Wybory 2023. W szkołach wielka feta. Tak nauczyciele żegnają ministra Czarnka

Poznaliśmy już oficjalne wyniki wyborów, z których jednoznacznie wynika, że czekają nas istotne zmiany u władzy. Prawo i Sprawiedliwość utraciło sejmową większość, a szansę na stworzenie rządu zyskała opozycja. Wiele osób, w tym mnóstwo nauczycieli, szczególnie cieszy wizja utraty stanowiska przez ministra Czarnka. W szkołach trwa feta – tak pedagodzy żegnają ministra Czarnka.

Nauczyciele świętują. Z radością przyjęli żegnają ministra Czarnka

We wtorkowy poranek 17 października poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. W głosowaniu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, ale wiadomo już, że liczba zdobytych mandatów nie daje im sejmowej większości i nie pozwoli na samodzielne rządy. Szansę na stworzenie koalicji rządzącej mają za to trzy ugrupowania opozycyjne: Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica, którę łącznie zdobyły 248 mandatów (na 460).

Wielu wyborców opozycji już rozpoczęło świętowanie, mimo że oficjalnie nowy rząd jeszcze nie powstał. Jak informuje Gazeta Wyborcza, większość z nich, a zwłaszcza nauczyciele, najbardziej cieszy z możliwej zmiany na stanowisku ministra edukacji. Nauczycielka jednej ze szkół w Rzeszowie opowiedziała, że w szkołach trwa wielkie świętowania, w pokojach nauczycielskich widziała nawet tańce ze szczęścia.

Zobacz: Co czeka polskie rodziny po wyborach? Przypominamy najważniejsze obietnice opozycji

Feta w środowiskach nauczycielskich

W niedzielę już chwilę po godzinie 21, gdy poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki wyborów, na facebookowym fanpage’u inicjatywy Protest z Wykrzyknikiem pojawiło się zdjęcie ministra Czarnka z walizką. Fotografię podpisano, a słowa nie pozostawiają wątpliwości, jakie są odczucia większości nauczycieli. Wielki napis głosi bowiem: “Pan się już pakuje i oddala prędziutko”. Obecnie post ma ponad 3,5 tys. pozytywnych reakcji, co tylko potwierdza, jaka jest reakcja środowisk nauczycielskich na wynik wyborów. Swoimi odczuciami niektórzy postanowili podzielić się w komentarzach. “To jest dopiero nagroda z okazji Dzień Edukacji Narodowej, choć mocno spóźniona do szybkiego nie! zobaczenia się z Panem”, “Najlepszy prezent na Dzień Nauczyciela”, “Lekceważyli Nas ale stanęliśmy na wysokości zadania ! Brawo dla Was”, “Jaki piękny nowy poniedziałek!!!”.

Sprawdź też:

Źródła:
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general