź: Dociśnij obcinacz do paznokci w tym miejscu. Niewiele osób wie, o jego ukrytej funkcji

Ile rolek papieru toaletowego zużywa człowiek? Ilość jest zatrważająca

Okazuje się, że przeciętnie jedna osoba zużywa rocznie aż 50 kg papieru. Z dwóch drzew wytwarza się około 100 kg papieru, co oznacza, że każdy jest odpowiedzialny za ścięcie jednego drzewa w roku. Dla porównania, jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen, który wystarcza dla około 10 osób. Stąd niezwykle ważne jest dbanie o środowisko i możliwe nieprzyczynianie się do wycinki drzew. Podczas gdy jedni stawiają na wielorazowy papier, Unia Europejska ma inny pomysł.

Sprawdź: Wymieszaj skorupki od jajek z pastą do zębów. Pleśń zniknie, a fugi będą lśniły

Co z papierem toaletowym? Unia Europejska rozważa wprowadzenie zmian

Jak podaje portal “Business Insider”, według hiszpańskich mediów Unia Europejska planuje promocję papieru toaletowego wytwarzanego ze słomy, co ma na celu zaradzenie nadchodzącemu kryzysowi klimatycznemu. Możliwe, że za jakiś czas zostanie podjęta decyzja o całkowitej rezygnacji z klasycznego, znanego nam od dziesięcioleci papieru toaletowego. Jeśli działania zostaną wprowadzone, emisja dwutlenku węgla do 2030 r. może się zmniejszyć o co najmniej 35 procent. Dlaczego jeszcze takie zmiany mają zalety? Okazuje się, że wytworzenie produktu ze słomy będzie zużywało o wiele mniej energii i wody w stosunku do aktualnie zużywanej ilości drzew. Słoma odnawia się szybko, a jeśli zostanie wyprodukowany z niej papier, nie będzie różnił się od tradycyjnego ani miękkością, ani wytrzymałością.

Sprawdź: Przed przyjściem teściowej wsypuję to do toalety. Później nie może się nadziwić, jak pięknie pachnie

Gdzie wyrzucić papier toaletowy? Nie zapominaj dbać o środowisko

Choć niektórzy wyrzucają papier toaletowy do pojemnika na papier, okazuje się, że to błąd. Takie odpadki, jak również i chusteczki, papierowe ręczniki i serwetki jednorazowe należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Dzięki przestrzeganiu zasad segregacji każdy z nas może się przyczynić do ochrony środowiska.

Sprawdź: Teściowa zdradziła mi trik na czystą i pachnącą pralkę. Wlewa do bębna jedną rzecz

Planowanie ślubu oraz wesela

Zaręczyny, oświadczyny i zmówiny

Czym są zaręczyny? Zmówiny przedślubne to spotkanie, na którym rodziny przyszłego małżeństwa omawiają szczegóły dotyczące m.in: terminu ślubu, wesela i spraw majątkowych. Uzgadniają pomiędzy sobą kwestie dotyczące przyszłego małżeństwa. Gdzie są...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general