Rozkrusz, zalej wodą i podlej krzaki. Pomidory będą wypadać z koszyka

Czym najlepiej nawozić pomidory? Zamiast sięgać po drogie i chemiczne preparaty, lepiej wspomóc wzrost warzyw domowymi sposobami. Zdradzamy kilka z nich.

Pomidory dobrze czują się w miejscach dobrze nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru. Należy pamiętać o regularnym i obfitym podlewaniu, zwracając uwagę na to, aby podlewać ziemię, a nie liście. Inaczej możemy zmarnować krzaki. Pomidory zaczynają dojrzewać po około 2 miesiącach od zasadzenia. Jak wspomóc ich wzrost oraz sprawić, że plony będą obfite? Warto sięgnąć po domowe nawozy.

Sprawdź: Wsyp garść do pomidorowej. Skutecznie podkręcisz smak ulubionej zupy dzieci

Naturalny nawóz do pomidorów z drożdży. Jak go zrobić? To banalnie proste

Drożdże to najlepszy wybór do podlewania pomidorów. Nawóz na ich bazie jest bogaty w witaminy i minerały, dzięki czemu nie tylko chroni sadzonki przed chorobami, ale też pobudza ich system korzeniowy. Efektem tego jest szybszy wzrost oraz większe zbiory. Dużym atutem tego nawozu jest również fakt, że z jego przygotowaniem poradzi sobie każdy, szczególnie jeśli postawimy na wersję niesfermentowaną. Wystarczy bowiem 100 g świeżych drożdży, rozpuścić w 10 l ciepłej wody. I tyle. Po godzinie nawóz jest gotowy do użycia, bez konieczności rozcieńczania. Zaleca się go stosować raz na dwa tygodnie.

Sprawdź: Zasadź zamiast pelargonii, a sąsiedzi zzielenieją z zazdrości. Kwiaty szybko pokryją cały ogród

Domowy nawóz do pomidorów można przyrządzić na wiele sposobów. Plony będą większe

Drugim równie skutecznym rozwiązaniem będzie nawóz ze skórki banana. To dla pomidorów źródło m.in. fosforu i potasu. Skórki po czterech bananach zalewamy 2 l wody i odstawiamy w szczelnie zamkniętym pojemniku w ciepłe miejsce. Po 7 dniach należy odcedzić nawóz i rozcieńczyć go z wodą w proporcji 1:2. Taki nawóz stosujemy rzadziej niż ten z drożdży, bo wystarczy raz na 3 lub nawet 4 tygodnie.

Sprawdź: Błyskawicznie pokryje cały ogród. To ostatni moment na posadzenie go w ogrodzie

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo