Dzieci przeżyły traumę podczas kolonii. Gdy do pokojów wtargnęli złodzieje, przerażone udawały, że śpią

Zdarzenie miało miejsce w czasie kolonii w Polanicy Zdroju, na której przebywało 50 dzieci. Obozowicze mieli od 8 do 12 lat. Złodzieje wtargnęli w nocy do pokojów dzieci i zabrali sprzęt elektroniczny oraz pieniądze. W czasie napadu sprawdzali również pościel i łóżka, przesuwając dzieci.

Dzieci przeżyły traumę podczas kolonii. Gdy do pokojów wtargnęli złodzieje, przerażone udawały, że śpią
depositphotos.com

Traumatyczne przeżycie na koloniach

Jak podaje ,,Głos Wielkopolski”, z którym kontaktowali się rodzice, na koloniach w Polanicy Zdroju doszło w nocy do rabunku. Niektóre dzieci zauważyły, jak do pokoju wchodzi dwóch mężczyzn w kapturach i zaczyna przeszukiwać szafki. Złodzieje posunęli się nawet do sprawdzania pościeli, z nadzieją na ukryte w nich pieniądze czy telefony. Obozowicze byli przerażeni.

– Syn zadzwonił do mnie zapłakany. Przez telefon powiedział, że ukradziono mu telefon, że było włamanie. Mój synek opowiedział, że nie spał w nocy. Nagle zobaczył dwie postacie, dwóch mężczyzn w kapturach, którzy wtargnęli do ich pokoju. Zaczęli przeszukiwać szafki, także pościele, przesuwali dzieci, także mojego synka. On udawał w tym momencie, że śpi. Strasznie się bał, nie wiedział, co ma zrobić, jak zareagować. Na szczęście, te zbiry nic dzieciom nie zrobili, ale przecież wszystko mogło się zakończyć inaczej. W budynku spali chłopcy w pokojach, w kolejnych dziewczynki. To szok! Wróciliśmy już do domu. Syn do dziś ma straszną traumę, żyje w ogromnym strachu – mówi “Głosowi Wielkopolskiemu” mama jednego z chłopców z terenu gminy Miedzichowo.

Mama innego obozowicza, 9-letniego chłopca z gminy Lwówek, dodała:

Syn opowiedział, że na chwilę się przebudził i widział jakiegoś pana w rękawiczkach, ale zasnął. Rano okazało się, że doszło do kradzieży. To absurd. Tak nie powinno być.

Organizatorzy winni uchybień?

Rodzice dzieci przebywających na kolonii mówili, że od samego początku ich pociechy skarżyły się na złe warunki mieszkaniowe. Nikt jednak nie przewidział, że dojdzie do tak dramatycznego zdarzenia. Organizatorzy kolonii zostali wyłonieni ze zgłoszeń na konkurs Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Jak tłumaczył wicekurator oświaty Zbigniew Talaga w wypowiedzi dla ,,Głosu Wielkopolskiego”, nie spodziewano się żadnych problemów, gdyż już wcześniej na terenie kolonii rozbijane były wakacyjne obozowiska:

Ośrodek, w którym wypoczywały dzieci został wskazany w ofercie przedstawionej przez organizatora. Miejsce wypoczynku nie budziło zastrzeżeń, ponieważ w poprzednich latach, również były organizowane tam turnusy dla uczniów z wielkopolskich szkół i nigdy nie doszło do żadnego incydentu. Podczas kontroli przeprowadzanych co roku przez pracowników Kuratorium Oświaty w Poznaniu nie stwierdzono problemów z zapewnieniem dzieciom bezpieczeństwa i opieki przez organizatora.

Sprawa kradzieży została już zgłoszona policji. Ośrodek ma być też poddany kontroli przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Zobacz też:

Ojciec zostawił dzieci w nagrzanym aucie. Miał pretensje do przechodniów o wybicie szyby!

 

Dodaj komentarz

Newsy
500 Plus nie pomogło. W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci
Liczba rodzących się dzieci w Polsce bardzo spadła w ostatnim czasie. Obecnie, jak wynika ze statystyk GUS-u, liczba urodzeń wróciła do tej sprzed wprowadzenia programu 500 Plus. 500 Plus nie jest
Czytaj dalej
Zdrowie dziecka Zdrowie rodziców
Ugryzienie szerszenia: co robić, gdy dziecko użądli szerszeń?
Ugryzienia kleszczy, os, pszczół – wszystko to wywołuje na plecach każdego rodzica zimny dreszcz. Największa jednak obawa dotyczy szerszenia. Czy słusznie? Czy ugryzienia szerszenia są groźne? Jak postępować, gdy do
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie pomorskie 2020: terminy. Kiedy wypadają ferie zimowe 2019/2020 w województwie pomorskim?
Kiedy wypadają ferie 2020? Pomorskie zacznie je jako ostatnie. Sprawdź terminy ferii zimowych 2019/2020 i zaplanuj wyjazd na zimowisko. Ferie pomorskie 2020 i przerwa świąteczna 2019 Po trzech miesiącach od rozpoczęcia roku
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie łódzkie 2020. Terminy ferii w Łodzi. Kiedy wypadają łódzkie ferie zimowe 2020?
Ferie łódzkie 2020 zaczną się w pierwszej turze zimowych wyjazdów w nadchodzącym roku. Kiedy wypadają ferie łódzkie? Terminy zimowisk musicie rezerwować na połowę stycznia. Ciekawe, jaka będzie pogoda na ferie
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie lubelskie 2020. Kiedy zaczynają się ferie zimowe? Sprawdź terminy ferii 2019/2020 w Lubelskiem!
Kiedy zaczynają się ferie? Jak wiadomo terminy ferii zimowych zmieniają się cyklicznie. Lubelskie to województwo, w którym dzieci będą odpoczywały jako pierwsze, zaraz po przerwie świątecznej i noworocznej. Ferie lubelskie 2020:
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie mazowieckie 2020. Kiedy wypadają ferie w mazowieckim 2020? Jakie są terminy ferii w województwie mazowieckim 2019/2020?
Jakie są terminy ferii 2020? Kiedy wypadają ferie mazowieckie 2019/2020? Termin ferii mazowieckich 2020, podobnie jak w minionych latach, ustalony został po podzieleniu Polski na cztery obszary. Mazowieckie ferie zimowe
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Jakie są terminy ferii 2020. Sprawdź kiedy wypadają ferie zimowe 2020? W jakim terminie zaplanować wyjazd na ferie 2020?
Ferie zimowe 2020 niektóre województwa zaczną chwilę po feriach świątecznych. Kiedy wypadają ferie zimowe 2020 i kiedy wyjechać na zimowisko? Jakie są terminy ferii dla poszczególnych województw? Sprawdź już teraz!
Czytaj dalej
Newsy
Mamy dziewczynek pokochają list tej matki: “Nie przepraszaj!”
"Nie przepraszaj, gdy ktoś na Ciebie wpadnie". Zdanie to wygląda na uniwersalną poradę, której powinniśmy się trzymać każdego dnia. Te mądre słowa pochodzą z listu pewnej mamy, która radzi swojej córeczce,
Czytaj dalej
Finanse Newsy
5 rodzajów dofinansowania przysługujących rodzicom uczniów
Program 500+ jest najbardziej znanym programem rządowym. Ale nie jedynym. Rodzice uczniów mogą liczyć na różne rodzaje wsparcia finansowego. Jakie? Darmowe podręczniki 2019/2020 Rodzice uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych nie muszą
Czytaj dalej