Wsyp cukier do pralki z dziecięcymi ubrankami. Efekt cię zaskoczy

Domowe sposoby są zawsze tanie, szybkie i skuteczne. Dlaczego nie skorzystać i tym razem? Wsyp cztery łyżki cukru do prania i pozbądź się odwiecznego problemu przy dziecięcych ubrankach. Ten rewelacyjny sposób stosowały już nasze babcie.

Jak wyprać dziecięce ubrania, by były bezpieczne dla malucha i nie uczuliły go przez niewypłukany detergent? Na rynku jest wiele płynów przetestowanych i przeznaczonych do tego typu ubrań. Antyalergiczne składniki nie tylko łatwo się rozpuszczają, ale i dokładnie odpierają zabrudzenia. Co jednak z blaknącymi ubraniami? Przecież ubranka dziecięce pierzemy non stop. W tym wypadku nie znajdziesz bezpiecznego rozwiązania w sklepach. W tym pomoże ci domowy trik stosowany od pokoleń.

Cukier do prania? Tak, już cztery łyżki załatwią problem!

Częste pranie to szybka utrata koloru tkaniny. Jednak jak nie prać często, skoro dzieci brudzą się kilka razy dziennie? Z pomocą przyjdzie nam składnik, który jest w każdym domu  – cukier! Działa on rewelacyjnie jako odświeżacz koloru. Co więcej, zapobiega blaknięciu ubrań. Jak go zastosować? Możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym jest dodanie czterech łyżek cukru do przegrody na pranie wstępne. Jeśli zazwyczaj tam wlewasz dziecięcy płyn do ubranek, to wsyp cukier bezpośrednio do bębna. Drugim sposobem jest namoczenie ubranek w wodzie z dodatkiem cukru. Jednak ten sposób wymaga odczekania 2-3 godzin. Po tym czasie namoczone ubranka wrzuć do pralki.

Jak dbać o ubranka dziecięce? Oprócz triku z cukrem, warto zapamiętać tych kilka zasad

Aby ubranka naszego dziecka jak najdłużej utrzymały świeży kolor, należy prać je w odpowiedniej temperaturze. Często spotykamy się z mitem, że dziecięce ubranka należy prac w wysokich temperaturach. Wystarczy, że wypierzesz je w temperaturze jaka jest przeznaczona dla danego materiału. Taką informację znajdziesz na metce. Pozwoli to na dłużej utrzymać kolor. Jeśli boisz się o to, że niska temperatura nie zabije wszystkich drobnoustrojów i zarazków, po wyschnięciu możesz wyprasować ubranka. Wysoka temperatura z żelazka na pewno sobie z nimi poradzi. Dodatkowo pamiętaj, aby dziecięce ubranka prać osobno. Nie mieszaj ich z odzieżą dla dorosłych. Po pierwsze, dziecięce ubranka należy prać w specjalnie przeznaczonym do tego płynie, a dwa, barwniki i tkaniny z dorosłych ubrań zachowują się inaczej niż bawełniane, organiczne ubranka dziecięce. Tak zdecydowanie nie utrzymasz żywych kolorów na ubrankach.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo