Dzień Nauczyciela. Pedagodzy rozczarowani wysokością nagród. Miało być 1125 zł, wyszło znacznie mniej

Zapowiedziana już wiele miesięcy temu specjalna nagroda dla nauczycieli z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej wcale nie okazała się tak korzystna, jak początkowo zakładano. Według informacji przekazanych przez resort edukacji do pedagogów miało trafić 1125 zł brutto, czyli 900 zł netto. Ostatecznie wyszło jednak znacznie mniej.

Nagrody dla nauczycieli. Kwota rozczarowuje

Decyzją resortu edukacji do 14 października miała trafić do nauczycieli specjalna nagroda z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Zgodnie z ustawą wysokość dodatku miała wynosić 1125 zł brutto, co – według zapowiedzi ministerstwa – miało dać w sumie 900 zł “na rękę”. Deklaracje okazały się jednak nie pokrywać z rzeczywistością i ostatecznie kwota nagrody była znacznie mniejsza.

Niestety, będzie to mniej bo 766 zł, bowiem przy obliczaniu kwoty netto od 1125 zł brutto nie uwzględnia się kwoty wolnej od podatku i kosztów uzyskania przychodu.Specjalny komunikat ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotował specjalną grafikę, na której prezentuje wszystkie składki oraz kwotę podatku, którymi obciążona jest nagoda.

Zobacz: O tyle wzrosną zarobki nauczycieli w 2024! Nie wszyscy będą zadowoleni z podwyżek. “Jak najniższa krajowa”

Kolejne rozczarowanie w oświacie

Ostateczna wysokość nagrody z okazji Dnia Nauczyciela to już kolejne rozczarowanie, z którym muszą mierzyć się pedagodzy. Dodatek ministerstwo zaoferowało nauczycielom zupełnie niesatysfakcjonujące, kilkuprocentowe podwyżki, które realnie wyniosły zaledwie kilkadziesiąt złotych brutto. Wzrost płac był zatem minimalny i nie rozwiązał żadnych problemów, a pensja nauczyciela początkującego nadal ledwo przekracza kwotę najniższej krajowej.

Niestety to nie koniec złych wiadomości dla nauczycieli. W styczniu czeka nas kolejna podwyżka płacy minimalnej, dlatego jeśli płace w oświacie nie wzrosną, to znów będą zbliżone do najniższej krajowej, co tylko pogłębi kryzys w systemie edukacji.

Sprawdź też:

Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general