Zakopane w deszczu? Sprawdź, co robić z dzieckiem, gdy pada w Zakopanem

Po fali upałów w Zakopanem pada deszcz, a temperatura dziś rano spadła do 16 stopni celcjusza. Dla wielu z nas to wyczekiwany oddech od upałów. Tylko co robić z dziećmi w Zakopanem podczas deszczu?

Zakopane w deszczu? Sprawdź, co robić z dzieckiem, gdy pada w Zakopanem
screen https://zakopane.webcamera.pl/

Zakopane w deszczu

 

Po fali upałów większość z nas z utęsknieniem czekała na ochłodzenie i deszcz. W Zakopanem i generalnie w górach gorąco nie jest tak dokuczliwe, jak w innych rejonach Polski – górskie szlaki dają wytchnienie od upału. Gęste lasy pozwalają na chwilę schronić się przed lejącym się z nieba żarem, a lodowata woda w potokach natychmiast orzeźwia.

Od dziś w Zakopanem pada deszcz, a meteorolodzy ostrzegają również przed gwałtownymi burzami. W prawdzie na niedzielę 12 sierpnia zapowiadane są przejaśnienia, jednak już od poniedziałku aż do piątku w Zakopanem znowu będzie padać.

W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak pozostać z dzieckiem w mieście i przeczekać brzydką pogodę. Na szczęście atrakcji dla maluchów nie brakuje! Co zwiedzać i co robić z dzieckiem w Zakopanem, gdy pada deszcz? Zobacz, co robić w Zakopanem jak pada!

Co robić w Zakopanem jak pada?

Zakopane oferuje liczne atrakcje dla dzieci także w deszcz. Nie ma się co łudzić: pogoda w Zakopanem w najbliższym tygodniu nie zamierza nas rozpieszczać. Prognoza tygodniowa pokazuje, że Zakopane w najbliższych dniach będzie skąpane w deszczu i – oprócz niedzieli – raczej nie daje nadziei na przejaśnienia. Słupki rtęci pokażą temperaturę w okolicach 20 stopni, jednak deszcz w Zakopanem będzie padał niemal codziennie.

Zakopane dla dzieci w deszcz

Zakopane podczas deszczu jest nie mniej atrakcyjne niż w czasie pięknej pogody. Na pewno nie będą nudzić się też dzieci! Wystarczy, że wybierzecie się z nimi na kilka krótkich wycieczek. Gdzie?

Papugarnia w Zakopanem

Na ulicy Droga do Olczy 11 w Zakopanem, na pierwszym piętrze budynku mieści się papugarnia. To największy tego typu obiekt w Małopolsce, gdzie ponad 70 specjalnie tresowanych papug lata swobodnie latając szuka kontaktu ze swoimi gośćmi. Można je nakarmić, pogłaskać i – oczywiście – zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Ceny biletów wynoszą odpowiednio:

  • normalny: 19 zł/osobę
  • ulgowy: 15 zł/osobę
  • dzieci do lat 2 nie płacą za bilet

Co robić w Zakopanem, gdy pada? Zobacz dom do góry nogami!

Dom do góry nogami pozwala na własnej skórze odczuć i zrozumieć zjawiska związane z grawitacją.Budynek nie tylko stoi na dachu – pochylono go również w jedną stronę, przez co nasz błędnik wariuje. W domu chodzimy po suficie, a całe wyposażenie wisi nad nami przyczepione do podłogi.

Ceny biletów:

  • dzieci do lat 3 -bezpłatnie
  • dzieci do lat 12 – 9 zł
  • osoby po ukończeniu 12 roku życia – 11 zł

Zakopane w deszczu? Z dziećmi idź do Aqua Parku!

Najlepszy pomysł na Zakopane dla dzieci w deszcz to wybranie się do Aqua Parku.

Dzieci pewnie lepiej odnajdą się w części rekreacyjnej, a dorośli skorzystają z trzech dostępnych torów pływackich. Na wszystkich odwiedzających niezależnie od wieku czekają bicze wodne oraz powietrzny gejzer denny. Możecie pozwolić nieść się sztucznemu prądowi lub wręcz przeciwnie – sprawdzić swoje siły próbując mu się przeciwstawić.

Na najmłodszych odwiedzających czeka płytki brodzik, a w nim kolorowe interaktywne zabawki w kształcie zwierząt. Głębokość brodzika to zaledwie 30 cm, a panująca w nim temperatura 33 st. C będzie odpowiednia nawet dla niemowląt.

Do Aqua Parku warto wybrać się również wtedy, gdy deszcz w Zakopanem przestanie padać. Aqua Park w Zakopanem jest atrakcją dla dzieci także w deszcz: podgrzewany basen usytuowany na zewnątrz budynku ma stałą temperaturę wynoszącą 29-32 st. C. Wyjątkowy skład chemiczny wody sprawia, że kąpiele mają charakter leczniczy i pozytywnie oddziałują m.in. przy chorobach skóry.

Ceny biletów na godzinny pobyt w Aqua Parku:

  • normalny – 25 zł
  • młodzieżowy – 22 zł
  • ulgowy – 20 zł

[Zdjęcie główne: screen https://zakopane.webcamera.pl/]

Dodaj komentarz

Zdrowie w ciąży
Skrócona szyjka macicy [Przyczyny, Objawy, Pessar]
Skrócona szyjka macicy zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego. W warunkach fizjologicznych szyjka powinna zacząć się skracać dopiero na krótko przed porodem. Zdarza się jednak, że u niektórych kobiet proces ten następuje dużo
Czytaj dalej
Gry i zabawy dla dzieci
Zabawy dla dzieci w domu. W co się bawić?
Domowe twórcze zabawy dla dzieci to nie tylko sposób na przegonienie nudy podczas brzydkiej pogody, ale idealna rozrywka dla całej rodziny i alternatywa dla oglądania filmów i bajek. Zabawy dla
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Rozliczenie PIT: Ulga na dziecko 2019 [Limit dochodu]
Z rozliczeniem PIT za 2019 nie warto czekać: im szybciej wypełnicie i wyślecie formularz, tym szybciej pieniądze za zwrot podatkowy wpłyną na Wasze konto. Mogą na nie liczyć przede wszystkim
Czytaj dalej
Newsy
7-miesięczne niemowlę trafiło do szpitala w stanie zagrożenia życia. Aż trudno uwierzyć, co było powodem!
W ostatnią niedzielę do przychodni na warszawskiej Ochocie trafiła matka zaniepokojona stanem zdrowia swojego 7- miesięcznego niemowlaka. Matka podczas wywiadu lekarskiego, zakomunikowała że jej dziecko jest niezwykle rozdrażnione i “przelewa
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Kto nie odliczy ulgi prorodzinnej za 2019 r.? UWAGA! Jest limit dochodów!
Rodzice i opiekunowie dzieci do lat 18 oraz uczących się dzieci do lat 25 mogą skorzystać z ulgi prorodzinnej. Jednak nie wszyscy! Komu nie przysługuje ulga na dziecko za 2019 r.
Czytaj dalej
Newsy
Małgorzata Socha na spacerze z dziećmi chwali się nowym wózkiem. Cena? Będziecie zdziwieni!
Małgorzata Socha jest jedną z tych mam, które zwinnie łączą codzienne obowiązki zawodowe z wychowaniem dzieci. Niedawno można ją było spotkać na spacerze z maluchami testującą najnowszą spacerówkę Thule, co
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Jakie są terminy ferii 2020. Sprawdź kiedy wypadają ferie zimowe 2020? W jakim terminie zaplanować wyjazd na ferie 2020?
Ferie zimowe 2020 niektóre województwa zaczną chwilę po feriach świątecznych. Kiedy wypadają ferie zimowe 2020 i kiedy wyjechać na zimowisko? Jakie są terminy ferii dla poszczególnych województw? Sprawdź już teraz!
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie pomorskie 2020: terminy. Kiedy wypadają ferie zimowe 2019/2020 w województwie pomorskim?
Kiedy wypadają ferie 2020? Pomorskie zacznie je jako ostatnie. Sprawdź terminy ferii zimowych 2019/2020 i zaplanuj wyjazd na zimowisko. Ferie pomorskie 2020 i przerwa świąteczna 2019 Po trzech miesiącach od rozpoczęcia roku
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie łódzkie 2020. Terminy ferii w Łodzi. Kiedy wypadają łódzkie ferie zimowe 2020?
Ferie łódzkie 2020 zaczną się w pierwszej turze zimowych wyjazdów w nadchodzącym roku. Kiedy wypadają ferie łódzkie? Terminy zimowisk musicie rezerwować na połowę stycznia. Ciekawe, jaka będzie pogoda na ferie
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie mazowieckie 2020. Kiedy wypadają ferie w mazowieckim 2020? Jakie są terminy ferii w województwie mazowieckim 2019/2020?
Jakie są terminy ferii 2020? Kiedy wypadają ferie mazowieckie 2019/2020? Termin ferii mazowieckich 2020, podobnie jak w minionych latach, ustalony został po podzieleniu Polski na cztery obszary. Mazowieckie ferie zimowe
Czytaj dalej