Minecraft za darmo dla uczniów. Gra ma służyć celom edukacyjnym. Gdzie można ją pobrać?

Minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował we wtorek, że nowa gra Minecraft Education jest już dostępna bezpłatnie dla wszystkich uczniów od klasy IV wzwyż. Szef MEiN ogłosił także, że od tego roku 12 września będzie Dniem Kompetencji Cyfrowych w szkołach w całej Polsce.

Minecraft Education bezpłatny dla uczniów od IV klasy

Podczas ostatniego wystąpienia we wtorek 12 września szef resortu edukacji ogłosił, że z okazji Ogólnopolskiego Dnia Kompetencji Cyfrowych uczniowie od IV klasy szkoły podstawowej otrzymają bezpłatny dostęp do gry Minecraft. Jak wynika z zapowiedzi, będzie to edukacyjna wersja dobrze znanej dzieciom i młodzieży gry, a jej nazwa to Minecraft: Education Edition.

Darmowa gra to jednak tylko część większego projektu. Uczniowie mogą bowiem bezpłatnie korzystać z całej platformy edukacyjnej, na której znajdą – jak informuje pełnomocnik ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej Antoni Rytel – “kilkadziesiąt tysięcy materiałów szkoleniowych, scenariuszy lekcji i pomocy dydaktycznych”.

Ministerstwo postanowiło iść z duchem czasu i zapewnić uczniom lepsze narzędzia do rozwoju kompetencji cyfrowych. Przedstawiciele resortu podkreślają, ze gry obecne są w edukacji od zawsze w formie planszówek czy quizów, a teraz dołączy do nich najbardziej współczesna wersja, czyli właśnie gra komputerowa.

Sprawdź: Szkoła w Chmurze 2023. 25 tys. uczniów rozpoczęło edukację bez sprawdzianów, ocen, a nawet… bez lekcji

Darmowy Minecraft – jak pobrać grę?

Aby otrzymać dostęp do gry, należy pobrać aplikację Minecraft Education ze oficjalnej strony. Następnie trzeba się do aplikacji zalogować za pomocą danych, które uczeń otrzyma w szkole, czyli login oraz hasło logowania ZPE. Zgodnie z zapowiedziami dostęp do gry będzie otwarty do końca roku szkolnego 2023/2024.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general