Teściowa zdradziła mi trik na ubrania jak z pralni. Wlewa do żelazka jedną rzecz

Czasem zdarza się, że żelazko zostawia na ubraniach nieestetyczne plamy lub zwyczajnie nie prasuje ich prawidłowo. Na szczęście problem możesz rozwiązać prostymi trikami. Wystarczy, że wlejesz do żelazka pewien płyn.

Jakiś czas temu zauważyłam, że ubrania teściowej zawsze są nieskazitelnie czyste, wyprasowane i pachnące. Przez jakiś czas zastanawiałam się, jak to robi. Na szczęście po pewnym czasie zdradziła mi swój patent. Okazuje się, że wlewa do żelazka przygotowaną w domu miksturę. Jak ją przygotować?

Sprawdź: Skurczone ubrania po praniu? Żaden problem! Użyj tego kosmetyku, a wrócą do swojego rozmiaru

Co zrobić, żeby żelazko nie brudziło? Wlej do środka tę miksturę

Trikiem na czyste i pięknie wyprasowane ubrania bez zagnieceń i plam jest wlanie do żelazka innego płynu, niż standardowa woda demineralizowana. Dużo lepszym sposobem jest zastosowanie mieszanki octu, cytryny i wody. Wymień miksturę w żelazku, a już po kilku prasowaniach zauważysz kolosalną różnicę. Dlaczego to działa? Cytryna zawiera właściwości, które czyszczą, wybielają i usuwają plamy. Ocet z kolei zapobiega powstawaniu nieestetycznego osadu, która brudzi żelazko, a przy okazji ubrania.

Sprawdź: Dlaczego po wypraniu ręczniki śmierdzą? Wyeliminuj jeden błąd. Wtedy ich aromat cię zachwyci

Jak wyczyścić żelazko? Z tymi mieszankami szybko zapomnisz o środkach ze sklepu

W trosce o czystość ubrań i brak przypaleń warto regularnie czyścić żelazko. Okazuje się, że skuteczne mieszanki możesz przygotować samodzielnie w domu. Co będzie ci potrzebne?

Paracetamol – Wylej wodę ze zbiornika żelazka, ustaw wysoką temperaturę i ściśnij jedną tabletkę paracetamolu odporną na gorąco rękawicą. Pocieraj zabrudzenia na żelazku tabletką, a te już po chwili zaczną się odklejać. Nie zapomnij o ściąganiu pozostałości tabletek ze stopy i zachowaj ostrożność, by się nie poparzyć.

Soda oczyszczona – Połącz produkt z wodą, by utworzyć gęstą papkę. Nałóż cienką warstwę mieszanki na stopę żelazka i odczekaj kilkanaście minut. Wyszoruj zabrudzenia i potrzyj plamy. Gdy urządzenie będzie czyste, wytrzyj żelazko do sucha.

Sprawdź: Masz tę przyprawę w kuchni? Wyczyścisz nią przypalony garnek. To sprawdzony trik sprytnych pań domu

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo