Tego czteroliterowego imienia nikt nie potrafi wymówić poprawnie. Mylą się nawet rodzice

Wybór imienia dla dziecka to zagadnienie, nad którym przyszli rodzice potrafią dyskutować przez długie godziny. Dla niektórych istotny jest każdy aspekt, od ogólnego brzmienia, przez znaczenie, aż do możliwych zdrobnień. Zazwyczaj przyszłym mamom i tatom zależy na tym, aby imię nie było zbyt wymyślne i oryginalne, ale jednocześnie nie może być też pospolite. Czasami jednak nie biorą wszystkich aspektów pod uwagę i kończy się na… nadaniu najbardziej skomplikowanego pod względem wymowy imienia na świecie.

Imię z najbardziej problematyczną wymową na świecie

Jak podaje autor bloga kiss951.com, według WordFinderX imieniem, które sprawia najwięcej problemów z wymową jest Sean (angielska wymowa [Shawn]). Twórcy listy najtrudniejszych imion wzięli pod uwagę 13 tysięcy imion ze strony z imionami dla dzieci Nameberry. Następnie każde z imion sprawdzali w wyszukiwarce Forvo.com, w której można znaleźć nagrania z właściwą wymową danego imienia. Okazuje się, że internauci zdecydowanie najczęściej wpisywali w wyszukiwarkę: Sean. Propozycja ta miała ponad milion odsłuchań więcej niż inne.

Drugim najczęściej błędnie wymawianym imieniem na świecie okazuje się baskijskie imię Xuxa [wymowa: SHOO-shuh], które zostało odsłuchane na stronie ponad 800 tys. razy. Wysoko na liście znalazły się takie propozycje jak Anne (prawdopodobnie przez nieme "E" na końcu), Lauren, Emory, a także Francisco.

Zobacz: To “wiejskie” imię to hit wśród rodziców. Zasłynęło dzięki “Chłopom” Reymonta, a dziś szturmem podbija ranking

W Polsce również mamy problemy, ale z odmianą

W ostatnich latach w naszym kraju popularność zyskuje imię dla chłopca, które również budzi wątpliwości i sprawia problemy natury gramatycznej. Chodzi o imię Bruno, które od początku 2023 nadano już niemal 600 razy. Niestety Polacy notorycznie popełniają błędy w jego odmianie, mylą się nawet rodzice.

Poprawna forma wymaga wstawienia na końcu dodatkowej litery. Nie mówi się bowiem: Bruna, Brunonie, Brunem, ale BrunoNA, o BrunoNIE i z BrunoNEM. Często jednak rodzicom nie podoba się rozszerzona i prawidłowa wersja odmiany, dlatego stosują tą krótszą i jednocześnie błędną. 

Sprawdź też:

Źródła:
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general