Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię dziewczęce na świecie. W Polsce jest ono stałbym bywalcem top 10 imion żeńskich

Naukowcy zdecydowali się zbadać żeńskie imiona i wybrać te, które jest obiektywnie najpiękniejsze na całym globie. Wynik był jednoznaczny. W Polsce możemy cieszyć się odpowiednikiem tego imienia, który jest liderem popularności 2023.

Dla każdego z nas inne imiona są piękne, inne zbyt długie, a jeszcze inne źle nam się kojarzą. Podchodzimy do tego bardzo subiektywnie, uczuciowo, wszystko zależy od naszych historii i skojarzeń związanych z danym imieniem. Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham postanowili podejść do sprawy w inny sposób. Podjęli udaną próbę zbadania obiektywnego piękna imion i wybrali jedno z całego świata. Jakie to imię?

Sprawdź: Od rolnika do legendy. Nie uwierzysz, jak wiele osób myli to zdrobnienie z samodzielnym imieniem!

Najpiękniejsze imię żeńskie na świecie. Czy można było się tego spodziewać?

Naukowcy pod przewodnictwem profesora lingwistyki kognitywnej dra Bodo Wintera z Uniwersytetu w Birmingham przeanalizowali żeńskie imiona na podstawie ich harmonii budowy, brzmienia i znaczenia. To, które okazało się być najbardziej spójne, melodyjne i wydawałoby się idealne w każdym calu, zdecydowali nazwać najpiękniejszym na całym świecie. Niemal 40 krajów wysoko stawia to imię w rankingach popularności. W Polsce również z roku na rok zajmuje wysokie miejsca lub jest wręcz liderem rankingu.

Sprawdź: 5-literowe imiona dziewczęce królują w 2023. Z krótkiego imienia wynika wiele korzyści dla dziecka


Wyniki badania brytyjskich naukowców opublikowano w portalu My1stYears. To tam okazało się, że tym najpiękniejszym imieniem jest imię Sofia, Sophia. W naszym kraju jest to Zofia. Czy można się było tego spodziewać? Patrząc na niesłabnącą popularność tego imienia na całym świecie, trochę tak.

Zofia – znaczenie najpiękniejszego imienia na świecie. Niesie ze sobą mądrość i twórczość

W pierwszej połowie 2023 imię Zofia jest na pierwszym miejscu w rankingu popularności imion żeńskich w Polsce. Nosi je 2626 Polek. Zofia jest imieniem pochodzenia greckiego. Oznacza „mądrość”. W Polsce można spotkać to imię głównie w wariancie Zofia, Sophia oraz Sophie. Zofie są bardzo optymistycznymi i radosnymi osobami. Cieszą się życiem na każdym kroku. Są mocno związane z siłami natury i twórczością. Głęboko odczuwają powiązania człowieka i natury, co potęguje szeroko rozwinięta wyobraźnia. Wewnętrzną harmonię łączą z życiową mądrością i prawdami świata żywiołów, co chętnie przenoszą na papier, płótno lub rzeźbę. Są niesamowicie artystyczne. Zdobytą wiedzę potrafią przekuć w coś rzeczywistego, namacalnego. Nie znają ograniczeń, nie zamykają się na jedno rozwiązanie. Poszukują i chcą poznawać.

Sprawdź: To anielskie imię dla dziewczynki było uwielbiane przez pisarzy. Dziś rodzice znów chętnie je wybierają

Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general