Matura poprawkowa 2023. To już ostatnia szansa na zdanie egzaminów! Jakie zadania czekały na uczniów?

22 sierpnia o godzinie 9.00 rozpoczęły się egzaminy poprawkowe dla tegorocznych maturzystów. Część uczniów przystąpiła najpierw do egzaminów pisemnych, ale to nie jedyne maturalne zmagania. Aby mieć szansę na poprawkę, trzeba było spełniać określone warunki. Z czym musieli się zmierzyć uczniowie? Matura poprawkowa 2023 – kiedy wyniki?

Kiedy matura poprawkowa 2023?

Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej matury poprawkowe odbywają się zawsze pod koniec sierpnia w dwóch terminach. Drugą szansę na zdanie egzaminów otrzymują jednak tylko nieliczni maturzyści – ci, którzy nie zaliczyli tylko jednego przedmiotu obowiązkowego: ustnego lub pisemnego.

W tym roku egzaminy zaplanowano na poniedziałek i wtorek – 21 i 22 sierpnia. Pierwszego dnia uczniowie przystąpili do matury ustnej – z języka polskiego, języka mniejszości narodowych lub z języka obcego nowożytnego. We wtorek o godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęły się z kolei egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki i języków obcych nowożytnych.

Zobacz: Matura 2024 i 2025 pod znakiem nowości? CKE zapowiada spore zmiany. Jedna z nich dotyczy progu zdawalności

Matury poprawkowe 2023

Już po godzinie 11.00 pojawiły się pierwsze komentarze zdających. Okazuje się, że najbardziej zaskoczyła poprawkowa matematyka. Wielu uczniów przyznaje, że poziom był wyjątkowo wysoki, a zadania dosyć zaskakujące.

Maturzyści dzielą się swoimi przemyśleniami szczególnie na Twitterze. Nie da się nie zauważyć, że część z nich mocno obawia się o ostateczny wynik – nie są pewni, czy udało im się osiągnąć chociaż te 30%. Niestety jeszcze sporo czasu będą musieli spędzić w stresie i niepewności, ponieważ wyniki matur poprawkowych zostaną ogłoszone przez CKE dopiero 8 września.

Sprawdź: Odwołanie od wyniku matury 2023. Każdy wynik można zweryfikować! Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku

Czytelnicy pytają o egzamin maturalny 2023

Matura poprawkowa 2023 kiedy?

Matury poprawkowe w tym roku odbywają się w poniedziałek i wtorek – 21 i 22 sierpnia.

Matura poprawkowa 2023 wyniki – kiedy?

Wyniki egzaminów poprawkowych maturzyści poznają dopiero 8 września. W przypadku pozytywnego rezultatu odbiorą wtedy również świadectwa maturalne.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo