Zakopane w deszczu? Sprawdź, co robić z dzieckiem, gdy pada w Zakopanem

Po fali upałów w Zakopanem pada deszcz, a temperatura dziś rano spadła do 16 stopni celcjusza. Dla wielu z nas to wyczekiwany oddech od upałów. Tylko co robić z dziećmi w Zakopanem podczas deszczu?

Zakopane w deszczu

 

Po fali upałów większość z nas z utęsknieniem czekała na ochłodzenie i deszcz. W Zakopanem i generalnie w górach gorąco nie jest tak dokuczliwe, jak w innych rejonach Polski – górskie szlaki dają wytchnienie od upału. Gęste lasy pozwalają na chwilę schronić się przed lejącym się z nieba żarem, a lodowata woda w potokach natychmiast orzeźwia.

Od dziś w Zakopanem pada deszcz, a meteorolodzy ostrzegają również przed gwałtownymi burzami. W prawdzie na niedzielę 12 sierpnia zapowiadane są przejaśnienia, jednak już od poniedziałku aż do piątku w Zakopanem znowu będzie padać.

W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak pozostać z dzieckiem w mieście i przeczekać brzydką pogodę. Na szczęście atrakcji dla maluchów nie brakuje! Co zwiedzać i co robić z dzieckiem w Zakopanem, gdy pada deszcz? Zobacz, co robić w Zakopanem jak pada!

Co robić w Zakopanem jak pada?

Zakopane oferuje liczne atrakcje dla dzieci także w deszcz. Nie ma się co łudzić: pogoda w Zakopanem w najbliższym tygodniu nie zamierza nas rozpieszczać. Prognoza tygodniowa pokazuje, że Zakopane w najbliższych dniach będzie skąpane w deszczu i – oprócz niedzieli – raczej nie daje nadziei na przejaśnienia. Słupki rtęci pokażą temperaturę w okolicach 20 stopni, jednak deszcz w Zakopanem będzie padał niemal codziennie.

Zakopane dla dzieci w deszcz

Zakopane podczas deszczu jest nie mniej atrakcyjne niż w czasie pięknej pogody. Na pewno nie będą nudzić się też dzieci! Wystarczy, że wybierzecie się z nimi na kilka krótkich wycieczek. Gdzie?

Papugarnia w Zakopanem

Na ulicy Droga do Olczy 11 w Zakopanem, na pierwszym piętrze budynku mieści się papugarnia. To największy tego typu obiekt w Małopolsce, gdzie ponad 70 specjalnie tresowanych papug lata swobodnie latając szuka kontaktu ze swoimi gośćmi. Można je nakarmić, pogłaskać i – oczywiście – zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Ceny biletów wynoszą odpowiednio:

  • normalny: 19 zł/osobę
  • ulgowy: 15 zł/osobę
  • dzieci do lat 2 nie płacą za bilet

Co robić w Zakopanem, gdy pada? Zobacz dom do góry nogami!

Dom do góry nogami pozwala na własnej skórze odczuć i zrozumieć zjawiska związane z grawitacją.Budynek nie tylko stoi na dachu – pochylono go również w jedną stronę, przez co nasz błędnik wariuje. W domu chodzimy po suficie, a całe wyposażenie wisi nad nami przyczepione do podłogi.

Ceny biletów:

  • dzieci do lat 3 -bezpłatnie
  • dzieci do lat 12 – 9 zł
  • osoby po ukończeniu 12 roku życia – 11 zł

Zakopane w deszczu? Z dziećmi idź do Aqua Parku!

Najlepszy pomysł na Zakopane dla dzieci w deszcz to wybranie się do Aqua Parku.

Dzieci pewnie lepiej odnajdą się w części rekreacyjnej, a dorośli skorzystają z trzech dostępnych torów pływackich. Na wszystkich odwiedzających niezależnie od wieku czekają bicze wodne oraz powietrzny gejzer denny. Możecie pozwolić nieść się sztucznemu prądowi lub wręcz przeciwnie – sprawdzić swoje siły próbując mu się przeciwstawić.

Na najmłodszych odwiedzających czeka płytki brodzik, a w nim kolorowe interaktywne zabawki w kształcie zwierząt. Głębokość brodzika to zaledwie 30 cm, a panująca w nim temperatura 33 st. C będzie odpowiednia nawet dla niemowląt.

Do Aqua Parku warto wybrać się również wtedy, gdy deszcz w Zakopanem przestanie padać. Aqua Park w Zakopanem jest atrakcją dla dzieci także w deszcz: podgrzewany basen usytuowany na zewnątrz budynku ma stałą temperaturę wynoszącą 29-32 st. C. Wyjątkowy skład chemiczny wody sprawia, że kąpiele mają charakter leczniczy i pozytywnie oddziałują m.in. przy chorobach skóry.

Ceny biletów na godzinny pobyt w Aqua Parku:

  • normalny – 25 zł
  • młodzieżowy – 22 zł
  • ulgowy – 20 zł

[Zdjęcie główne: screen https://zakopane.webcamera.pl/]

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo