Wyciągnęła kleszcza córce. “To było na mojej głowie?”

Okres wakacyjny sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, jednak należy pamiętać o odpowiedniej ochronie zarówno przed słońcem, jak i owadami. Jednym z najmniej przyjemnych spotkań są te z kleszczami, o czym przekonała się pewna mama.

Kleszcze uwielbiają ciepłe i wilgotne miejsca. Z letniego spaceru bardzo łatwo przynieść do domu nieproszonego gościa. Kleszcze są szczególnie niebezpieczne, gdyż przenoszą groźne choroby tj. borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Jak się przed nimi ustrzec?

Sprawdź: Jak usunąć kleszcza?

Nagrała filmik, jak wyciąga córce kleszcza. Dziewczynka była w szoku

Użytkowniczka TikToka posługująca się nickiem rootedandraised jest mamą 5 dzieci. Na głowie jednej z córek nagle wyczuła guzek. Okazało się, że to dużych rozmiarów kleszcz. Prawdopodobnie przeszedł on na nią z psa, który lubi wchodzić Meiah do łóżka. Kobieta zdecydowanym ruchem wyciągnęła pasożyta. Na końcu słychać, jak zdziwiona dziewczynka mówi “to było na mojej głowie, ten robal jest ogromny”.

@rootedandraised Tick Sequel->ENJOY! #ticks #momsover30 #fyp #foryoupage ♬ original sound

Jak wyjąć kleszcza? Domowym sposobem usuniesz go bez problemu

Osoby, które chcą samodzielnie wyciągnąć kleszcza powinny pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W pierwszej kolejności należy nałożyć jednorazowe rękawiczki. Następnie będzie nam potrzebna pęseta, specjalne lasso lub haczyk do kleszczy. Trzeba także pamiętać, aby niczym nie polewać, ani nie smarować kleszcza. Może to spowodować, że wydzieli on do rany treść żołądkową. Wybranym narzędziem chwytamy pasożyta możliwie jak najbliżej skóry. Nie należy go ściskać za odwłok, gdyż może wówczas dojść do zakażenia. Wyciągamy go szybkim i zdecydowanym ruchem, nie obkręcamy. Później dezynfekujemy skórę w miejscu ugryzienia. Warto również kontrolować je przez kolejne dni, czy nie powstanie tzw. rumień wędrujący. Wtedy należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Sprawdź: Grudka po kleszczu: kiedy znika i czy trzeba ją smarować?

Planowanie ślubu oraz wesela

Zaręczyny, oświadczyny i zmówiny

Czym są zaręczyny? Zmówiny przedślubne to spotkanie, na którym rodziny przyszłego małżeństwa omawiają szczegóły dotyczące m.in: terminu ślubu, wesela i spraw majątkowych. Uzgadniają pomiędzy sobą kwestie dotyczące przyszłego małżeństwa. Gdzie są...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo