Jak czyścić fugi? Weź 2 zł i idź do marketu. Skutecznie usuniesz brud i pleśń

Szybkie i skuteczne wyczyszczenie fug może być sporym wyzwaniem. Na szczęście nie potrzebujesz specjalistycznych preparatów, bo to, co ci się przyda, albo masz już w domu, albo kupisz za 2 zł w sklepie. Okazuje się, że sprawdzą się mieszanki z produktów, które często przechowujemy w kuchni. Jak czyścić fugi?

Warto regularnie dbać o fugi. Niestety w zakamarkach szybko gromadzi się brud, a usunięcie go może być nie lada wyzwaniem. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że skuteczne metody nie muszą kosztować wiele, nie wymagają mozolnego szorowania i nie zajmują cennego czasu. Wystarczy, że wykorzystasz kilka tanich produktów.

Sprawdź: Masz tę przyprawę w kuchni? Wyczyścisz nią przypalony garnek. To sprawdzony trik sprytnych pań domu

Jak czyścić fugi? Pomoże ci ocet z kuchni i woda

Wiele osób ma w kuchni ocet, który nie dość, że jest tani, to jeszcze może pomóc w sprzątaniu. Okazuje się, że sprawdzi się nie tylko jako dodatek do potraw. Jak wyczyścić fugi octem?

  1. Rozrób ocet z wodą w proporcji 1:1.
  2. Przelej mieszankę do butelki z atomizerem i spryskaj zabrudzone fugi.
  3. Odczekaj kilka godzin (na przykład całą noc) i spryskaj ponownie powierzchnie preparatem.
  4. Wyszoruj fugi przy pomocy starej szczoteczki do zębów i zmyj nadmiar roztworu ściereczką namoczoną w wodzie.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Czym wyczyścić fugi na podłodze? Pomoże ci… cola

Jeśli nie chcesz wykorzystywać octu, możesz też posłużyć się popularnym napojem typu cola. Okazuje się, że wystarczy rozprowadzić płyn ściereczką na fugach i odczekać 15 minut. Później należy usunąć resztki napoju ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie, a powierzchnia zalśni pożądaną czystością.

Co jest dobre do czyszczenia fug? Sprawdzi się tania pasta z 3 składników

Oprócz powyższych metod możesz też wyczyścić fugi przy pomocy taniego proszku, który możliwe, że masz już w swojej kuchni. Mowa o sodzie oczyszczonej. Wystarczy, że połączysz pół szklanki produktu z 1 łyżką płynu do naczyń i 1/4 szklanki wody utlenionej. Preparat powinien mieć konsystencję gęstej papki. Nałóż go równomiernie na fugi (na przykład przy pomocy szczoteczki do zębów) i odczekaj kilkanaście minut. Później wyczyść powierzchnię zwilżoną ściereczką i ciesz się czystymi fugami.

Sprawdź: Jak usunąć żółte plamy z ram okiennych? Połącz z wodą i popsikaj. Zabłysną jak nowe

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo