Lepiej wyjmij te przedmioty z auta! Wożenie ich w trakcie upałów to spore ryzyko

Sezon na upały pomału się rozkręca i wszystko wskazuje na to, że ponownie czeka nas bardzo ciepłe, słoneczne lato. Przy szczególnie wysokich temperaturach, przekraczających 30 stopni trudno wytrzymać bez klimatyzacji, zwłaszcza w samochodzie. W zamkniętym aucie powietrze może nagrzać się nawet do ponad 65-70 stopni. Taka temperatura bardzo źle wpływa także na niektóre sprzęty, dlatego te rzeczy lepiej usunąć z auta w trakcie największych upałów.

Tych rzeczy lepiej nie wozić w trakcie upałów!

Kierowcy, którzy na co dzień korzystają z samochodów, spędzają w nich sporo czasu, a przy okazji przewożą ze sobą mniej lub bardziej przydatne przedmioty. Teraz podczas nadciągających upałów warto jednak przejrzeć, co trzymamy się we wnętrzu naszego auta, ponieważ nie wszystkie sprzęty dobrze znoszą wysoką temperaturę. Co lepiej wyjąć z samochodu?

To, że należy pozbyć się wszelkiej żywności i napojów, raczej nie będzie dla nikogo niespodzianką. Okazuje się jednak, że trzymanie nie tylko produktów spożywczych w samochodzie może nie być najlepszym pomysłem. Nie powinniśmy we wnętrzu zostawiać także leków. W przypadku większości preparatów producenci zalecają przechowywanie w suchym i przede wszystkim chłodnym miejscu. W rozgrzanym do 70-80 stopni samochodowym schowku leki mogą nie tylko stracić swoje właściwości, ale również (niekiedy) toksyczne dla naszego organizmu.

W trakcie upałów lepiej usunąć z auta także wszelkie powerbanki czy baterie. Takie sprzęty powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej, w wysokich temperaturach zwyczajnie się psują (dochodzi do szybszego zużywania się ogniw).

Pozostawiając samochód w słońcu, w upalny dzień, powinniśmy się także upewnić, że zabraliśmy ze sobą laptopa, telefon i nawigację. Baterie w takich urządzeniach potrafią bardzo nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur, co może skończyć się nawet zniszczeniem wyświetlacza czy całej obudowy. Z tego samego powodu warto chować lub całkowicie wyjmować z auta kamerki samochodowe – upał może doprowadzić do rozlania wyświetlacza lub uszkodzić baterię.

Biorąc pod uwagę szkodliwe działanie wysokiej temperatury na baterie i akumulatory, warto upewnić się, czy w aucie nie pozostały żadne inne sprzęty (np. piloty, smartwatche) czy np. zabawki dziecięce. Pozostawienie ich w takich warunkach może doprowadzić do całkowitego zniszczenia, a to oczywiście naraża nas na dodatkowe koszty. Lepiej więc unikać ryzyka, niż potem żałować.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo