Uczniów czeka prawdziwa rewolucja! Zajęcia tylko tylko przez 4 dni i rezygnacja 45-minutowych lekcji

O potrzebie zmian w polskim systemie oświaty mówi się już od lat. Szczególnie często zwraca się uwagę na przeładowanie programu. Ze względu na natłok obowiązków uczniowie często są przemęczeni, a ze szkoły wracają późnym wieczorem. Placówki z Wodzisława Śląskiego postanowiły wypróbować rewolucyjny system – zajęcia tylko tylko przez 4 dni i koniec 45-minutowych lekcji.

Uczniów tych szkół czeka rewolucja

Szkoły podstawowe w Wodzisławiu Śląskim przejdą prawdziwą rewolucję. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim funkcjonowania placówek – lekcje nie będą trwały 45 minut, a tydzień nauki zostanie skrócony do 4 dni. Projekt jest częścią strategii miasta na rozwój oświaty na lata 2022-2026.

Celem transformacji cyfrowej szkół w Wodzisławiu Śląskim jest modernizacja systemu oświaty w mieście i dostosowanie go do potrzeb kompetencyjnych uczniów w trzeciej dekadzie XXI wynikających z otoczenia technologiami cyfrowymi oraz rozwoju Przemysłu 4.0. fragment projektu

Zobacz też: Początek roku szkolnego 2023/2024 przesunięty! Uczniowie nie rozpoczną nauki 1 września, wakacyjny odpoczynek potrwa dłużej

Czterodniowy tydzień nauki, rezygnacja z 45-min. lekcji to nie wszystko

Zajęcia tylko tylko przez 4 dni i rezygnacja 45-minutowych lekcji to jednak jeszcze nie koniec rewolucyjnych zmian. W projekcie przewidziano także inne nowości. Jak informuje Portal Samorządowy, ma to być również ograniczenie sprawdzianów i kartkówek oraz odejście od tradycyjnej skali ocen i zastąpienie jej ocenami opisowymi.

Celem zmian jest dostosowanie systemu oświaty i metod nauczania do potrzeb współczesnych dzieci i młodzieży. Dlatego jednym z ważnych punktów jest także konieczność wymiany sprzętu na nowocześniejszy, a także zmniejszenie liczby uczniów w klasie, dzięki czemu nauczyciele mogliby poświęcać więcej czasu na indywidualną pomoc dzieciom.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo