Czy da się wypocząć na wakacjach z dzieckiem?

Gdy nadchodzi długo oczekiwany urlop, niemal każdy rodzic odczuwa dwie skrajne emocje – pierwsza to radość z powodu przerwy od obowiązków i pracy, jednak druga to poczucie, że spędzając urlop z dzieckiem trudno będzie faktycznie wypocząć. Czy da się pogodzić relaks z rodzinnymi wakacjami? Odpowiadamy –  da się! Warunkiem jest jednak wybór odpowiedniego miejsca. Czym wiec się kierować przy wyborze hotelu nad morzem na rodzinny wypoczynek, aby rodzić wrócił z niego zrelaksowany a dziecko zadowolone?

Po pierwsze – najważniejsza jest lokalizacja. Hotel w centrum miasta nie jest odpowiednim rozwiązaniem – nie chcemy przecież ciągle myśleć czy nasze dziecko gdzieś się zgubi, wyjdzie na ruchliwą ulicę, wtopi się w tłum. Z tego też powodu lepsze będą także wakacje nad morzem w naszym kraju niż za granica, gdzie puszczenie gdzieś naszego dziecka samego zawsze wiąże się z ryzykiem i strachem.  Najlepiej wybrać resort, który położony jest w zamkniętej przestrzeni i gdzie mamy pewność, że dziecko nie wyjdzie poza jego teren. Cisza, spokój i zielone tereny – a co za tym idzie, spokojna głowa rodzica. Najlepiej wybrać też takie miejsce, gdzie wszystkie atrakcje dostępne są na miejscu, przez co nasze dziecko nie musi wychodzić poza teren resortu – sale zabaw, place zabaw, Aquapark, boiska do gry itp. W takim miejscu nie musimy mieć oczu dookoła głowy aby tylko nie spuścić dziecka z oka – możemy się zrelaksować, natomiast nasze dziecko będzie się w tym czasie świetnie bawić. 

Po drugie – wybierzmy miejsce, które zapewni rozrywkę dziecku na cały dzień oraz w każdą pogodę, abyśmy nie musieli organizować dziecku wolnego czasu. Nic bardziej nie zakłóca relaksu na wakacjach niż nieustanne „mamo, nudzę się!” wydobywające się z ust naszego dziecka. Najważniejszy jest całodniowy i bogaty program animacji, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego ważne są atrakcje, z których można korzystać niezależnie od pogody. Gdy za oknem ciepło wybieramy aquapark zewnętrzny, gdy zimno – aquapark wewnętrzny; gdy świeci słońce dziecko może pobawić się na placu zabaw, gdy pada deszcz – spędza czas na sali zabaw. Zwróćmy także uwagę, czy obiekt posiada atrakcje dla dzieci w każdym wieku – np. Mini Club dla najmłodszych dzieci, a także maszyny VR, xboxy czy bilard dla starszaków i nastolatków. Program animacji powinien być także dostosowany zarówno dla dziewczynek (zajęcia plastyczne, taneczne, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże) jak i chłopców (zajęcia sportowe, mecze, turnieje). Gdy nasze dziecko nie będzie miało czasu się nudzić, my będziemy mieli za to mnóstwo czasu na relaks!

Po trzecie – wreszcie wybierzmy taki obiekt, w którym będziemy mieli możliwość zrelaksowania się! Spa w takim obiekcie to podstawa – każda mama powinna skorzystać z możliwości posiadania chwili dla siebie i udać się na zabieg odprężający. Do tego Strefa Wellness z saunami i leczniczymi wannami jacuzzi, w których można zregenerować siły. Jeśli przez pracę i nadmiar obowiązków cierpimy z powodu bóli kręgosłupa czy nóg, wybierzmy obiekt posiadający zabiegi rehabilitacyjne i połączmy relaks z poprawą zdrowia. Zadbajmy także o to, aby obiekt, który wybierzemy, posiadał atrakcje dla dorosłych – nocne imprezy, nauki tańców, Aqua Dance, ogniska, koncerty itp. Jeśli jesteśmy miłośnikami sportu, sprawdźmy czy wybrane obiekt posiada w ofercie obiekty i zajęcia sportowe – siłownię, Aqua Dance, zumbę, gimnastykę w wodzie, rowery, Nordic Walking czy kort do tenisa ziemnego. No i przede wszystkim wybierzmy obiekt z ofertą All Inclusive, w którym nie musimy się martwić o wyżywienie, gdyż picie, jedzenie i lody zapewnione mamy przez cały dzień bez ograniczeń!

Jak widać, na wakacjach z dzieckiem jak najbardziej można powiązać ze sobą dwa skrajne końce, jakimi jest relaks rodzica i zabawa dziecka. Trzeba jednak wiedzieć GDZIE wypocząć! Nie musisz wracać z rodzinnych wakacji jeszcze bardziej zmęczona niż przed urlopem. Wybierz odpowiednie miejsce do wypoczynku i przekonaj się, że podczas wakacji z dzieckiem da się wypocząć!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo