Czy da się wypocząć na wakacjach z dzieckiem?

Gdy nadchodzi długo oczekiwany urlop, niemal każdy rodzic odczuwa dwie skrajne emocje – pierwsza to radość z powodu przerwy od obowiązków i pracy, jednak druga to poczucie, że spędzając urlop z dzieckiem trudno będzie faktycznie wypocząć. Czy da się pogodzić relaks z rodzinnymi wakacjami? Odpowiadamy –  da się! Warunkiem jest jednak wybór odpowiedniego miejsca. Czym wiec się kierować przy wyborze hotelu nad morzem na rodzinny wypoczynek, aby rodzić wrócił z niego zrelaksowany a dziecko zadowolone?

Po pierwsze – najważniejsza jest lokalizacja. Hotel w centrum miasta nie jest odpowiednim rozwiązaniem – nie chcemy przecież ciągle myśleć czy nasze dziecko gdzieś się zgubi, wyjdzie na ruchliwą ulicę, wtopi się w tłum. Z tego też powodu lepsze będą także wakacje nad morzem w naszym kraju niż za granica, gdzie puszczenie gdzieś naszego dziecka samego zawsze wiąże się z ryzykiem i strachem.  Najlepiej wybrać resort, który położony jest w zamkniętej przestrzeni i gdzie mamy pewność, że dziecko nie wyjdzie poza jego teren. Cisza, spokój i zielone tereny – a co za tym idzie, spokojna głowa rodzica. Najlepiej wybrać też takie miejsce, gdzie wszystkie atrakcje dostępne są na miejscu, przez co nasze dziecko nie musi wychodzić poza teren resortu – sale zabaw, place zabaw, Aquapark, boiska do gry itp. W takim miejscu nie musimy mieć oczu dookoła głowy aby tylko nie spuścić dziecka z oka – możemy się zrelaksować, natomiast nasze dziecko będzie się w tym czasie świetnie bawić. 

Po drugie – wybierzmy miejsce, które zapewni rozrywkę dziecku na cały dzień oraz w każdą pogodę, abyśmy nie musieli organizować dziecku wolnego czasu. Nic bardziej nie zakłóca relaksu na wakacjach niż nieustanne „mamo, nudzę się!” wydobywające się z ust naszego dziecka. Najważniejszy jest całodniowy i bogaty program animacji, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego ważne są atrakcje, z których można korzystać niezależnie od pogody. Gdy za oknem ciepło wybieramy aquapark zewnętrzny, gdy zimno – aquapark wewnętrzny; gdy świeci słońce dziecko może pobawić się na placu zabaw, gdy pada deszcz – spędza czas na sali zabaw. Zwróćmy także uwagę, czy obiekt posiada atrakcje dla dzieci w każdym wieku – np. Mini Club dla najmłodszych dzieci, a także maszyny VR, xboxy czy bilard dla starszaków i nastolatków. Program animacji powinien być także dostosowany zarówno dla dziewczynek (zajęcia plastyczne, taneczne, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże) jak i chłopców (zajęcia sportowe, mecze, turnieje). Gdy nasze dziecko nie będzie miało czasu się nudzić, my będziemy mieli za to mnóstwo czasu na relaks!

Po trzecie – wreszcie wybierzmy taki obiekt, w którym będziemy mieli możliwość zrelaksowania się! Spa w takim obiekcie to podstawa – każda mama powinna skorzystać z możliwości posiadania chwili dla siebie i udać się na zabieg odprężający. Do tego Strefa Wellness z saunami i leczniczymi wannami jacuzzi, w których można zregenerować siły. Jeśli przez pracę i nadmiar obowiązków cierpimy z powodu bóli kręgosłupa czy nóg, wybierzmy obiekt posiadający zabiegi rehabilitacyjne i połączmy relaks z poprawą zdrowia. Zadbajmy także o to, aby obiekt, który wybierzemy, posiadał atrakcje dla dorosłych – nocne imprezy, nauki tańców, Aqua Dance, ogniska, koncerty itp. Jeśli jesteśmy miłośnikami sportu, sprawdźmy czy wybrane obiekt posiada w ofercie obiekty i zajęcia sportowe – siłownię, Aqua Dance, zumbę, gimnastykę w wodzie, rowery, Nordic Walking czy kort do tenisa ziemnego. No i przede wszystkim wybierzmy obiekt z ofertą All Inclusive, w którym nie musimy się martwić o wyżywienie, gdyż picie, jedzenie i lody zapewnione mamy przez cały dzień bez ograniczeń!

Jak widać, na wakacjach z dzieckiem jak najbardziej można powiązać ze sobą dwa skrajne końce, jakimi jest relaks rodzica i zabawa dziecka. Trzeba jednak wiedzieć GDZIE wypocząć! Nie musisz wracać z rodzinnych wakacji jeszcze bardziej zmęczona niż przed urlopem. Wybierz odpowiednie miejsce do wypoczynku i przekonaj się, że podczas wakacji z dzieckiem da się wypocząć!

Dodaj komentarz

Karmienie niemowląt

Karmienie dziecka w nocy

Nocne karmienie to kwestia, która budzi wiele wątpliwości ze strony młodych mam. Zastanawiają się one, czy budzić dziecko do karmienia, gdy samo nie sygnalizuje, że przyszedł czas na posiłek, czy...

Czytaj dalej →
Karmienie niemowląt, Zakupy dla niemowląt

Jaki laktator wybrać?

Wybieramy laktator: ręczny czy elektryczny? Niektóre mamy radzą wstrzymać się z zakupem laktatora przed porodem. Przecież nie wiesz, czy okaże się przydatny, a jego cena – w zależności od modelu...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general